کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: آیا با حذف گفتگوی آزاد موافقید؟؟
بلی
15.56%
7 15.56%
خیر
84.44%
38 84.44%
مجموع 45 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث در مورد وجود یا عدم وجود گفتگوی آزاد
سلام سحر خانم
مهاجرت که فقط پر کردن چند تا فرم و گرفتن ویزا و بلیط هواپیما نیست. بلکه به نظر من مهاجرت از انگیزه ها و عوامل اجتماعی شروع می شود و تا عوارض جانبی پس از مهاجرت ادامه پیدا می کند. من با فردی صحبت کردم که سی سال است در امریکا زندگی می کند ولی هنوز خودش را مهاجر می داند و از عوارض آن صحبت می کند. اصغر آقا مکانیک که شما اشاره کرده اید حسی است که می تواند پروسه مهاجرت را در بسیاری از انسانها دچار مشکل کند و کسانی که در آغاز راه هستند باید با اینگونه پیامدها آشنا شوند. اگر به جزئیات زندگی خودم در اینجا اشاره می کنم بخاطر این نیست که بقول شما به مقام بالا برسم چون اصولا این تالار غیر انتفاعی است و پولی در آن رد و بدل نمی شود. بلکه می خواهم کسی که در آغاز راه مهاجرت است تصویر روشنی از یک زندگی معمولی در امریکا داشته باشد و از اضطراب او در مواجهه با ناشناخته ها کمی کاسته شود. از طرف دیگر همه ما انسان هستیم و نمی توانیم به افرادی که در این جمع وجود دارند به عنوان ماشین تایپ نگاه کنیم. حرفهایی با یکدیگر داریم که ممکن است به مهاجرت هم مربوط نشود برای همین تالار گفتگوی آزاد را ساخته اند تا اینجور حرف ها را در آن مطرح کنیم. اگر مثلا شما چند ماه من را راهنمایی کنید که چگونه فرم ها را پر کنم ممکن است من بخواهم از شما تشکر کنم و یا به شما بگویم که تصویر ذهنی من از شما این شکلی است. تا زمانی که هر حرفی در تالار مخصوص خودش گفته شود و نظم و قانون رعایت شود به نظر من مشکل خاصی ایجاد نمی شود. با این حال من بارها گفته ام که اگر من در زمان گرفتن ویزا و پر کردن فرم ها بودم به ندرت به گفتگوی آزاد سر میزدم و مطالب آن را می خواندم زیرا که نیاز من ایجاب می کرد که بیشتر قوانین مهاجرت و فرم ها را مطالعه کنم.
با آرزوی موفقیت برای شما

پیام‌های این موضوع
RE: بحث در مورد وجود یا عدم وجود گفتگوی آزاد - توسط rs232 - 2010-01-26 ساعت 23:05

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان