کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2013-06-06 ساعت 00:30)Ghasem01 نوشته:  سلام من یک سوال دارم که تا حا لا خوب متوجه اش نشدم اگه یکی بطور خلاصه درمورد ابن سوال توضیح بده واقا ممنون میشم.
سوال 1:من میخوام تو یک دانشگاه توی لس انجلس پذیرش بگیرم حالا اگه من پذیرش و ویزا رو گرفتم وقتی میام تو لس انجلس و یک سال هم تو اونجا موندم شهرییه من کم تر میشه یا میتونم کمک هزینه ی تحصیلی بگیرم یا یاید شهریه رو کامل خودم بدم؟
سوال 2:من اگه بعنوان دانشجو بیام میتونم گواهینامه بگیرم ؟
سوال 3:بعد از تحصیل اگه در یک شرکت استخدام بشم امکامش هست بتونم اقامت بگیرم.چون اصلا نمیخوام برگردم ایران

(2013-06-06 ساعت 03:23)mina85 نوشته:  سلام دوست عزیز من ترم ۲ کارشناسی ارشد مکانیک تو ۱کی‌ از بهترین دانشگاهای آلمانم ۳ ترم دیگه مونده که تموم کنم به آلمانی‌ می‌خونم ، بنظرتون انصراف بدم و برم سراغ انگلیسی یاد گرفتن یا اینکه درسمو به ۱جایی‌ برسونم؟ اگه تا موقع آمدنم درسم تموم نشه می‌تونم اونجا ادامه تحصیل کنم ؟ البته اگه باید شهریه بدم نمیتونم ، من در آلمان شهریه نمیدم و موضوع شهریه در آمریکا ذهنمو مشغول کرده ، اگه بشه میرم لسآنجلس ، هزینه ۱ زندگی‌ ساده برای ۱نفر چقدر می‌شه تقریبا؟

دوستان عزیز در همین مهاجرسرا تاپیکهایی موجوده که شما اگه یه نگاه به اونا بندازید، تمامی جواب سوالاتتون رو میتونین پیدا کنین...
اینکه دوستان فکر میکنن هر کی میخواد در بدو ورود درس بخونه، نمیتونه از کمک خرج تحصیلی(FAFSA) که دولت برای دانشجویان گذاشته استفاده کنه ، بگم که کاملاً در اشتباه هستین...
والا نمیدونم چرا دوستان دو مقولۀ کاملاً مجزا رو باهم قاطی کردن، تا اونجا که من از طریق همین سایت و دوستان عزیز فهمیدم، جریان instate شدن با جریان کمک خرج تحصییلی کاملاً مجزاست، و هر کدوم مقولۀ خودش رو داره...
اما حالا اگه یکی یکسال از زمان سکونتش در یک ایالت گذشته باشه بعد بخواد اقدام برای درس خوندن بکنه، خوب در این موقع این شخص علاوه بر اینکه از کمک خرج تحصیلی (fafsa) برخوردار هست، هزینه دانشگاهی ش هم به دید یک مقیم داخل کشور محاسبه میشه. یعنی اینکه مثلاً اگه یه دانشجوی اینترنشنال باید برای یک ترم 20000 دلار بده، دانشجوی مقیم یک ایالت شاید 10000 تا و یا کمتر همون هزینه رو باید بپردازه، اما اینجا این شخص با ثبت نام کردن در سایت ففسا ( کمک خرج تحصیلی) میتونه بسته به ماده و تبصره مربوط به خودش کل این 10000 هزار تا و یا تا حدودیش رو وام بگیره و شش ماه بعد از اتمام درسش با سود مربوطه که از 5درصد شروع میشه و تا 6.78 درصد متغیره به مدت 10 سال این بدهی رو بازپرداخت میکنه...
جالبتر اینکه هر ترم هم دانشجویان چه in-state و چه out state میتونن برای وام تحصیلی اقدام کنن و از این وام استفاده فرمایند...
اما شما دوست عزیز که دارین به زبان آلمانی درس میخونین، تا اینجا که ادامه دادین، حداقل بقیه ش رو هم ادامه بدین و مدرکتون رو بگیرین، البته همزمان با دانشگاه تون ، به یک کلاس زبان انگلیسی هم رفته و زبانتون رو تقویت کنین.
تا اونجا که من میدونم به این راحتی نمیتونین واحدهای درسیتون رو از آلمان به یکی از دانشگاههای آمریکا ترنسفر کنین
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، Danoosh ، Lemony ، Saiban ، amir0_0amir ، noura ، copol

پیام‌های این موضوع
pierce - توسط faranak pejmon - 2012-02-06 ساعت 14:59
RE: حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا - توسط mrbonbon - 2013-06-06 ساعت 16:01

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان