کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد
من حدود ۳ سال هست که تو هند هستم و صحبتهای shivadj2000 را تایید میکنم.البته اگر کسی بخواهد کیفیت زندگی که در ایران داره را اینجا دشته باشه هزینش چندین برابر میشه. بر عکس تصوری که از ارزونی در هند هست زندگی در سطح کیفی مورد قبول ما خیلی هم گرون هست. مثلا گوشتی که دوستمون مثال زد اگر شما از مغازه ها ی معمولی بخرید شاید بیشتر از کیلویی ۲۰۰۰ تومان نباشد ولی مغازه های خاصی هستن که گوشت وارداتی از مثلا استرالیا دارن و مشتریی های خاص خودشون را هم داران ولی قیمتش کیلویی ۵۰،۰۰۰ تومان به بالا هست. یه هندی معمولی با ۱۰ روپی (۲۰۰ تومان ) یه وعده غذا میخوره اگر بخواد بره رستوران و غذای درست حسابی بخوره فوقش ۲۰۰-۳۰۰ روپی یا ۴۰۰۰-۶۰۰۰ هزار تومن میشه ولی اگر من بخوام برم یه رستوران تو هند که بعدش کارم به بیمارستان و بهشت زهرا نکشه باید برم تو یکی از این هتل های پنج ستاره که کم هم نیستن تو هند و حداقل ۴۰،۰۰۰ تومان هزینش میشه.
اختلاف طبقاتی تو هند بسیار زیاد و فاحش میباشد و زندگی کردن در سطح طبقات بالای جامعه که از نظر بهداشتی بهتر هست بسیار گران است. ولی در عین حال اماکن عمومی از نظر بهداشتی در سطح بسیار پایینی هستن. من دیروز یه سر رفته بودم دانشگاه بمبئی University of Mumbai که تو بعضی از رشته ها جزو ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا هست(مقا یسه کنید با دانشگاه تهران)ولی بیشتر شبیه مخروبه ای بود که اشغال و کثافت از در و دیوار میبارید..چند روز پیش یه خبر خوندم که الان نتونستم لینکشو پیدا کنم ولی نوشته بود تعداد افرادی که در هند از موبایل استفاده میکنند بیشتر از آنهایی است که از توالت استفاده میکنن.
The UN estimates that 600 million people or 55 percent of Indians still defecate outside
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد - توسط fati_comando - 2009-11-26 ساعت 10:53
RE: چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد - توسط Hamid55 - 2010-02-11 ساعت 10:28

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان