کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
(2013-07-13 ساعت 10:38)soheilbadami نوشته:  
(2013-07-12 ساعت 14:58)fariba_a نوشته:  دوست و پیشکسوت عزیز
به غیر از مسئله ی دلمردگی و پراکندگی که عرض کردید مبتلابه همه جای آمریکا و بخصوص تگزاس به جهت وسعت زیادش هست ( فکر میکنم ایالت تگزاس به اندازه ی کل ایران باشه) به چه دلیل یا دلایل دیگری دل خوشی از تگزاس ندارید؟؟!!
لطفا از بیان نظرات خودتون ما را بی نصیب نگذارید.
شما لطف دارید دوست من بنده بعضا پیشتر از کوپنم هم نظرات در این فروم دادم Smile
جهاتی که من عرض کردم راجع تکزاس چیزایی نیستن که مستقیم مربوط به مهاجرت و مهاجرین باشه یا تاثیر کوتاه مدت داشته باشن ازینرو جایی برای ناشکری بنده یا نگرانی مهاجرها نیست و تقریبا یک چیزهای فکری یا سلیقه ای هستن
کلا ایالتهای قرمز آمریکا که جمهوری خواهان ادارشون میکنن در مقابل بعضی مزایا مثل نداشتن مالیات بر درامد و غیره مواردی دارن که به نظر شخصی من ضعف فرهنگی میشه بهش گفت و برایند همین موضوع در اداره اون ایالت و افراد اداره کننده اش تجلی پیدا میکه مثلا تکزاس یک گاورنر یا مثلا رییس ایالت داره بنام اقای پری که ایشون کاندید ریاست جمهوری در دور اول هم بودن و شرط میبندم اگر چنین شخصیتی در حد معاون وزیر هم در ایران بود (که ایشون البته مثل سایر گاورنرها در آمریکا قدرتی برابر رییس جمهور در ایالت دارد) چنان مورد انتقاد و تمسخر بود که حساب ندارد حالا حساب کنید چنین فرد کم سوادی بخواهد یک ایالت رو اداره کند که نتیجه اش قرار گرفتن در لیست پنجمین ایالت فقیر در آمریکاست با اینهمه ثروت نفت و گاز و بیزنسهای بزرگ در این ایالت. (ادم یاد 1 چیزایی میافتد !) خب اینجا که دیگر قرار هست حرف و رای مستقیم مردم باشد پس معلوم است که ایشان برایند نظرات مردمی شبیه خود هست. یا شما اگر در شمال تکزاس بگردید (جنوبش رو من نرفتم و نمیدانم) در مساحت کوچکی صدها کلیسا خواهید دید که بهترین املاک دو نبش در شهر ها رو دراختیار دارن و این همان برایندیست که شخصا نمیپسندم و یا اینکه در 1شنبه ها کسی حق فروش مشروب را ندارد یا سقط جنین بسیار محدود و تقریبا در بعضی شرایط ناممکن است.
به هر شکل این موارد اونطور که گفتم بی تاثیر و سلیقه ای هستن همونطور که همسر خود من اینجا رو دوست داره و معتقد هست که محیط برای رشد بچه ها بهتر هست و همچنین معتقدند که بنده حرف بیخود زیاد میزنم Big Grin و تئوری زیاد میبافم که البته این موضوع 50 درصد درست هست !
موفق باشید.

این موضوع ها بعضی هاشون خیلی سلیقه هست.مثلا وجود کلیسا.خب بندگان خدا اهل خدا و پیامبر هستن.Tongueمشروب و سقط جنین هم همین طور.طبیعیه قوانین یک ایالت مطابق عقاید مردمش باشه. (شنیدم تگزاسی ها مردم عتیقه ای دارن)
بعد از جنگ داخلی امریکا خیل عظیم مهاجر ها اروپایی که از فقر و قحطی فرار میکردن وارد امریکا شدن و این مهاجرت تا سال ها بعد تا حدودا جنگ جهانی دوم ادامه داشت.خب مسلما اکثرا در شرق ساکن شدن و و ایالت های شرق امریکا تقریبا از مهاجر سیر شد. از بعد از جنگ جهانی دوم مهاجرت عظیم لاتین تبار ها از جنوب شروع شد که مقصدشون معمولا کالیفرنیا و لس آنجلس بود .در همین زمان ژاپنی ها و کره ای ها و چینی ها و کلا شرقی ها به هاوایی و کالیفرنیا اومدن و اونجا ساکن شدن و جمعیت های ایرانی ها و اعراب رو هم اضافه کنید. این وضع تا اواخر دهه 90 ادامه داشت تا اینکه کالیفرنیا هم از مهاجر سیر شد.از سال 2000 تا الان تمرکز اصلی مهاجرا روی تگزاسه و این ایالت ها تا 1 یا دو سال دیگه از مهاجر سیر میشه . اگه در تاریخ هایی که گفتم به اقتصاد و وضع زندگی مردم اون مناطق نگاهی بکنید میبینید در دورانی که مهاجرت زیاد بوده این ایالت پیشرفت بسیار زیادی کرده و تونسته خودشو صنعتی کنه و وضع زندگی مردمشو درست کنه.(این روند ادامه پیدا میکنه)مثلا وضع امنیت در لس آنجلس در دهه 70 میلادی به این صورت بود که سالانه بیش 2000 قتل صورت میگرفت ولی در سال 2012 این رقم به 290 تا رسیده.
حالا هم پیشبینی میشه ایالات بعدی که قراره مورد توجه مهاجرین قرار بگیره ایالت های جنوب و جنوب شرق باشه(بغیر از تگزاس).آریزونا نوادا نیومکزیکو میسیسیپی آلاباما جورجیا و دیگر ایالت های جنوب شرق از جمله این ایالت ها هستن که تا 20 25 سال دیگه محل اصلی مهاجرها و رشد اقتصادی هستن و پیشنهاد من اینه یا برین تگزاس یا برین ایالت های جنوب و جنوب شرق. اینها موضوع هایی بود که اداره مهاجرت 2 سال پیش منتشر کرد.( تو بي بی ثی خوندم)به هر حال زیاد نگران نباشید.بر طبق اون چیزایی که بچه ها میشنوم
سیستم امریکا جوریه که اگه مهاجر خودش بخواد میتونه موفق بشه .برخلاف بقیه کشور ها به خصوص اروپا که به این سادگی ها موفقیت ممکن نیست. دلو به دریا بزن و چشماتو ببندو و با اشتیاق برو جلو.
پاسخ
تشکر کنندگان: ghafari88 ، fariba_a ، b_argi ، el333 ، Saeedv13 ، amir82 ، roeentan ، amin arefi ، KIMIA2005 ، Aries_son ، masodsh ، qeshmi ، kpks ، kage.omid ، smhh7441 ، آنارچ

پیام‌های این موضوع
RE: برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟ - توسط masih sh - 2013-07-14 ساعت 05:35
ساکرامنتو - توسط hamed402 - 2015-07-16 ساعت 00:09
ايالت يوتا - توسط iran azad - 2010-11-15 ساعت 01:37
مقایسه شهر های آمریکا - توسط mohsen324 - 2009-11-28 ساعت 14:00
بهترین شهر آمریکا - توسط erfanslash - 2013-03-26 ساعت 15:26
RE: بهترین شهر آمریکا - توسط آنی - 2013-05-25 ساعت 15:33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان