کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تلفن ثابت و گزینه ای عالی به نام مجیک جک
سلام

ما بیش از دو ماهه که در دالاس تگزاس هستیم. پیش از اومدن برای ما یک خط تلفن ثابت گرفته بودند از شرکت AT&T. این شرکت خیلی در اینجا معتبره ولی خدماتش گرونه. تلفنی که گرفته بودن بیسیک بود یعنی فقط برای تلفن محلی می شد ازش استفاده کرد. یعنی اینجا شما تلفن ثابت خونه که می گیرید در پلن بیسیک نمی تونید باهاش همة امریکا رو بگیرید و به غیر از حول و حوش خودتون که دقیقاً هم معمولاً نمی دونید تا چه حدودیه نمی تونید با اون به همة جای امریکا تماس بگیرید مگر اینکه شماره های تماس رایگان باشه که در واقع شماره هایی هستند که با پیش شمارة 8 شماره می شن. این خطی که برای ما گرفته بودن یعنی همون بیسیکه ماهی بیست و شش دلار بود که با مالیات و عوارض مختلف محلی صورتحساب ماهانه سی و هشت دلار رو برامون می فرستن که سه تاش رو تا حالا دریافت کردیم (صورتحسابا اول ماه میان). البته تو اولیش هزینة نصب و راه اندازی هم بود. یعنی ماهی سی و هشت دلار برای زنگ زدن به همون دور و بر خودتون! سرویس لانگ دیستنس یا تلفن راه دور رو باید سوا بگیرید که ای تی اند تی سرویس نامحدود راه دورش ماهی بیست و پنج دلاره (راه دور یعنی همین داخل امریکا). البته این یکی هم حتماً یه چیزایی تو صورتحساب بهش اضافه می شه که شما خودتون حساب کنین جمعاً برای یه تلفن که بتونید باهاش به همه جای امریکا زنگ بزنید چقدر میفته.

خوشبختانه من اتفاقی موقع تحقیق راجع به سرویس های voip مثل VONAGE که خودش هزینة سالانه اش سیصد دلاره و یه دستگاه داره که تو خونه وصل میشه و از اینترنت استفاده می کنه یه چیز جالب دیگه ای پیدا کردم که کسی بهم نگفته بود. اسم این وسیله مجیک جکه (MAGIC JACK). یه سخت افزار کوچیک که وصل میشه به پورت یو اس بی کامپیوتر و فیش تلفن وصل میشه به اون. به همین سادگی. قیمتش فقط 39.99 دلاره (تو والمارت 39.88). من اول رفتم والمارت بخرم که تموم کرده بود و رفتم از Best Buy خریدم.

[عکس: attachment.php?aid=914]

وقتی مجیک جک رو به پورت یو اس بی وصل می کنید خودش به صورت خودکار نرم افزارش رو نصب می کنه و به همین دلیل اصلاً نیاز به تخصص نداره. بعد هم یه پنجره باز میشه و شما رو برای رجیستر کردن آنلاین راهنمایی می کنه که باید یه سری اطلاعات بهش بدید و بعد شماره براتون انتخاب می کنه و شماره تلفونتون معلوم میشه. و بعد از این مراحل می تونید مثل حالت عادی از تلفنتون استفاده کنید.

[عکس: attachment.php?aid=913]

من تو کامنت هایی که قبل از خریدن اون خونده بودم بعضیها گفته بودن مجیک جک اونا درست کار نمی کنه که البته در این حالت می تونید پسش بدید. من هیچ مشکلی نداشتم. روتر اینترنت ما بی سیمه و هر دو لب تابه ما با همون مودم (روتر) به اینترنت وصل هستند و تلفنی هم که به مجیک جک زدیم بی سیم پاناسونیکه که همونطور که گفتم مشکلی نداشتیم. مجیک جک رو که خریدین سال اولش با همون 39.99 مشترک هم هستین ولی برای سالهای بعد باید 19.99 دلار بدین که واقعاً نسبت به هزینه تلفن ثابت در اینجا مفته. من هفتة پیش مجیک جک رو نصب کردم و پریروز زنگ زدم به ای تی اند تی و ازشون خواستم اون خط ما رو قطع کنن که دیگه پول الکی ندیم. جاهایی مثل بانک و بیمه و بستگان تو ایران هم که اون شماره رو داده بودیم شمارة جدید رو دادم. تنها اشکالش اینه که کامپیوترتون باید همیشه روشن باشه و اینترنت هم باید داشته باشید که با اینترنت ما که سرعتش یک مگه هیچ مشکلی نداریم (یک مگ تو دی اس ال ها در واقع پایین ترین سرعت تو اینجاست). راستی من اینترنتم رو از ورایزون (Verizon) گرفتم که ماهی بیست دلاره در صورتی که یکساله بگیرید که میشه دویست و چهل دلار که البته مودم رو بهتون مجانی می دن. مگه اینکه بی سیمش رو بخواید مثل ما که اونوقت فکر کنم هفده دلار اضافه اش رو فقط گرفتن. یه هزینه نصبه اگه اشتباه نکنم پونزده دلاری هم داره.

خلاصه ما که خیلی از مجیک جک راضی هستیم. می تونید هم اونو جایگزین تلفن خونه کنید هم به عنوان مکمل ازش استفاده کنید. فعلاً نمیشه شماره تلفن فعلی رو به مجیک جک منتقل کرد ولی تو سایتش نوشته بود که دارن روش کار می کنن.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
پاسخ

پیام‌های این موضوع
تلفن ثابت و گزینه ای عالی به نام مجیک جک - توسط tehranipoor - 2010-02-27 ساعت 12:00

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان