کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
با کسب اجازه از محضر اساتید فن میخوام نظر خودم را بعد از یکسال مطالعه و تحقیق در مورد انتخاب بهترین شهرها برای آنان که با پول اندک یا سرمایه ناکافی مهاجرت میکنند عرض نمایم:
1-در مورد لیست یکصد شهر از خطرناکترین و نا امن ترین شهرها این سایت به نظرم آماری که منتشر کرده با اطلاعات سایر منابع اینترنتی تقریباً یکسان است توصیه میشه مهاجران هموطن چه بقصد ادامه تحصیل و چه برای پیدا کردن کار و زندگی مخصوصاً کیسهای خانوادگی حتی الامکان از انتخاب 50 شهر اول این لیست خودداری نمایند.
2- در مورد لیست یکصد شهر از امن ترین شهرهای آمریکا که در همین سایت منتشر شده باید بگم تمامی این یکصد جای امن صرفاً residential یعنی بطور یکدست مسکونی هستند و عمدتاً اعیان نشین یا از طبقه متوسط به بالا هستند و بیشتر جنبه استراحتگاه برای قشر مرفه جامعه را دارند.ساکنان این مناطق بقصد خرید یا بیزینس و کار اداری یا رسیدن به محل کار خود باید حداقل یکساعت یا حتی بیشتر رانندگی کنند . مشکل و دغدغه عمده مهاجران هموطنمان اول از همه پیدا کردن کار و دوم اقامت در جایی با هزینه های پایین زندگی که به محل کار نزدیک باشد و در دسترس بودن مراکز خرید و اداری می باشد و لذا این 100 جای امن که نامبرده شده اصلاً نمیتونه انتخاب منطقی و عقلانی به عنوان مقصد اول برای آنان که با حداقل پول و سرمایه قدم به آن کشور می گذارند ، مطرح باشند.
3- یک نکته مهم دیگر این است که در مورد بهترین شهرها برای زندگی در آمریکا آمار و لیستهای متنوعی در سایتهای مختلف منتشر می شود متاسفانه یک اجماع نظر و انتخابهای مشترک و نظر یکسان بین این سایتها اصلاً بچشم نمیخوره و هر سایت به فراخور تفاسیر و دیدگاهها و مقاصد مختلف لیستهای متفاوتی از بهترین شهر ها برای زندگی را درج میکند که بعضاً با همدیگر وجه اشتراک ندارند.
من اینجا دو تا از مناسبترین منابع اینترنتی را برای انتخاب بهترین محل برای پیدا کردن کار و زندگی پیشنهاد میکنم. باشد که دوستان با دید باز و عقلانی و شناخت کافی مقصد مهاجرت خود را انتخاب نمایند:
www.areavibes.com
برای یافتن 10 شهر با بالاترین امتیازها(Cities With A High Livability Score) در هر ایالت کافیه دو حرف اختصاری ایالت مورد نظر خود را بدین صورت آدرس دهی کنیم (مثلاً برای ایالت جورجیا):
www.areavibes.com/ga
سایت دوم که میخوام معرفی کنم در نوع خودش بینظیره ، یک منبع موثق و معتبر با امکانات متنوع و اطلاعات خیلی مفید :
www.walkscore.com
آیا شما تاکنون شهر مورد علاقه خود را از لحاظ شاخصهای مهم زیر مورد ارزیابی قرار داده اید؟
Walk Score دسترسی با پای پیاده
Transit Score تردد یا حمل و نقل عمومی
Bike Score دسترسی با دوچرخه
اگر نه توصیه میکنم حتماً اینکار را بکنید و سری به این سایت بزنید و امتیاز بندی شهر مورد نظر خود را از لحاظ آیتمهای فوق الذکر ببینید و بررسی کنید که آیا منطقه انتخابی شما فقط residential یعنی مسکونی هست یا اینکه down town در نزدیکی شماست و آیا قراره در یک جای پر هیاهو ، اکتیو و شلوغ مانند شهرهای نیویورک شیکاگو فیلادلفیا زندگی کنید یا در دهات و قصبه اما به سبک مدرن قراره زندگی کنید؟
این پست را برای این گذاشتم که اکثر دوستان ناچارند مناظقی را برای اقامت انتخاب کنند که فقط مسکونی یعنی residential است و Walkable نمی باشد یعنی شما با پای پیاده و دوچرخه در چنین مناطقی به هیچ جا دسترسی ندارید . اقامت در مناطقی که بشتر جنبه مسکونی دارند برای ما ایرانی ها که به زندگی در محیطهای شهری شلوغ عادت کردیم و دسترسی آسان به مراکز تجاری و اداری شهرها داریم میتونه واقعاً کسل کننده و دلگیر باشه.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟ - توسط tabim4 - 2013-07-27 ساعت 10:32
ساکرامنتو - توسط hamed402 - 2015-07-16 ساعت 00:09
ايالت يوتا - توسط iran azad - 2010-11-15 ساعت 01:37
مقایسه شهر های آمریکا - توسط mohsen324 - 2009-11-28 ساعت 14:00
بهترین شهر آمریکا - توسط erfanslash - 2013-03-26 ساعت 15:26
RE: بهترین شهر آمریکا - توسط آنی - 2013-05-25 ساعت 15:33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان