کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند
(2013-08-23 ساعت 09:37)شهلا 1346 نوشته:  سلام
امروز یک خانم ایرانی را دیدم که تازه دو ماه امده بود پورتلند و قبلا از ده سالگی تا 22 سالگی شهر تنسی بوده و به من میگفت چرا نرفتید تنسی هم ارزونه هم ایرانی زیاد داره و هم ایرانی ها خیلی هوای هم را دارند و تا یکی میاد سریع براش کار پیدا میکنند
این گفته اون خانم بود و میگفت شهر تنسی به شهر موسیقی معروفه مثل اینجا که به شهر رز معروفه
میتونید در مورد تنسی هم تحقیق کنید و شاید بچه هاب قدیمی مهاجر سرا تا بحال رفته باشند و بتونند اطلاعات بیشتری بدهند
ولی چیزی که من تا بحال فهمیدم ایرانی های قدیمی و پولدار ما را درک نمیکنند ولی بچه هایی که تو سه سال اخیر امدن هم تجربه های زیادی دارند و هم بیشتر کمک میکنند من با کسانیکه موقعیت های خوبی دارند و سی سالی هست اینجا و وضع مالیشون هم خوبه صحبت که میکنم چه جوری دنبال کار باشیم چکاری را دنبالش باشیم کجا بریم کالج چه رشته ای را بخونیم بهتره؟؟
میگن ما دنبال کار نبودیم و اگر بودیم سی سال پیش بوده با الان فرق کرده . کار خوب بسته به تخصص شما داره و فعلا یکی دوسالی تا زبانتون را میافته بیشتر فوکوس کنید رو زبان بیخود دنبال کار نگردین . کالج هم بسته به علاقه شما داره ولی بازمم برمیگرده به زبان فعلا فقط زبان بخونید
میدونید چرا ؟؟؟؟
چون همه اینا با روش پناهندگی یا سرمایه گذاری یا بورسیه تحصیلی امدند و به پناهنده ها که همه امکانات را میدن تا خوب جا بیافتند بورسیه ها هم فقط درس میخونن و همه مخارجشون با دولته و زبان هم باید تافل از قبل میداشتن پس مشکل زبان هم نداشتند . سرمایه گذاری که معلومه اینقدر پول داشتن که نگران بیکاری نباشن .
ولی خوب همه شون خوبند و اول که می بیننت میگن
آخی طفلکی تازه مشکلاتت شروع شده میدونم سخته ولی خوب خودتون انتخاب کردید البته نگران نباش سختیش دو یال اول تحمل کنه زندگیت میافته رو غلطک
خلاصه سرتون را درد نیارم همه خوبند و همه دوست دارند کاری بکنند ولی نمیتون
ولی یک چیزی یادتون باشه بهتر بجای رو انداختن جلوی مردم از خدا بخواین کمک تون کنه بدون هیچ منتی
امیدوارم خدا پشت و پناه همه ایرانی ها در هر جای دنیا باشه و روزی بشه همه برگردن تو کشور خودمون و اون زندگی که تو آمریکا یا هر جای دیگه دنبالش هستند و بخاطرش اینهمه سختی را تحمل میکنن را تو ایران داشته باشند . ( امین )

عزیزم تنسی منظورت ایالت‌های جنوبی آمریکا است؟ پایتخت آن نشویل و شهر مهم آن ممفیس است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، maria2000

پیام‌های این موضوع
RE: حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند - توسط ziza - 2013-08-27 ساعت 19:10

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان