کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
روش های پیدا کردن کار در آمریکا
(2013-10-08 ساعت 17:09)اشکان 3D نوشته:  سلام افشین جان....
چرا دارم حتی میتونم تا چند ماه در آمریکا خرج زندگیم رو بدم اما با اماری که گرفتم لاتری یه شانس هست و تجربه ی کاری ملاک نیست اما بعد از برنده شدن برای مصاحبه ارائه یه مستندات از کارهای از خودتون چقدر مهمه؟؟؟ و در ادامه در آمریکا علاقه شخصیم امدن به کالیفورنیا و 10 ها شرکت بزرگ بازی سازی کارگرفتن هست می خوام بدونم شانس گرفتن کار برای یه تازه وارده ایرانی چقدر هست..چند درصد...چون افرادیی مثل بهروز روزبه تو Naughty Dog کالیفورنیا کار میکنن اما انها خیلی وقت اونجا زندگی میکنن....

پیدا کردن کار در امریکا به هرنحوی که اومده باشید (با داشتن اجازه کار) به عقیده من اول بستگی به تجربه کاری شما و بعد از اون توانایی های شما داره. البته این ها یک جور لازم و ملزوم هم هستند اما چیزی که من دیدم این بوده که افراد توانایی به امریکا اومدن و چون تجربه کاری قابل ارائه یا بهتر بگم متناسب با نیازهای بازار کار اینجا نداشتند شغل مورد علاقه خودشون رو پیدا نکردند.

البته شخصا عقیده دارم انتخاب ایالت مناسب توی پیدا کردن کار خیلی مهمه و از این جهت به نظر من برای تازه واردها به خصوص کسایی که رشته کامپیوتر دارند کالیفورنیا ایالت خطرناکیه. چون درسته شرکت های بزرگ زیاد هستند اما هزینه ها به نسبت بالاست و مهمتر از اون رقابت برای کار بسیار زیاده.

در هر صورت پیشنهادی که می تونم بهتون بکنم اینه:

اول در لاتاری ثبت نام کنید به جزییات و کار و این چیزها هم فکر نکنید
دوم زبانتون رو خوب کنید
سوم پول جمع کنید
چهارم سعی کنید تجربه کاریتون رو بالا ببرید به خصوص در مورد تکنیک های به روز و تکنولوژی های مرسوم در رشته خودتون چیزهایی که اینجا زیاد ازش استفاده می کنند مطالعه کنید و حتما پروژه های عملی با اون ها انجام بدید.

چیزی که من برداشت کردم از کارکردن اینجا هرچند محدود بوده اینه که شما رو برای کارهایی که قبلا انجام دادید استخدام می کنند نه کارهایی که بلدید یا مدارکی که دارید.

البته پارامتر شانس یا بهتربگم در بهترین زمان بهترین مکان ممکن قرار گرفتن هم بی تاثیر نیست اما نمی شه این رو به محاسبات وارد کرد.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: روش های پیدا کردن کار در آمریکا - توسط afs - 2013-10-09 ساعت 01:57
روش های پیدا کردن کار در آمریکا - توسط NGNJ - 2016-01-22 ساعت 12:13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان