کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟!
کودکی
18.53%
58 18.53%
نوجوانی
16.93%
53 16.93%
جوانی
55.27%
173 55.27%
35 به بالا
5.75%
18 5.75%
نظری ندارم ، فقط دوست دارم در یک نظرسنجی شرکت کنم !
3.51%
11 3.51%
مجموع 313 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟!
دوستان عزیز ،
به نظر اینجانب ، ایجاد چنین تاپیکی معنا ندارد . چرا ، به دلیل آنکه هرکس خیلی خوب میداند که میتواند مهاجرت کند یا نه . این تاپیک در واقع یک تاپیک تکراریست !! بیشتر مطالب آن در گذشته نیز در تاپیکهایی همچون ، آمریکا از خیال تا واقعیت . لاتاری برنده شده ام برم آمریکا یا نرم . و سرآخر و جامع تر از همه اینها ، تاپیک دیدگاههای آرش در مورد آمریکا . پس میبینیم که ایجاد یک چنین تاپیکی موضوعیتی ندارد . البته ممکن است که دیگران از این تاپیک استقبال کرده و موضوعات آنرا به دقت بررسی میفرمایند . اما به نظر من تمام مطالب مورد نیاز در این چند مقوله که عرض کردم موجود میباشد . اینکه کسی میگوید سن پائین مهاجرت کردن مناسبتر است ، این درست نیست . به کرات تجربه شده که خیلی ها هم که در سنین پائین مهاجرت کرده اند ، موفق نبوده اند . میتوانید آمار این دوستان را از همین مهاجرسرا بدست آورید . پارامتر سن مهم است ، اما پایه ها و اهداف یک شخص مهمتر از سن و سال آنهاست . به نظر من تمامی کسانی که به اجبار وارد آمریکا شده اند و امروز جزو آن دسته از مردم مرفه این کشور هستند ، فرقی نمی کند از کدام ملیت باشند ، ایرانی یا غیر ایرانی ، همه تقریباً از سنین بالا در این کشور از صفر شروع کرده اند . میتوانم مثالهایی از این مقوله برایتان بیاورم که متوجه شوید . مثلاً ، در اوایل انقلاب ، بسیاری از ایرانیان ، به دلیل داشتن سمتهای مهمی در حکومت قبلی و بدون داشتن تخصصهای مورد نیاز آمریکا ، جلای وطن کردند و از کارگری شروع و امروز میبینیم که در ایالت کالیفرنیا و یا ویرجینیا و یا تگزاس ، و و و و و ......... روزگار خوبی را سپری میکنند . همه آنها به اتفاق در سنینی بودند که تقریباً زندگی کاملی را در ایران داشتند . پس امروز شما ، دیروز آن افراد است . شرایط زندگی در آمریکا هم تغییری نکرده و در واقع شغلها بصورت تخصصی تر در آمده اند . فرض بفرمایید ، شخصی که سرهنگ ارتش بوده ، چه تخصصی در این آمریکا داشته که بتواند از آن استفاده کند . این شخص یک افسر بوده و تخصص آن فقط در مورد کار خودش کاربرد داشته . یا مثلاً شخصی مهندس برق بوده ، باز هم با وضعیت امروزی تفاوتی نداشته و میبایست دوباره از صفر شروع میکرده . پس این اصل کم سن و سالی ، نمیتواند مطلق باشد . و یا سن زیاد نمی تواند قطعاً با موفقیت همراه باشد . تمام این مسائل به شخص مهاجر بستگی دارد . به هر صورت به نظر من آرمانها و اهداف و گاهی هم اجبار باعث میشود که آدم در این کشور زندگی مناسبتری را داشته باشد . به نظر شما کسی که در ایران کارمند شرکت و یا مراکز دولتی بوده ، چقدر میتوانسته در ایران موفقیت داشته باشد تا حالا آن را از دست بدهد ؟ اکثریت ما همه شبیه هم هستیم و تقریباً هم شبیه به هم زندگی کرده ایم . مگر از بین کارکنان یک سازمان خصوصی و یا دولتی چند نفر رئیس و مدیر میشوند ؟ که بخواهند دلشان را خوش کنند که در ایران زندگی کنند . به نظر شما همه چیز در ایران شغل خوب و درآمد عالیست ؟ آیا داشتن شرایط خوب زندگی در یک محیط آن شکلی قابل تحمل است ؟ چرا بسیاری از مردم کشورمان ، علیرغم داشتن مشاغل خوب ، از ایران مهاجرت میکنند ؟ آیا فقط بحث پول و موقعیت بوده که مردم در ایران زندگی میکنند ؟ چند نفر از خانواده های خودتان در شرایطی نسبتاً پائین در ایران زندگی میکنند ؟ این افراد چه چیزی برای باختن دارند که نباید ریسک کنند ؟
به هر صورت اگر شما فرض را هم بر این موضوع قرار دهید که شخصی با داشتن شغل خوب و پر درآمد و بی اعتنا به وضعیت کنونی کشور ، وجود داشته باشد ، چه اشکالی دارد که چندی در آمریکا زندگی کند ، سیتیزن شود ، و برای روزهای خاص فرصتی طلایی برای خروج از کشور ، آن هم بدون مشکلات مشابه افرادی که ابتدای انقلاب از ایران رفتند ، زندگی خود را ادامه دهد . حالا بدون در نظر گرفتن وضعیت شلم شوربای ایران که عده ای بیخودی پولدار شدن ، به نظر من آدمی که آنقدر زرنگ بوده که یک چنین زندگی را در ایران فراهم کرده ، قطعاً در اینجا هم میتواند مشابه آن را بازسازی کند . حالا با فراهم کردن امکاناتی به نسبت کمتر .
موفق باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Saeedv13 ، maxsupermax ، amin arefi ، mick ، maria2000 ، HERMES7 ، taherifar ، barfi1 ، amirdadash ، kasra

پیام‌های این موضوع
در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟! - توسط WIKIMAN - 2009-11-26 ساعت 19:39
RE: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟! - توسط admin - 2009-11-26 ساعت 19:46
RE: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟! - توسط pi30 - 2009-11-26 ساعت 21:20
RE: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟! - توسط pi30 - 2009-11-27 ساعت 02:48
RE: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟! - توسط hvm - 2009-11-27 ساعت 02:49
RE: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟! - توسط pi30 - 2009-11-27 ساعت 03:06
RE: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟! - توسط hvm - 2009-11-27 ساعت 03:30
RE: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟! - توسط cky - 2010-04-24 ساعت 19:31
RE: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟! - توسط iliad - 2010-11-20 ساعت 01:11
RE: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟! - توسط sohi - 2011-01-22 ساعت 01:17
RE: در چه سنی باید مهاجرت کنیم ؟! - توسط Zoso - 2011-02-13 ساعت 02:01