کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
(2014-01-14 ساعت 11:08)arisa-mohammad نوشته:  
(2014-01-13 ساعت 14:20)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 03:11)arisa-mohammad نوشته:  با سلام
1- تالار های مرتبط با رزومه رو میتونید اینجا و اینجا و اینجا پیدا کنید.
2- وقتی به عنوان کارمند میخوای کار کنی خیلی با مدرکت کاری ندارن و فقط سطح تخصص تون براشون مهمه ولی برای PE , FE مدرک تحصیلیت و ریز نمراتت لازمه در هر صورت بهتره مدارکت و ترجمه هاشون همراهت باشه . در مورد entry level و با توجه به رشته و گرایش تحصیلیتون شما بعد از امتحان FE بایستی در یک شرکت مهندسی دوره ET رو که 3 سال هست بگذرونیدبه عبارت دیگه اون entry level در صورتی کار میکنه که FE رو داشته باشید.حقوق CAD drafter از ساعتی 12دلار به بالاست ولی Revit Drafter از 20 به بالاست Invertor drafter هم در همین سطحه و اگه حرفه ای باشید تا ساعتی 40 ... 45 دلار هم حقوق میدن.
3- FE یا Fundamentals of Engineering پیشنیاز PE هست و در صورتیکه 17 سال سابقه کار تایید شده داشته باشید نیازی به FE ندارید . ET یا Engineer In Training هم مثل کار آموزی خودمونمیمونه که البته حقوق هم داره .
در مورد سختی و آسونی این امتحان حرف و حدیث زیاده و به آدمش بستگی داره ولی تحت هیج شرایطی به سادگی نظام مهندسی نیست.
باتشکر ار شما

راستش من MEP رو هم مدرکشو دارم ولی Revit برای مکانیک متاسفانه تو ایران کسی مسلط نیست و واقعا نمیدونم چرا اینقد تو آمریکا دوره هاش گرونه ! یه دوره 3 روزش 850 دلاره در صورتیکه تو ایران mep حدود 500هزارتومانه و اختلافش خیلی زیاده ! اوضاع MEP اونجا چطوره و اصلا باهاش کار میکنند یا همه چی Revit وآیا برای این دوره هایی که اینجا رفتیم اونجا مرکزی هست که هزینه دوره نگیره وفقط بریم آزمون بدیم که مدرکمون به مدرک اونا تبدیل شه و برای شرکتا قابل قبول باشه ؟

2) در مورد کارمندی که اشاره کردید یکم بیشتر توضیح میدید که چه فرقی با کسانی که FE یا PE دارند میکنه که گفتید فقط به تخصصت توجه میکنند ؟ یعنی مثلا وقتی شما بعنوان یه مهندس تو شرکتی هستید حالا مهندس فروش یا در بخشهای مهندسی مثلا بعنوان Drafter کارمند حساب میشید ومدرکتون براشون مهم نیست و فقط بعنوان طراح ریز نمرات و .. رو میخواند

3) برای FE یا PE باید از کجا شروع کرد ؟ دوره باید رفت یا خودت کتابا رو بخونی و اصولا کسی که از ایران با دانش نسبی خوبی بیاد مفاهیمش با طراحی های ما خیلی متفاوته و چند درصد کارش جلوتره که بتونه این مدارکو راحتتر بگیره ،چون شنیدم برای HVAC تفاوت زیادی بین دانسته های ما و اونا نیست چون خیلی از رفرنس های ما ترجمه ashrae یا NPC و.. هست
بنظرتون حدودا چقدر زمان باید صرف گرفتن FE& PE کرد ؟

بازم ممنون که دید ماروز قبل از اومدن برای کار باز میکنید تا بتونیم از زمان باقیمانده استفاده بهتری کنیم
با سلام
این مواردی که داریم در موردش صحبت میکنیم خیلی گسترده است ولی باز سعی میکنم در حد امکان توضیح بدم
منظور من از نقشه کشی تنها بلد بودن کار با نرم افزار های نقشه کشی مثل Autocad ,Revit, نیست بلکه توانایی تولید نقشه با این نرم افزار هاست به عبارت دیگه آشنایی با استانداردهای نقشه کشی ،تهیه Scaling ، Layout و از این قبیل کارهاست که اگه با این مفاهیم آشنا باشید حتی نیازی به معلم هم ندارید و می تونبد از روی راهنمای نرم افزار ها خیلی سریع کار با اونو یاد بگیرید.
اگه منظورتون از MEP همون Autocad MEP هست ... جوابتون مثبته ..بله اینجا با Autocad زیاد کار میکنن .
در مورد مدرک هم که بهتون گفتم ولی اگه خیلی دوست دارید که یه جایی از شما یه پولی بگیره و فقط امتحانشو بدید و یه گواهی بهتون بدن من خودم این کارو میکنم ...امتحان هم نمی خواد بدید فقط پولو بریز به حساب بیا مدرکتو بگیر Big Grin مدرک لازم نداری از ما گفتن!!!!!
کارمندی یعنی اینکه بری برای کس دیگه ای (حقیقی یا حقوقی) کار کنی .
همون اولش بهتون میگن که PE میخوان یا نه .... اگه نخواستن و شما به عنوان طراح استخدام شدی به معنی انو که یه مهندس دیگه کار شما رو کنترل میکنه و نقشه ها با اسم اون از شرکت خارج میشه .... در هر صورت احتمال کمی داره که از شما مدرک تحصیلی تون رو بخوان
اون موردی رو که در خصوص مدرک تحصیلی و ریز نمرات خدمتتون گفتم برای ثبت نام امتحان PE و FE نیاز دارید.
گرفتن FE و PE خیلی کار سختی نیست و کلاسها و کتاب های خوبی هم اینجا هست و این بستگی به خودتون داره .... یک نفر با کتاب راحتتره و یکی با کلاس رفتن. توی این دو امتحان تمام دروس اصلی دانشگاه رو باید یه بار دیگه امتحان بدید با این تفاوت که سوالها خیلی راحت و آسونن و open book هم هست.
چقدر طول کشیدنش به سابقه کارتون بر میگرده با سابقه کار 17 سال در بهترین حالت 2 سال و با سابقه کمتر در بهترین حالت 5 سال.البته با داشتن لیسانس برای فوق لیسانس و دکترا سابقه کار 15 سال و 13 ساله اگه اشتباه نکنم
برای شروع و اطلاعات بیشتر اینجا رو مطالعه کنید

ممنون از شما و اینکه بحثی که از نظر شما گستردست برای من که سودمنده و حداقل یه دیدی میده Smile

دوست عزیز در مورد شرایط بیمه برای کار چطوریه ؟ و اگه کارای توفیلدی که صحبت کردیم پیداکنی drafter یا طراح یا.... بیمتم میکنن وچقدر برای اینکار از حقوقت کسر میشه ؟

همچنین برای مصاحبه معمولا چه سوالایی میپرسن تا مطمئن شن بلدی یا نه ، این بخشش که مصاحبشون چطوره تا حالا از کسی نشنیدم و مثلا شما که به این موارد آشنا هستید در زمینه تهویه و نقشه کشی و.. چطور ازت مصاحبه میکنن؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33

پیام‌های این موضوع
سوال - توسط henious - 2011-06-26 ساعت 19:24
RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - توسط mechanicalengineer - 2014-01-16 ساعت 20:23
پیدا کردن کار در آمریکا - توسط k99717 - 2011-06-24 ساعت 15:14
کارگری - توسط ebi1368 - 2012-04-05 ساعت 18:51
RE: کارگری - توسط sunset - 2012-04-05 ساعت 23:08
مهندس عمران یا متخصص شبکه ؟ - توسط novin32 - 2012-09-16 ساعت 09:59
RE: مهندس عمران یا متخصص شبکه ؟ - توسط ranebr - 2012-09-20 ساعت 20:58
مدارك مورد نياز براي اشتغال - توسط zimzim - 2013-03-08 ساعت 15:01
رشته تغذیه و اپیدمیولوژی - توسط ماری ماه - 2013-04-22 ساعت 09:45
بهترین ایالت برای کار - توسط U2010 - 2013-10-18 ساعت 15:25
RE: بهترین ایالت برای کار - توسط U2010 - 2013-10-18 ساعت 15:28
RE: بهترین ایالت برای کار - توسط mahbube - 2013-10-18 ساعت 15:51
آمریکا از خیال تا واقعیت ! - توسط fatima96 - 2015-01-22 ساعت 01:52
RE: آمریکا از خیال تا واقعیت ! - توسط yami - 2015-01-22 ساعت 05:18