کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
مقدم جان، والا من زیاد دنبالش نرفتم این مسائل رو اما نکته اینجاست که شما اصلا نباید توجه کنی که کجا مثلا دوره دوماهه هست!!
شما باید ببینی که طرف شما که زندگی میکنی چی هست.

خدر جان، یکی دوره هایی هست که میری پول میدی یک چیزی نه در حد خیلی البته بهت یاد میدن و بعد باید بری شاگردی کنی یا برای شرکتهای بزرگ کارگری کنی که در اون کار مهارت بدست بیاری. مثل دوره تعمیر کولر گازی مثلا.
یک مدل دوره هایی هم هست که دوره و کار در کنار هم هست و معمولا چند سال ممکنه طول بکشه. کالج ما برای بنایی و لوله کشی فکر کنم داره این حالت رو. باید بری ببینی که کالجهای طرف شما هم همچین چیزی داره یا نه. بهش معمولا Internship میگن.
کار یدی سختی مطمئنا از کار یدی ایران خیلی سختتره. سرعت عمل خیلی بالایی میخوان. اما بطور کلی من معتقدم اگه کسی کار یدی و کارگری رو از نظر روحی و جسمی بتونه به راحتی تحمل کنه و خم به ابرو نیاره، اینجا براحتی گلیمش رو از آب بیرون خواهد کشید. کار فیزیکی هم از سر پا وایستادن روزی هشت نه ده ساعت گرفته تا جابجایی بار و کار نظافت و کار در محیطهای خیلی گرم و خیلی سرد و خیلی خشک یا مرطوب.
حقوق اینگونه کارها هم از ساعتی 7 دولار گرفته تا ساعتی 14 دولار برای مشاغل تخصصی ولی سخت ممکنه بالا بره.
سیم کشی و اینجور کارها هم لایسنس میخواد هم تجربه کاری. شما میتونی ایران کامل یاد بگیری و بعد بیایی اینجا دوره بگذرونی و لایسنس رو بگیری و دنبال کار بگردی. بسته به اینکه کجا دنبال کار هستی، معمولا کم و زیاد کار پیدا میشه اگه آدم کاری و سریع العملی باشی.
راننده تریلر... من خودم CDL یا همان گواهینامه پایه یک دارم (چون وقت تمدید معاینه پزشکی اش بود و نداشتم مجبور شدم فعلا به معمولی داون گریدش بکنم) و نزدیک به دو هفته هم رانندگی اتوبوس مدرسه کردم اما دیدم به پولی که میدن اصلا نمی ارزه. باز خط واحد شهری خیلی بهتره در مقام مقایسه اما استخدام شدنش از مدرسه کمی سختتره. اول اینکه حتما باید این گواهینامه رو از مدارس رانندگی معتبر که دوره های دو سه و یا حتی چهار ماهه دارن بگیری. اگه شخصی بری از راهنمایی رانندگی گواهینامه رانندگی بگیری تقریبا منتفی هست که شرکتی جرات کنه تریلی دست شما بده. همان مدارس رانندگی خودشان شما رو به کار معرفی میکنن. اما این مدارس هم توش کلاهبرداری و سر مردم را شیره مالیدن و قولهای الکی دادن زیاده و خیلی ها رو سر کار گذاشتن و چند هزار دولارشون رو به باد دادن و آخرش هم براشون کار نشده.
کار رانندگی تریلی بخاطر اینکه تریلی مال خودتون نیست معمولا خیلی سخت هست چون کارفرما حسابی میخواد ازت کار بکشه. مثل ایران که صاحاب تریلی خدایی میکنه نیست. بعضی ها خودشون تریلی میخرن و قرارداد میبندن که کانتینرهای فلان شرکت رو جابجا کنن که تا حدی نه زیاد البته بهتره. کمابیش همان انتظارات از راننده میره ولی کمی پول بیشتری میدن اما هزینه های تریلی به عهده خودته. علتش هم اینه که شرکتها مثل ایران نیستن و در خرید تریلی مشکل مالی ندارن. تو حیاطشون گاها چند صد تریلی خوابیده!! این شغل یک سری خطرهای خاص خودش رو هم داره.
من معمولا توصیه میکنم که عشق رانندگی ها از رانندگی اتوبوس مدرسه و بعد اتوبوس خط واحد شروع کنن که استخدامش راحتتره و حتی خودشون آموزش میدن. بعد اگه دوام آوردن برن به تریلی.
همان مشاغلی مثل مکانیکی و سیم کشی و لوله کشی و اینا خودش خیلی بهتره نسبت به رانندگی.

میلاد جان، عکاسی اگه کارت درست باشه این عکاسی های زنجیره ای در پاساژها ممکنه استخدامت کنن اما پول زیادی نمیدن (فکر کنم نهایت ساعتی 10 دولار). کماکان نسبت به کار فروشندگی و اینا خیلی بهتره. آتلیه های شخصی و کوچیک بهترترن اما اونا هم فک فامیل خودشون رو معمولا میارن و بیزنس های خانوادگی هستن.
برای مربی گری کشتی من توصیه میکنم که شما برین کالج و در رشته تربیت بدنی یک فوق دیپلم بگیرین. اینجوری خیلی راحتتر مسیرتون به مشاغل ورزشی باز میشه و کالج حسابی حمایتتون میکنه، البته اگه باز کارت درست و حسابی باشه!!
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، Saeedv13 ، apoornaki ، ParsTrader ، eybaba ، khder ، romance33 ، milad32 ، moqadam

پیام‌های این موضوع
سوال - توسط henious - 2011-06-26 ساعت 19:24
RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ - توسط yami - 2014-04-07 ساعت 03:45
پیدا کردن کار در آمریکا - توسط k99717 - 2011-06-24 ساعت 15:14
کارگری - توسط ebi1368 - 2012-04-05 ساعت 18:51
RE: کارگری - توسط sunset - 2012-04-05 ساعت 23:08
مهندس عمران یا متخصص شبکه ؟ - توسط novin32 - 2012-09-16 ساعت 09:59
RE: مهندس عمران یا متخصص شبکه ؟ - توسط ranebr - 2012-09-20 ساعت 20:58
مدارك مورد نياز براي اشتغال - توسط zimzim - 2013-03-08 ساعت 15:01
رشته تغذیه و اپیدمیولوژی - توسط ماری ماه - 2013-04-22 ساعت 09:45
بهترین ایالت برای کار - توسط U2010 - 2013-10-18 ساعت 15:25
RE: بهترین ایالت برای کار - توسط U2010 - 2013-10-18 ساعت 15:28