کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام به دوستان الان برای من این ایمیل اومده یعنی چی ؟یعنی اکانتی که من ساختم حذف شده؟ الان من تو آدرس قبلی که میرم صفحه بهم ریخه هست و اصلا جایی برای وارد کردن یوزر و پسورد نداره

April 27, 2014

Draft Case Expired Notification

According to our records, U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) previously notified you that your draft application/petition for -------------------- would be automatically cancelled if not completed and submitted within 30 calendar days of 03/27/2014. Unfortunately, the time to complete and submit your application/petition has expired.
Therefore, the application/petition you started on 03/27/2014 has been deleted. As a result, you can no longer view or access your draft application/petition. If you wish to continue to seek this benefit from USCIS, you will need to start a new application/petition.

If you have any questions, please contact customer service at (800) 375-5283 or (800) 767-1833 (TTY) for assistance.

Please DO NOT reply to this message.
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، noobnoobi

پیام‌های این موضوع
RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - توسط vistac - 2014-04-28 ساعت 00:35

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان