کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2014-05-04 ساعت 21:46)soli asali نوشته:  
(2014-05-04 ساعت 18:55)a.rahaa نوشته:  دوستان! مساله:
ميشه لطفا شسته رفته، قوانين گرين كارت رو به من بگين؟ مطالعه كردم سايت هاي امريكائي رو. ميخوام بدونم برداشتهام درست بوده يا نه؟
اينكه اصلا مزاياي داشتن گرين كارت چيه؟(ميدونم كه با داشتن گرين كارت اجازه اقامت و كار در يو اس رو پيدا مي كنيم، و permannet resident محسوب ميشيم (البته با شرطها و شروطها كه دقيقا هم نميدونم چي هستن)اما فقط همين؟!!!! چون ديدم كه چپ و راست براي هر كاري بايد فرم پر كرد و اجازه گرفت و حتي در زمان بيرون از امريكا بودن بايد مدارك ماليات ارائه كني و.... ) ميخوام بدونم با داشتن گرين كارت، از چه زماني دقيقا يك شهروند تمام عيار امريكائي محسوب ميشيم و تمام قوانين اونجا براي ما هم اپلاي ميشه و از شر فرم پر كردن و هي مراقب چپ و راستت بودن راحت ميشيم؟!!!
بعد از دريافت گرين كارت، تا چه مدت بعدش اجازه بيرون بودن از امريكا رو داريم؟ توي سايت‌هاشون نوشته كه تا يك سال اما بازم ممكنه به دلايلي نتونيم راحت وارد امريكا شيم يا اينكه ممكنه گرين كارت رو از دست بديم!!! ميخوام بدونم مثلا ميتونم بعد از دريافت گرين كارت، حداقل براي يكي دو سال اول، سالي فقط يه سفر در حد يك يا دو ماه به اونجا داشته باشم؟!!! تا اينكه بعدا تصميم بگيرم كاملا اونجا ساكن بشم؟!!!!
من اینو میدونم که هیچ فرقی بین یه گرین کارتی و سیتیزن نیست !
فقط گرین کارت رای نمیتونه بده !
اما منم یه سوال دارم. یه شهروند آمریکایی میتونه به 170 تا از کشور های دنیا بدون ویزا بره. یه گیرین کارتی هم میتونه بدون پاس آمریکایی و با پاس ایرانی و فقط داشتن گرین کارت به این کشورها مسافرت کنه ؟

اول که تمام کسانی که تو امریکا هستن باید تمام اون فرم ها رو پر کنن و هرچی برا اوناست برا ما هم هست ، هیچ فرقی هم نمیکنه، دوم که به نظر من یه فرق وجود داره بین یه گرین کارتی و یه سیتزن ... اونم اینه که گرین کارتی رو لبه تیغ راه میره، تو مدتی که این وضعیت قراره به سیتیزن تبدیل بشه، فقط منتظر حرکات اشتباه هستن، بعضی ها حتی ممکنه به دیپورت ختم بشه
2014AS000037xx : C/N ، رویت قبولی : May 5 ، ارسال مدارک : May 13 ، تایید مدارک : May 16 ، سفارت : ابوظبی ،
Current : 9th On January
When you want something all the universe conspires in helping you to achieve it ., Paulo coelho

It's a Learning English Application By U.S Goverment For Whom Just Came To America, Give it a try Guys ... GoodLuck
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - توسط mohammad19911991 - 2014-05-05 ساعت 03:04

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان