کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2014-05-13 ساعت 20:06)siminzakavand نوشته:  
(2014-05-13 ساعت 19:35)Sam2014 نوشته:  
(2014-05-13 ساعت 12:33)siminzakavand نوشته:  سلام دوستان من 14 ژانویه وارد آمریکا شدم و دقیقا یک ماه بعدش برگشتم ایران تا درسم رو تموم کنم . میخواستم ببینم این 6 ماهی که میتونم خارج از آمریکا باشم از کی حساب میشه؟ تاریخ گرین کارتم هم همون 14 ژانویست ولی چون توی پاسم مهر خروج نزدن خیلی نگرانم که این 6 ماه از همون 14 ژانویه حساب میشه یا 14 فوریه. موقع خروج از آمریکا هم گرین کارتم هنوز نیومده بوده و همراهم نبود الان من نمیدونم دقیقا این تاریخ خروج من کجا ثبت شده!! چون پایان نامم مونده ترجیح میدم آخرین فرصت برم ولی نمیخوام هم ریسک کنم!
درود بر شما
شما تا قبل از یکسال می تونید برگردید آمریکا(از تاریخ ورود) معمولاً برای اولین بار مشکلی نیست . ممکنه یکی دو تا سوال ازتون بکنن بگیید کارهام طول کشیده و دیگه اومدم که بمونم.....
اگر بیش از شش ماه خارج باشید موقع محاسبه سیتیزن شیپ به حساب نمی یاد.
مهری که در صفحه روبروی ویزاتون خورده تا یکسال حکم گرین کارت رو داره . بیش از یکسال = مشکل

من الان گرین کارتم پیشمه ولی با گرین کارت حق بیشتر از شش ماه خارج موندن از آمریکارو نداریم که! این شش ماه از کی حساب میشه با توجه به اینکه مهر خروج تو پاس نزدن و من زمان خروج گرین کارتم باهام نبوده! تنها تاریخی که ثبت شده تو پاسم تاریخ ورودم بوده

شما با داشتن گرین کارت میتونین تا زیر یکسال خارج از امریکا باشی. برای زمانی بیشتر از یکسال، باید برای RE-Entry Permit (پاسپورت سفید) اقدام کنی که با داشتنش میتونی بیشتر از یکسال و کمتر از 2 سال خارج از امریکا باشی.

این زمان از زمان خروج محاسبه میشه و قابل رهگیریه. چون تمام اطلاعات پاسپورت شما برای صدور بلیط اخذ میشه و توسط ایرلاین های هواپیمایی به ایالات متحده ارجاع میشه. مطمئنا اگه هنگام ورود آفیسر بخواد رهگیری کنه که شما در جواب مدت سفرتون راست میگین یا خیر، میتونه.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - توسط indmehdi - 2014-05-14 ساعت 12:21

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان