کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید کردن در آمریکا:از کجا و چگونه خرید کنیم!
این تاپیک رو به نظر من نباید اجازه داد بره به اعماق فروم!!!

من پست قبلی خودم رو اینجا کپی می کنم، چون به نظرم اینجا جای مناسب تری هستش!

یه نکته ای رو من هیچ جا ندیدم کسی بگه، خودم افتتاحش می کنم:

برای صرفه جویی در مخارج خورد و خوراک روزمره (بخصوص اون اوایل که آدم داره در نهایت امساک از جیبش خرج می کنه) بهترین کار اینه که Grocery Store های اطرافتون رو شناسایی کنین... بعد برین توی اینترنت توی همه شون عضو بشین و حتما آدرس پستی هم بدین... اینطوری براتون هر هفته روزنامه های این فروشگاه ها میاد... توی این روزنامه ها چیه؟! لیست اقلامی که بهشون تخفیف خورده! مثلا روزهای عادی توت فرنگی بسته ای 4-5 دلار هستش اما وقتی بهش تخفیف می خوره 2 بسته رو میدن 4-5 دلار... بعد از یه مدتی دستتون میاد که قیمت هر چیزی چقدره و کجا با قیمت مناسب تری اونها رو میده... (در ضمن علاوه بر اجناسی که در داخل روزنامه لیستشون اومده، تعداد دیگه ای از اجناس هم داخل خود فروشگاه هستن که تخفیف دادن اما به علت ذیق جا برای درج اسامی شون اونا رو توی روزنامه نمیذارن... از روی اتیکت قیمت هر جنس، می تونین قیمت اولیه و قیمت تخفیف رو ببینین...)

یکی از فروشگاه های محبوب من SafeWay هستش که همیشه جنسهای تخفیفی خوبی میشه توش پیدا کرد.. اما یه شرط داره! باید اول برین توی قسمت Customer Service فروشگاه و بگین براتون یه Club Card صادر کنن (که مجانیه!) فقط کافیه یه فرم پر کنین و اونوقت هر وقت میرین فروشگاه برای خرید موقع حساب کردن اجناس اون کارت رو میدین به صندوقدار که اون رو ثبت می کنه و همه تخفیفها روی اجناس اعمال میشه! یه نمونه از فاکتور رو جهت استحضار نقدیم می نمایم:

[عکس: attachment.php?aid=1155]

البته این بگم! هر جایی که تخفیف داد معنیش این نیست که قیمتهاش خوبه! مثلا فروشگاههایی مثل Whole Food , Roley's NobHill , Leonardis همه گرون هستن ... اما Lockey , SafeWay , CVS Farmacy قیمتهای معقول و خوبی دارن و تخفیف هاشون هم خیلی خوبه... (اینها فروشگاههای محل ما هستن ممکنه شما جاهای دیگه فروشگاههی دیگه ای هم داشته باشین) ... بعضی از اینها تخفیف رو به اعضای کلوپشون میدن و بهتره چک کنین که اگر نیاز به عضویت داره، عضو بشین...

همین دیگه... اینهایی که گفتم بیشتر در زمینه مواد غذایی هستش ...Wink
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: خرید کردن در آمریکا:از کجا و چگونه خرید کنیم! - توسط Monica - 2010-05-20 ساعت 00:47

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان