کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2014-07-08 ساعت 02:02)ayubvafa نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 18:49)armin021 نوشته:  اینطوری که من متوجه شدم در اصل هیچ فرقی نمیکنه که ایالت ارزان بریم و یا ایالت گران!
دلیلش هم اینه که مثلا ایالت ارزان حداقل دستمزد ۷ دلاره و یه ایالت گران ۹ دلار!
تفاوت میشه ساعتی ۲دلار
در روز ۱۶ دلار و در هفته حدود ۸۰ دلار
و در ماه چیزی حدود ۳۲۰ دلار!
*حالا یه داستانه دیگه هم هست و اون خودرو هستش.
یعنی میتونی بری ایالتهایی که حمل و نقل عمومی خوبی دارن، از لحاظ مترو و اتوبوس و اینا.
در اینصورت احتیاج به ماشین نداری
مثل نیویورک، واشنگتن دی سی، شیکاگو، بوستون
اینطوری هم ماهی ۳۰۰ دلار جلویی.
تا اینجا نزدیکه ۷۰۰ دلار سیو میکنی، ولی:
تو شهرهایی که اسمشون و بردم اگه حومش نباشی درسته نیازی به ماشین نداری، ولی به جاش نسبت به ایالت های ارزان باید اجاره خونه بیشتری بدی و این ۷۰۰ دلارت می پره!!!
من شخصا ترجیح میدم ایالت خوبی زندگی کنم که روح زندگی توش در جریان باشه و دستمزد بیشتری بگیرم
تا اینکه تو یه ایالت پیزوری باشم و مایل ها آدم نبینم و دستمزد کمتری هم بگیرم!
اینی که میگیم ایالت ارزون و گرون فقط و فقط برای از جیب خوردن صدق میکنه، نه برای کسی که کار و بار داره

دوست عزیز حرف های شما تا حدی درست است. ولی این مورد هم در نظر بگیرید که اجاره خونه، بیمه، هزینه خورد و خوراک، آب برق گاز، لنداسکیپ و میزان مالیات ایالت به ایالت متفاوته.
من کالیفرنیا هستم برای 1 خوابه 1700 دلار میدم دوستم تو تگزاس واسه 3 خواب 800 دلار خیلی متفاوته

بله دوستان در ادامه تایید فرمایشات دوستان به این نکته هم توجه بکنید که هزینه خوردو خوراک و مایحتاج در نیویورک و واشنگتن به مراتب بیشتره و راههای ذخیره کردن پول رو باید پس از دخل و خرج مشخص کنید و نه روی کاغذ. البته تجربه ثابت کرده ایرانی جماعت جای بدی زندگی نمیکنن. و امنیت منطقه محل سکونت به خصوص برای افراد متاهل حرف اول رو میزنه.خیلی هم سخت نگیرید بعد از یک ماه متوجه همه جوانب میشین فقط 2-3 ماه اولش سخته Big Grin
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، leader-m

پیام‌های این موضوع
pierce - توسط faranak pejmon - 2012-02-06 ساعت 14:59
RE: حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا - توسط mohsenmb - 2014-07-08 ساعت 03:00

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان