کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در ایتالیا یا کشورهای اسکاندیناوی
(2010-05-28 ساعت 16:21)SiMON K نوشته:  سلام شيما خانم ممنون بخاطر پاسختون.

اما به نظر شما خرج زندگي در ايتاليا نسبت به سوئد بيشتر نيست ؟ بعد از لحاظ امكانات تحصيلي و آسونتر بودن شرايط كدوم يك از اين كشور ها به نظر شما بهتره مخصوصا براي من كه الان به زبون هاشون زياد آشنايي ندارم و انگليسي حرف ميزنم....

هزینه زندگی در ایتالیا از سوئد کمتره !! شما معیار رو فقط رایگان بودن دانشگاه های سوئد نذارین در کل کشورای اسکاندیناوی کشورای گرونی برای زندگی هستن

فراگیری زبان ایتالیائی خیلی دشوار نیست و من یادمه سالها پیش یکی از دوستان خودم طی دوره 6 ماهه توی کلاسهائی که خود سفارت ایتالیا در تهران برگزار میکنه تونست این زبان رو یاد بگیره و برای تحصیل به ایتالیا رفت

اما اگه ترجیح میدین در دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل کنین و تمایلی به یادگیری زبان جدید ندارین خب سوئد و فنلاند و نروژ میتونن گزینه های مناسب باشن البته مطمئن نیستم که پذیرشهای جدید سوئد مشمول قانون جدید یعنی اخذ شهریه بشه یا نه اما اعلام شده از پائیز 2011 اقدام به اخذ شهریه می کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: SiMON K ، nochen ، pistoon ، msar

پیام‌های این موضوع
RE: تحصیل در ایتالیا یا کشورهای اسکاندیناوی - توسط یه مهاجر - 2010-05-28 ساعت 16:28

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان