کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گلاب به روتون رفتن دستشویی در آمریکا!
عجب تایپیک جالبی بود و به مسئله مهمی،شاید برای خیلی ها اشاره کرده بود.بعضی از پستا هم روحمون رو شاد کرد و کمی هم خندیدیم.بهر حال گفتم تجربه و نظر خودمم بگم.
منم تو یه سفری که داشتم مجبور شدم چندباری از توالت فرنگی و دستمال استفاده کنم.حالا قبل از سفر به این چیزا فکرم نمی کردیم که بخوایم شلنگ و افتابه با خودمون ببریم.اونجا هم به دلیل فشار دیگه وقتی نبود بریم 3 ساعت دنبال توالت ایرانی بگردیم و به همون راضی شدیم.
از نظر توالت که خوب توالت فرنگی مزیت های بیشتری داره.خفه کنی بهترD: یا مسائل ارتوپتی و بهداشتی
از نظر تمیزی:
بعضی از دوستان گفتند چون اونا توالت عمومیاشون تمیز تره پس خودشونم.تمیز ترند .خواستم بگم تمیزی توالت عمومی ربط زیادی به تمیزی شخصی نداره
خوب منم اول فکر کردم با دستمال شاید کامل نشه کثیفی رو پاک کرد و بعد از هر دست شویی حتما باید برم دوش بگیرم و لباسم رو عوض کنم.اما بعد از اولین بار استفاده از دستمال فهمیدم اگه ادم تمیز کار باشه،با این دستمال ها هم میشه به خوبی اب،طهارت رو انجام داد(البته اضافه کنم همونطور که دوستان گفتن،اگه از نوع خیلی لزش باشه یا ادم خیلی پر مویی:} باشید همون اب پیدا کنیم بهتره وراحت تره) و با یک،دو دستمال یا نهایت 3 تا میشه کثیفی رو برطرف کرد و اگه چند بار از این روش استفاده کنید و خودتون و لباس زیرتون رو بررسی کنید.میبینید در این روشم نه کثیفی دیده میشه(یا باقی میمونه) و نه بوی بدی احساس میشه و از لحاظ تمیزی فرق زیادی با هم ندارند و از لحاظ تمیزی دست ها شاید این روش بهتر باشه ولی در روش ابی نیز اگه دست ها رو خوب بشورید مشکلی نداره.
البته بهتره در روش ابی حتما بعد از شستشو از دستمال برای خشک کردن استفاده کرد .چون لباس زیر مرطوب شده و لباس زیر مرطوب میکروب و قارچ میگیره(البته این مسئله بیشتر باسه خانوما ممکنه مشکل درست کنه و باعٍث عفونت بشه)
دوش گرفتن هر روزه خارجی ها هم فکر نکنم به سبک طهارتشون ربطی داشته باشه یا مثلا باسه این باشه که در اون قسمتشون احساس کثیفی بکنند.منم فبلا هر روز دوش میگرفتم که حالا سرحالم بشم و عرقا رو هم به اب بدیم.حالا الان به خاطر مشغله یک روز درمیون یا هر چندروز میرم.
اگه مسئله شرعیش خوب باستون مهم نیست بهتره از نظر من خودتون رو به همین روش تطبیق بدین(لا اقل باسه بیرون از خونه).همون طور که گفتم بعد چند بار میفهمید اونقدرا هم کثیف نیست(البته بهترین چیز باسه تمیز کردن چیزی خوب آبه و اگه جایی دسترسی راحت به هردوش باشه خودمم اونو ترجیح میدم ولی اونجا،استفاده در همه جا از اب ممکنه یه خورده اذیتتون کنه).روششم که اقای ارش توضیح کامل دادن.البته نشستن به روش سنتی روی ت.فرنگی رو منم توصیه نمیکنم.
از لحاظ شرعی خوب تا جایی که یادمه تو بیابون که اب نیست میشه از چوب وسنگ و کلوخ و .. استفاده کرد(خوب دستمال رو هم فعلا که از چوب میسازند)
ولی جایی که اب باشه ولی استفاده ازش کمی سخت و یا با دنگ و فنگ باشه رو نمی دونم.ولی فکر کنم باید اب بهش بخوره(علما بهتر میدونند).باسه خونه که فکر کنم همون بیده(اگه اشتباه نکنم) یا شلنگم چیز خوبی باشه.باسه بیرونم باید از علما در مورد بطری و دستمال مرطوب و اینا بپرسید ببینید چه جوریه
بعضی از دوستان گفتند اب اصراف میشه در روش ابی.ولی خوب دستمال ها هم چوب زیادی نیاز داره و نمیشه گفت روش خشک باسه طبیعت یا صرفه جویی بهتره
پاسخ
تشکر کنندگان: moqadam ، سیمین راد ، shoshina ، sib 24 ، lighter ، babak12 ، Nima90 ، hamedrouhi

پیام‌های این موضوع
RE: گلاب به روتون رفتن دستشویی در آمریکا! - توسط r-g - 2014-08-17 ساعت 18:56
بیده پرتابل ؟ - توسط saeedshafiee - 2014-12-20 ساعت 08:25
توالت فرنگی - توسط ahmad2020 - 2010-02-25 ساعت 09:59
RE: توالت فرنگی - توسط payam_prz - 2010-02-25 ساعت 10:20
RE: توالت فرنگی - توسط rs232 - 2010-04-03 ساعت 12:09
چه چیزهایی را با خود ببریم؟ - توسط comrun - 2012-05-11 ساعت 12:27
چه چیزهایی را با خود ببریم؟ - توسط ققنوس - 2012-05-11 ساعت 23:07
RE: چه چیزهایی را با خود ببریم؟ - توسط comrun - 2012-05-12 ساعت 13:01
RE: چه چیزهایی را با خود ببریم؟ - توسط j1970 - 2012-09-28 ساعت 23:50
RE: چه چیزهایی را با خود ببریم؟ - توسط abbas41 - 2013-03-23 ساعت 17:27

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان