کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
ابيانه ي عزيز نگراني واسه چي؟ هفته ي پيش سه روز طول كشيد تا ثبت نام دخترم تموم بشه!! بايستي سند نشون ميداديم كه خونه ي برادرم زندگي مي كنيم.يه نامه دست نوشته به بانك محل كه خود ما هم همانجا حساب باز كرده بوديم، از طرف خانم برادرم.اما بانك قبول نكرد گفت خونه به اسم آقاست ، هر چه گفت به اسم هر دوي ماست گفت باشه ولي پرداخت قبض ها به اسم آقاست!! خلاصه تلفني قبوض به اسم هر دو ثبت شد.دوباره بانك گفت بذار بگرديم از توي سايت يه نامه ي تايپ شده در اين رابطه پيدا كنيم.بعد از ربع ساعت جستجو پيدا شد و خانم برادرم و همسرم پاي آن را امضا كردند.خوشحال و خندان رفتيم مدرسه، گفتند نه ما با اين شماره ي A نامبر توي پاسپورت نميتونيم ثبت نام كنيم.زنگ بزنيد به آقاي فلاني، هر چه ايشون گفت.تلفنش رو هم نداشت!! خانم برادرم گفت خودم تلفنش رو دارم و زنگ زد كه در دفترش نبود و كار افتاد واسه فرداش. طرف رو پيدا كرديم و ايشون هم تماس گرفتند مدرسه و هماهنگي انجام شد.بعد كه رفتيم گفتن دو ساعت ديگه بياين واسه تست.تست هم انجام شد، بعد از ظهر تماس گرفتن كه فردا صبح بياد واسه انتخاب رشته با مشاورمون صحبت كنه.خلاصه يه ثبت نام ساده سه روز طول كشيد. تازه از امروز درس دادن شروع شده.
واسه سوشال نامبر هم نگران نباشيد همين روزها مياد فقط پستچي محل رو ديديد بهش ياد آوري كنيد كه منتظريد. گرين كارت هم هنوز خيلي زوده نگرانش باشيد.دو ماه شايد هم بيشتر طول بكشه. توي فرودگاه كه به ما گفتند بعد از پنج يا شش ماه مياد.نگران هيچ چيزي نباشيد.كارها درست ميشه.موفق باشيد.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - توسط قصه گو - 2014-09-09 ساعت 08:53

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان