کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-01-04 ساعت 13:37)ali_yari5 نوشته:  
(2015-01-04 ساعت 11:53)مير منصور نوشته:  علي آقا سلام .
خيلي خوشحالم كه مشغول كار هستي و بنظر من حقوق خيلي خوبي مي گيري .
فاميل ما 10 سال پيش ( تا الان قضيه مهاجرت خانوادگي ما 14 سال طول كشيده كه 2 سالش را خودم باعث شدم ) به من گفت دست دست نكن بلند شو بيا منتها با ارامي و ملايمت ( ما در اين دوره زمانه عادت كرديم تذكر را با صداي بلند و توپ و تشر بهش توجه كنيم ) گفت بيا ولي خانه و وسايلت را نفروش ولي كارت را ول كن بازخريد كن نمي دونم بازنشست كن و بيا اينجا 2 سال بمون اگه خوشت نيامد برگرد . و استدلال اورد كه سومالي ها با 10 تا بچه امده اند و موفق شدند تو در حد يك سوماليايي خودت را نمي بيني من شنيدم و گوش نكردم . آخه سنم بالاست ، زبان نمي دونم ، كار فني نمي دونم ، بچه دارم دبيرستان بعد دانشگاه سرما ،كار ، خانمم اعتماد بنفس كار كردن فعلا نداره كه كمك احوال باشه ............ خلاصه زد و دلار 1000 توماني شد 3500 فعلي يعني اگر من خانه 300 ميليوني را ميبردم مي تونستم مك دونالد بزنم الان با 300 تا نهايتا 100 هزار دلار ميشه كه كاري نمي شه كرد .
بنا براين
=نتيجه اينكه هر چه زودتر رفتن بهتره هر چه جوانتر بهتر .........كار خوب را شما كردي . در ضمن قربون تمام ايراني ها و ايران از خوب و بدش احساس خوبت و تحسين مي كنم . ولي اگر باز هم ارزش خونه ام بياد پايين ديگه كاري نمي تونم بكنم و بخاطر تاخير در ارسال مداركم شرمنده فرزندم خواهم شد .برايت آرزوي موفقيت مي كنم به اميد ديدار .
سلام میرمنصور عزیز، ممنون از تحسینتون وهمچنین احساس خوب شما.
شما بیا اینجا ما قول میدیم تنهات نزاریم.
ببینید واقعا مهمترین مسئله زبان هستش، کسی اگه زبانش خوب نباشه نمیتونه گواهینامه رانندگی بگیره" زندگی تو suburban ها بدون داشتن ماشین شخصی و گواهینامه امکان پذیر نیست" ، نمی تونید کارهای اداری و شخصی تونو انجام بدید ، نمی تونید ارتباط ساده برقرار کنید و...... . مگه اینکه یه مترجم دائم داشته باشید که مدام پیشتون باشه ، ولی برای کار چکار میتونید بکنید؟.
آمریکا برای زندگی کردن یکی از مناسب ترین کشورها هستش، بطور مثال شما با یک ماه کار تو اینجا میتونید ماشینی بخرید که تو ایران برای داشتن اون باید یک سال کار کنید تا بتونید اونو بخرید یا برخورداری از تحصیلات رایگان دانشگاهی و....
حرف اصلی من و امثال من این هستش که شما خیلی راحت تو ایران میتونید انگلیسی یاد بگیرید تا اینکه بخواهید اینجا یاد بگیرید.شما تو ایران میتونید 6 ماه- یکسال کلاس های خصوصی آموزش زبان یا هرجا که میتونید زبان یاد بگیرید برید" یادگیری انگلیسی با زبان فارسی خیلی راحت تر از یادگیری اون با خود زبان انگلیسی هستش" ،اینجوری باعث میشه هم درآمد و زندگیتون رو تو ایران داشته باشید و هم اینجا که میایید وقت و مالتون هدر نره، کسی که میخواد مهاحرت کنه باید پلن داشته باشه، یعنی خودش رو آماده زندگی جدید کنه "شامل زبــــــــــــان، آمادگی برای شغل،شناخت فرهنگ و نوع رفتار جامعه و ..." نمیدونم تونستم توضیح بدم یا نه ؟!.
راستی اصلاٌ نگران سن بالا اومدن نباشید، اینجا کسی رو میشناسم که با داشتن نوه اومدن اینجا و الان خیلی هم زندگی خوبی دارند، دلتون جوون باشه.
درمورد سومالیایی ها هم مسئله اینه که اونا رو خود دولت ساپورت میکنه، چون کیس مهاحرتیشون پنـاهندگی هستش و از تمام امکانات دولتی بصورت رایگان بهره مندند "همچنین متاسفانه بر خلاف ایرانی های اینجا از کامینیوتی بسیار قوی و بالایی برخوردار هستند،خوب هوای همدیگه رو دارند،الان کل سیستم حمل و نقل تاکسی مینه سوتا دست سومالیایی ها هستش" ولی متاسفانه ماها چون کیس مهاجرتیمون لاتاری هستش از حمایت قوی دولتی برخوردار نیستیم، بخاطر همین میگم باید با برنامه اومد.
یه دوست خانوادگی الان دو سال اینجا هستند، تو ایران زندگی مرفه ی داشتند و دارند، کیسشون هم لاتاری بوده،بقول خودش همینجوری یهویی اومدند، 6 ماه اول رو فقط هزینه کردند،الان کار کاملاٌ بیسیک انجام میده "ساعتی 8 دلار" یعنی حقوق ماهیانه 1280 تا بدون کسر مالیات که 850 دلارشو کرایه آپارتمان میده ، میمونه 400 دلار که پول بنزین و بیمه ماشین و یوتیلیتی رو ازش کم کنی هیچی براش نمیمونه، میگه از پول کرایه آپارتمانش تو ایران داره الباقی هزینه هاشونو میپردازه ،هنوزم بعد دو سال نمیتونه خوب انگلیسی ارتباط برقرار کنه " قابل توحه اونایی که میگند میاند اینجا یاد میگیرند" الان تصمیم گرفتند برگردند ایران. این یه مثال بود که متوجه عرایضم بشید.
حالا انشالله بیایید اینجا کاملاٌ خودتون متوجه عرایض بنده میشید.
این صحبت های من فقط و فقط از روی دلسوزی هستش.
من فقط میگم برای اومدن باید آماده بود، در اینصورت آینده شما و مخصوصـــاً فرزندتون تضمین شده است.
در مورد سرمایه گذاری و شعبه مک دونالد هم فکر بدی نیست هرچند الان برای افتتاح اون 250000$ نیاز دارید http://franchises.businessmart.com/how-m...e-cost.php

البته میتونید روی فرنچایز Firehouse Subs هم فکر کنید، دوست من با سرمایه 70000$ افتتاحش کرده و الان در حدود ماهی 4000 تا گیرش میاد.
ای کاش شما چند سال پیش خودتونو آماده مهاجرت می کردید که در اینصورت بقول خودتون یه شعبه مک دونالد داشتید و ما هم ازتون خرید میکردیم Smile
انشالله کی تشریف میارید؟
بهترین رو برایتان آرزو میکنم.

با سلام خوشحال ام در سرماي منهاي 18 دلت شاد و دمت گرمه خوشحالم كه تجربه ات زياده و از انتقالش دريغ نداري و اين نشان انسانيت است كه داري ايراني عزيز . از كمك و راهنمايي ات تشكر مي كنم . من از ابشار به پايين پريدم دير و زود به اخرش ميرسم حالا مهم اينه كه بعد از رسيدن به كف بتونم بيام بالا ، چرا كه فرزند دانشجو دارم و اين بزرگتر تعهد برام هست تا اونه به سرانجام برسونم . بروي چشم مي روم و سعي مي كنم تا 6 ماه باقي مانده زبانم رو كمي از سظح دبيرستان بالا بكشم . در مرحله اول قصد انتقال پول ندارم بايد بيام براي فرزند م جا و مكان اماده كنم و كمي با شرايط اشنا بشم برگردم اموال را تبديل كنم و برگردم .
ولي توي خونه واسط همبرگر مي زنم از مك دونالد بهتر درخدمتيم . به اميد انروز موفق باشيد . راستي تا يادم نرفته مگه يك انسان چقدر پول مي خواد ؟ فرض كن يك ادم ( اسم اوليه انسان ) تبهكار امشب يك بانك بزنه و ميلياردي پول گيرش بياد و گرفتار هم نشه . اين ادم از فرداش خوشبخته ؟ بنظرم دل انسان بايد بخاطر خوبي هاش شاد باشه و رها نه بخاطر پول و نه بخاطر اون بالا سري ........................موفق باشي .
كيس 2000-2001 خانوادگي f4 . تكميل مدارك 2009 - 2011 . مصاحبه ابوظبي دسامبر 2014 .دريافت برگه آبي . از زمان مصاحبه تا بحال 4 بار اپديت شده ايم و بعد از 5/5 ماه كلير و يك ماه بعد از كلير ويزا دريافت كردم .متاسفانه ايميل ام باز نمي شود و اگر كاري بود پيام خصوصي بدهيد .
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، kiana11 ، m.sabet ، goliii ، armina-2014 ، m_yek ، behjat ، mpas89 ، A_A

پیام‌های این موضوع
RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - توسط مير منصور - 2015-01-04 ساعت 17:37

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان