کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چرا مهاجران ايراني از هم گريزانند؟
[quote='
باسلام به دوستان .
راستش وقتي چندين سال پيش با اين سايت اشنا شدم . خيلي خوشحال شدم كه تمام اطلاعات مورد نياز و براحتي بدستم مي رسه .چون در مهاجر سرا از خريد چمدان مسافرتي تا بليط مترو و اتوبوس و هتل و اير لاين و عكاسي و دارلترجمه و تعداد كپي ادرسها و مراكز و مديكالها و نرخ تاكسي و سيم كارت و ده ها ................. موضوع مرتبط با سفر كه مورد نياز يك مهاجر با حداقل بودجه است نوشته و چقدر خوب و بي شائبه است اين كمك بدون هيچ تشكر و وجهي و كاش غير انتفاعي بودن سايت ادامه پيدا مي كرد . گاهي اوقات اين كمك منو ياد فيلم يا سريال تلويزيوني كه همه به فراريان جنگ دوم جهاني مي كردند مي اندازه كه بمثابه يك رسالت مي ماند . از همه تشكر مي كنم . هر چند اول راه هستم و مهاجرت نكردم ولي اما مگر اطلاع رساني و جواب به سوالات متعدد و تكراري و چند باره اعضا مشابه همان گفتگوي هاي درون صف سبزي و مرغ و غيره نمي باشد . پس چه فرقي ميكند داخل يك صف به يك هموطن كمك كنيم يا داخل فضاي مجازي تازه داخل صف ها چهره به چهره شما مي توانيد طرف مقابل را بهتر ارزيابي كنيد و صحت وجودي اش را از نزديك ببيند تا فضاي مجازي كه بعضا از اول تا اخرش مجازي است و بس . ميدوني ؟ خيلي هم خوب ميدانيد . كلا اطلاع رساني و داشتن اطلاع از موضوعات خودش بزرگترين امتياز است و اصطلاحا رانت خبري . فرضا اگر من ميدانستم . كه قراردلار اينطوري شود يا عقب گرد انچناني نصيبمان گردد طوري ديگري عمل مي كردم . ولي من و شما ميدانيم كه درصدي از ما بهتران بعضي از اين اطلاعات را از قبل ميدانستند و سودش را هم برده اند . و اين حرص بدست اوردن اطلاعات براي رسيدن به مقصد با كمترين هزينه و بهترين مكان باعث رفتارهاي مي شود كه بعنوان عادت در مجالس عام اطلاعات بصورت شنيداري و ديداري و بيشتر حدسي جمع آوري مي شود و در محافل خصوصي با اطمينان پخش مي شود . كه عروس فلاني بزرگتر از دامادش است . و احتمالا قبلا با چند نفر دوست بوده . حالا من مهاجر تصميم دارم برم با شغل شريف كارگري از موقعيت خوب رفاه اجتماعي و بعضا فرهنگي انجا استفاده كنم تا زندگي داشته باشم بخور و نمير ولي آدم برايم مقدس نباشد و اسم خياباني را سجده نكنم . و اگر دخترم بعلتي طلاق گرفت او را اينكاره خطاب نكنن . و اگر نظري داشتم انرا در پستوي خانه پنهان نكنم تا بوي آن باعث بيكاري خودم و كل خانواده نشود.
و ماجراي واقعي دعوت شدن آقاي خ توسط برادرش كه بعد از سفر اول بمدت سه ماه و زندگي در خانه برادر و پذيرايي شدن و راهنمايي شدن برمي گردد ايران و بعد يكباره اعلام مي كند جديدا ازدواج كردم و مي خواهم با همسرم بيام كه برادرش مي گويد كي ازدواج كردي نمي تواني همينطوري بياي ولي بعد از چند هفته آقاي خ بهمراه همسرش زنگ خانه را مي زنند كه برادر دعوت كننده شوكه مي شود امدي چگونه توانستي در مدت كوتاه ازدواج كني مدارك را بفرستي و ويزا بگيري ؟ خ مي گويد با وكيل همه كارها را درست كردم و بعد 9 ماه در خانه برادر بهمراه همسرش زندگي مي كند . و براي تربيت درست بچه ها ي برادر از شيوه (پس گردني ) زدن استفاده مي كند و وقتي مورد اعتراض قرار مي گيرد مي گويد شما بلد نيستيد بچه بزرگ كنيد . اين بچه ها عقب مانده هستند . و شما بابت مهاجرت ما از دولت كمك مالي مي گيرد در كلاس زبان رايگان چند مهاجر سياه پوست سومالياي افكار انها را روشن كرده بودند . اين حرفها باعث كدورت مي شود بطوريكه برادر بزرگتر كه دعوت كننده بوده مي گويد تو و همسرت در اين خانه بمان من و همسرم و بچه ها مي رويم خانه اجاره مي كنيم . و ماجرا سخت و كشدار مي شود كه هنوز ادامه دارد .......... سرتون درد اوردم ولي من بشما ايراني هاي مهاجر سراي افتخار مي كنم . بنظرم شفاف بودن در خرج و مخارج دونگ و دنگ و هر كسي كار خودش اتيش به انبار خودش خيلي از مشكلات ما رو حل مي كنه . باز هم بشما افتخار مي كنم . سربلند و موفق باشيد .
كيس 2000-2001 خانوادگي f4 . تكميل مدارك 2009 - 2011 . مصاحبه ابوظبي دسامبر 2014 .دريافت برگه آبي . از زمان مصاحبه تا بحال 4 بار اپديت شده ايم و بعد از 5/5 ماه كلير و يك ماه بعد از كلير ويزا دريافت كردم .متاسفانه ايميل ام باز نمي شود و اگر كاري بود پيام خصوصي بدهيد .
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، taherifar ، sib 24 ، behjat ، victor2016 ، Iaccept ، mohammadg846 ، msar ، mehre cyrus

پیام‌های این موضوع
RE: چرا مهاجران ايراني از هم گريزانند؟ - توسط مير منصور - 2015-01-07 ساعت 13:03

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان