کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری 2016
*****************سلام به دوستان عزیز****************
یکی از عزیزان تو پیام خصوصی از من درمورد آموزش زبان سوال کرده بودن من هم براشون جوابی نوشتم و فرستادم. و حالا به پیشنهاد ایشون جواب رو واسه همه میذارم شاید به درد بخوره، چون میدونم خیلی ها مثل من اینجا وجود دارن.

درضمن یه نکته خیلی مهم رو بگم من استاد زبان انگلیسی نیستم و شاید این روش من واسه همه جواب نده اما واسه من که خیلی داره خوب و عالی جواب میده چون من تحقیق و آزمون و خطای زیادی داشتم در فاصله زمانی بیشتر از دو سال.

اول سوال که ممکنه سوال خیلی ها باشه و بعد هم جواب.

سوال: سلام اقا منم مثل شما تو زبان صفرم خواستم ببینم چه کتاب و درس میخونی چه روشی برای خودت داری

من دیرو خودم کارت کلمات خریدم با شکل و نحوه ی تلفظشون بنظرت خوبه؟ Smile

جواب:
سلام داداش

ببین من استارت کوتاهی دارم حدود یک ماه ، اما حدود دو ساله زور میزدم که شروع کنم و هی پشت گوش مینداختم و این سربازیم هم قوز بالا قوز بود البته تو این دوسال همش تحقیق داشتم که چکار کنم و چطور شروع کنم تا همین یه ماه پیش که استارتو زدم و الان دیگه خودمو صفر نمیدونمBig Grin تو همین یه ماه حسابی ترکوندم وقتی فیلم میبینم کلی از حرفاشونو میفهمم به نظر خودم با همین روش جلو برم شش ماه دیگه فولم.
اما روشم اول بگم که کارت هاتو اگر روش کلمه فقط نوشته بذارشون کنار، تو زبان انگلیسی برخلاف زبان ما کلمات در جمله معنی میگیرن و هرکدوم از کلمات میتونن ده ها معنی مختلف داشته باشن، پس حتمن باید کلمات رو در قالب جمله یاد بگیریم. اما موقع یادگیری حتمن تصویر سازی ذهنی کنین مثلا اگر درسی میخونین که توش رفتین به یه فروشگاه و می پرسین که مثلا اون پیراهن رو در رنگ های دیگه دارین حتمن خودتونو اونجا تصور کنین حتی برین سر کمد لباستون و با اونا کار کنین. در مورد غذاها برین تو آشپزخونه و...
در کنار یادگیری در قالب جمله یادگیری در غالب تصویر هم کار آسونیه خیلی خیلی آسونه خیلی راحتو سریع میشه هزارتا کلمه تصویری یاد گرفت یه هفته ای باورت نمیشه ولی واقعا آسونه من با نرم افزار اندروید learn and play English کار کردم عالیه و تو اینترنت هم کلی سایت میتونین برای این منظور پیدا کنین مثلا سرچ کنین learn English from pics به همین سادگی کلی سایت میاد اما این یادگیری تصویری یه مقدمست که شما حمله کنین به یادگیری مکالمات اگر برین سایت صدای آمریکا اون پایین یه بخش داره که نوشته آموزش زبان برین تو بخش اونجا یه معدن خیلی خیلی بزرگه میتونین 85 درس زبان انگلیسی رو توش به صورت pdf و انگلیسی و ترجمه فارسی در کنار هم پیدا کنین که تازه mp3 اون درس ها هم وجود داره یعنی گوش کنی بعد بخونی و بنویسی انقدر تکرار کنی تا یاد بگیری.
اما این تکرار هم اصول داره اگر میخوای سریع پیش بره که اونم جعبه لایتنره جعبه لایتنر در ظاهر و تست های اولیه شاید کند به نظر بیاد اما اگر مثل من تجربه های ناموفق دیگه داشته باشی میفهمی اصلا کند نیست و سریع ترین روش برای بردن مطالب به حافظه بلند مدته. آموزش های English for you هم خیلی خوبن برای پیدا کردن و دانلودش میتونی تو گوگل سرچش کنی و جلوش به فارسی بنویسی دانلود راحت بات آماده دانلود میشه فقط درس 19 و 20 رو دانلود نکن تکراری و یه درس 28 هم فکر کنم همینطور ( من تا 30 خوندم گذاشتم کنار! دوباره برگشتم سر صدای آمریکا چون دیدم هنوز ضعیفم) من درمود آموزش تافل هم همین اشتباهو کردم حدود 200 صفحه کتاب تافل رهنما رو خوندم بعد دیدم هنگ کردم گذاشتم کنار، واسه ما که آکبندیم باید راه مناسبشو بریم.
اما برنامه شخصی من امیدوارم برای شما هم جواب بده
من بیکارم تغریبا(البته مثلا فیلمسازم هستم فیلم کوتاه میسازم!) مگر اینکه بابام که معماره بگه بیا سر ساختمون که باید برم کمک!
به جز اون بیشتر مواقع بیکارم، من اینطور با خودم قرار گذاشم صبح حدود ساعت هشت زبان رو شروع میکنم تا حدود ساعت پنج این وسط ها هم هر چقدر دلم خواست به خودم تایم اوت میدم بعدش میرم باشگاه وقتی برگشتم میرم سراغ کارای فیلمم و شایدم آخر شب بازم زبان و موقع خواب هم هندزفری تو گوشم که روی تک پلی هستش یعنی یه فایل پلی کنه بعد قطع بشه باورت نمیشه بهترین وسیله واسه خوابه ! Big Grin یعنی یک تراک 4 دقیقه ای تموم نشده خوابم!
کلا سیستمم اینطوریه که فعلا میخوام درسای صدای آمریکارو تموم کنم بعد برم سراغ English for you و بعد حمله کنم به تافل یعنی مرداد ماه آماده تافلم.
من موزیک ایرانی رو گذاشتم کنار جز چندتا موزیک خارجی بیشتر موبایلم پر از فایل های زبان شده، تو خیابون هندزفری تو گوشمه زبان گوش میدم، پراید میبینم تو دلم میگم little car کامیون میبینم میگم big car یا truck هر رنگیرو میبینم اسم انگلیسیشو میگم کلا هرچی میبینم سعی میکنم انگلیسیشو بگم سعی میکن اتفات اطرافمو انگلیسی بگم.
اما یه نگته مهم سعی نکن جمله فارسی رو به انگلیسی برگردونی اولش سخته ولی شدنیه موقعی که میخوای یه چیزی به انگلیسی بگی اصلا به فارسیش فکر نکن سعی کن هرچقدرم مسخره شده به انگلیسی بگی، یادت باشه بچه ها هم همینطورن وقتی میخوان تازه حرف زدن یاد بگیرن، اونا اصلا مسخره نیستن خیلی هم بامزن. پس به بامزه بودن قضیه فکر کن درضمن ممکنه بعضی روزا اصلا وقت نکنی طبق برنامت جلو بری مهم نیست فکر کن اون روزایی که تلف شده اصلا وجود نداشته تو همون روال عادیتو برو.
به خودت سخت بگیر.
راستش کلی حرف دیگه هم دارم ولی فعلا ولش! یعنی شما هم بعد یه ماه مثل من میشی عاشقش میشی فکرکن چهار ماه دیگه با ایت سیستم میتونی تو اینترنت هرچی میخوای رو بخونی بدون هیچ دردسری فیلما دیگه زیرنویس فارسی نمیخوان اینا عالین.
درضمن یه روش دیگه هم هست که یکی از آشناهام که کاناداس استفاده کرده و جواب گرفته اونم کار کردن با جملات فیلماست یعنی فیلمو زیرنویس انگلیسی میذاره بعد زیرنویس فارسیشون رو فایلشون تو ادیت برمیداره رو کاغذ پرینت میگیره لغاتی رو هم که بلد نیست جدا ترجمه میکنه رو همون کاغذ مینویسه اونوقت هم شنیداری کار میکنه هم خوندن متن که این عالیه. چون تو فیلما از اصطلاحات رایج و عامیانه استفاده میشه.
موفق باشی
تشکر کنندگان: abas_kashan ، msr839 ، aminb ، babak_m ، farrokh33 ، reyhaneh_h ، mr.amir007 ، DELPHI5 ، 2taha ، puryapurya

پیام‌های این موضوع
برای آموزش زبان: - توسط taherifar - 2014-11-22 ساعت 10:22
شبیه ساز 5 می 2016. - توسط mehrdad.mohajersara - 2015-01-29 ساعت 19:09
خواهشا بخونيد - توسط alm80 - 2015-01-31 ساعت 15:00
انرژی مثبت - توسط DELPHI5 - 2015-03-10 ساعت 02:35
RE: شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری 2016 - توسط bijan9 - 2015-03-16 ساعت 20:00
ریشه کلمه NEWS - توسط DELPHI5 - 2015-03-22 ساعت 04:25
2013 ناکام دیگه نبود؟ - توسط siyavash-2 - 2015-04-04 ساعت 02:21
تبريك نوروزي... - توسط taherifar - 2015-04-04 ساعت 19:18
... - توسط taherifar - 2015-04-07 ساعت 19:25
. - توسط taherifar - 2015-04-09 ساعت 11:54
... - توسط taherifar - 2015-04-09 ساعت 12:53
تقريب مذاهب... - توسط taherifar - 2015-04-09 ساعت 14:12
مهــــــــــــــــم - توسط سوار - 2015-04-19 ساعت 11:16
پاسپورت ايراني - توسط taherifar - 2015-04-20 ساعت 12:04
شمارش معکوس - توسط taherifar - 2015-04-25 ساعت 21:54
يك درخواست... - توسط taherifar - 2015-04-27 ساعت 14:09
حفظ اصالت ايراني - توسط taherifar - 2015-04-30 ساعت 14:12