کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-04-12 ساعت 19:55)reza_norouzi نوشته:  
(2015-04-12 ساعت 08:18)Nazem نوشته:  
(2015-04-12 ساعت 03:32)HOMAYON53 نوشته:  دوستانی که قصد سفر و اقامت به آمریکا را دخرید مخصوصا متاهلین. اولین فوکسال خود را روی پیا کردن کار در زمینه تخصصی خودتان بکنید. یعنی از ایران رزومه خودتان را با توجه به جاب دیسکرپشن های موجود در سایتی کار یابی مثل indeed , monster, career builder بگذارید. یعنی قبل از وردود کامل کمبودهایی تخصصی خودتان را در ایران جبران کنید و رزومه خودتان را تقویت کنید.
برای خرید ماشین توجه کنید که ماشین ژاپنی یا کره ای بگیرید ماشین آمرکایی ماشین خوشنامی نیست.

من با نظر شما در مورد فوکوس کردن روی پیدا کردن برای کار تخصصی در بدو ورود مخالفم چون که به یک تازه مهاجر به این راحتی ها کار تخصصی نمی دهند و اگر کسی پیدا کرد یا تخصص خیلی بالایی داشته یا خوش شانس بوده. و این فوکوس کردن در صورت عدم نتیجه باعث میشه پس انداز یک تازه مهاجر تموم بشه و اون مرحله چه کنم چه کنم شروع میشه.

سلام به همه دوستان عزیز
بر اساس تجربیات خودم با حرف ناظم عزیز موافقم. من 4 ماه تمام دنبال کار تخصصی گشتم و به همین نتیجه رسیدم و مجبور شدم از کارای غیر مرتبط شروع کنم.
سیستم کاری آمریکا به همین شکله و به افراد دارای مدرک تحصیلی غیر آمریکایی حتی با تخصص بالا به همین راحتی کار نمیده و باید تا یه مدتی خودمونو به شکلای دیگه ای نشون بدیم و در خیلی از موارد باید مدارکمونو ارزیابی کنیم که خودش پروسه زمانبریه.
شاد باشین.
نظر همه دوستان قابل احترام هست اما من به شخصه ميگم اگر زبان انگليسي نسبتا مناسبي داشته باشيد و در سايتهاي فوق الذكر ثبت نام كنيد ظمنا لينكدين رو هم فعال كنيد و موسسات كاريابي در رشته خودت پيدا كني احتمال پيدا كردن در تخصص خودت هست و احتمالا در حدود سه چهار ماهه بتوني كار مناسبي پيدا كني....
البته زمان ورود به امريكا و شرايط بازار كار خيلي مهمه....
من به شخصه بعد از سه ماه جستجوي فشرده تونستم سه تا مصاحبه تلفني كه دو تاشون حضوري هم بود بگيرم كه هر دو تاشون رو هم اوكي گرفتم و بعدش يكيشون رو انتخاب كردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat ، reza_norouzi ، mpas89 ، aaraam ، r.bazargan

پیام‌های این موضوع
RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - توسط SNSH - 2015-04-13 ساعت 08:17

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان