کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-04-14 ساعت 18:59)reza_norouzi نوشته:  
(2015-04-14 ساعت 05:21)SNSH نوشته:  ممنون دوست عزيز
خيلي متوجه ارزيابي مدارك تحصيلي كه گفتيد نشدم (منظورتون چي هست) اماقبول دارم خيلي سخته اما من تمام تلاشم رو گذاشتم تا در رشته تحصيلي خودم كار پيدا كنم(كارشناس ارشد مهندسي پليمر)...يعني از همون اول قبل ازاينكه برم گفتم شش ماه اول دنبال كار تخصصي ميگردم اگر هم نشد ميرم دوباره ارشد پليمر رو ميخونم(پذيرش دانشگاه رو قبل از رفتن به امريكا گرفته بودم ،توي فاصله بعد از قبول شدن در لاتاري و مراحل مصاحبه و اخذ ويزا)تا مدرك اونجا رو داشته باشم براي جستجوي كار.
بازهم همانطور كه گفتيد خيلي سخته كار پيدا كردن در بدو ورود اما من نظر شخصي ام اينه كه بايستي به بالا بالا ها فكر كرد و تلاش كرد و به هدف رسيد.
موفق باشيد و اميدوار و صبور

سلام دوست من
مدارک تحصیلیتون باید توسط موسسه NCEES مورد ارزیابی قرار بگیره و به قولی معادل سازی بشه. برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنین:
http://ncees.org/exams/
نمیدونم تا الان وارد آمریکا شدین یا نه. اگه نشدین باید بگم که زندگی در آمریکا از بیرون به نظر ساده میاد اما وقتی وارد بشین متوجه میشین که هزینه های زندگی در بدو ورود بالاست و برای اینکه بخواین 6 ماه اول فقط دنبال کار تخصصی بگردین باید پول زیادی همراه داشته باشین. منم مثل خیلیای دیگه همین هدفو داشتم اما به این نتیجه رسیدم که باید از یه جایی شروع کنم و کم کم برم بالا. در شمن پیشرفت کردن و بالا رفتن در آمریکا خیلی راحته و این رو بر اساس تجربیات خودم و همه کسانی که سالهاست دارن اینجا زندگی میکنن میگم. پس اصلاً نگران پیشرفت کردن نباشین و بدونین که اینجا کار اصلاً عار نیست و ما باید اون دیدگاه ایرانمون رو کنار بزاریم و برای پیشرفت از هر کاری (البته قانونی) شروع کنیم.
در ضمن خیلی خوبه که به بالا بالاها فکر کنیم و هدفهای بزرگ داشته باشیم اما برای بالا رفتن از نردبان و رسیدن به بام اول باید قدم بر پله های اول بزاریم.
در هر حال انتخاب با خود شماست و من فقط نظر شخصیمو براتون گفتم تا بدونین وضعیت زندگی و کار اینجا به چه صورته.
امیدوارم هر چه زودتر به هدفهایی که واسه زندگی جدید در فکر دارین برسین.
شاد باشین.

تجارب من در اين مورد با شما متفاوته و خيلي با شما در اين مسائل هم عقيده نيستم، در هرصورت آرزوي موفقيت و يافتن هرچه سريعتر كار تخصصي برايتان دارم. صبور باش و اميدوار
پاسخ
تشکر کنندگان:

پیام‌های این موضوع
RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - توسط SNSH - 2015-04-16 ساعت 02:18

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان