کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-06-07 ساعت 15:49)farrokh33 نوشته:  
(2015-05-30 ساعت 17:08)reza.aa نوشته:  خیلی خثشحالم که با همه سختی هایی که پشت سر گذاشتید الان میشه گفت. آرامشتون رو بدست اوردید و دارید برای بهتر شدن زندگیتون برنامه ریزی میکنید . امیدوارم همیشه روزگار به کامتون باشه و. همیشه از راهنمایی هایی که کردید سپاس گذارم .

دوتا سوال دارم

اول در خصوص پروازهای دو استپ هست . پروازی که من انتخاب کردم تهران دوحه میامی سیاتل هست ، اولین مرز ورودیم میامی هست و از لحظه ورود تا پرواز بهعدی که با امریکن ایرلاین هست ۳ ساعت زمان دارم به نظرتون کافیه ؟ ایا ساک ها رو باید میامی بگیرم و تحویل ایرلاین بعدی بدم ؟ فرودگاه میامی خیلی شلوغه ؟ اگه کسی هم تجربه مشابه داره لطفا بگه

دومی واسه ادامه تحصیل هست من فوق دیپلم الکترونیکم و میخام تو همین رشته یا روباتیک ادامه تحصیل بدم ، هزینه کاج و رشته های فنی چطوره ، اولش که زبان میخوان چند ترم باید زبان بخونم و هزینه ترم های زبان چطوره ؟
سلام آقا رضا با آرزوی پروازی خاطره انگیز وشاد برایت.راجع به پرسش اول:چون پروازهای تو دو استاپ هست باید چمدان هایت رو درمیامی تحویل بگیری ودوباره به پرواز بعدی تحویل بدی وچون در پروازهای داخلی آمریکا مسافر فقط میتواند یک ساک کوچک ۸کیلویی همراه داشته باشد به شما اضافه بار میخورد که برای هر چمدان حدود 50 دلار است البته بستگی به وزن آن دارد شما میتوانید از ایران اقدام کنید که اگر ایر لاین قطر با امریکن ایرلاین قرار داد داره میتونیدچمدون هارو توسیاتل تحویل بگیرید. پسرم تو فوریه پروازش دواستاپه بود از آنکارا به استانبول وبه دبی وبه دالاس .تو فرودگاه آنکارا که میخواستیم چمدون ها رو تحویل بدیم به کارمندی که کارت پرواز رو صادر میکرد گفتیم که باید چمدون ها رو تو دالاس تحویل بگیریم قبول نمیکرد چون ناوارد بود از شخص دیگه ای کمک گرفت وبا کلی معطلی بلاخره تونستیم اونا رو قانع کنیم چون ترکیش ایر با امارات قرارداد داشتن تونستیم چمدون ها رو تو دالاس تحویل بگیریم .حتما با آزانسی که بلیط رو تهیه کردین تماس بگیرید ویا به دفتر مرکزی ونماینده ایر لاین قطر در تهران مراجعه حضوری داشته باشید حتما کمکتون میکنن چون همیشه راهی وجود داره به نظر من ریسک نکنید چون گرفتن بار وتحویل دادن اون به پرواز بعدی زمان میخواد وکلی استرس به شما وارد میشه که ارزشش رو نداره .واما پرواز های داخلی آمریکا :تجربه ای دارم شاید به دردت بخوره:سال ۲۰۱۲ پروازی داشتیم از آتلانتا به میامی .مشکل این پرواز این بود که سرراه توقفی کوتاه داشت درفرودگاه شارلوت خوشبختانه ما فقط هر کدام یک چمدان دستی ۸کیلویی داشتیم .وقتی میخواستیم کارت پرواز بگیریم مامور پرواز به چمدان خانمم گیر داد که عرض چمدان بزرگ است .چمدان رو در یک قفسه فلزی که طول وعرض وارتفاعش استاندارد بود گذاشت چون در جیب های چمدان مقداری مجله وکتاب گذاشته بود چمدان از دو طرف کشیده شده بود ووارد قفس نمیشد خلاصه با درآوردن مجله ها مشکل حل شد .فرودگاه میامی درست است که خیلی بزرگ است ولی در عرض نیم ساعت میشه به پرواز بعدی رسید و معمولا پروازهای داخلی آمریکا سر موقع اند وکمتر تاخیر دارن ولی مشکل شما اینه که باید برید قسمت تحویل بار که حدود نیم ساعتی هم معطلی داره اگه خدای ناکرده چمدون هات به جای میامی به جای دیگه ای برن هم باید بری قسمت بارهای گمشده که اونهم معطلی خودش رو داره .چون من سفر های زیادی داشتم این تجربه رو به دست اوردم که باید از لحظه لحظه سفر لذت برد وخاطرات زیبایی از اونا به خاطر سپرد بعضی وقتها میشینم وبا دیدن فیلم ها وعکس هاشون خاطرات شاد اون روزها رو مرور میکنم .من اگر جای تو بودم اگر راهی بود که چمدون هامو تو سیاتل تحویل بگیرم با این پرواز میرفتم در غیر این صورت حتما پروازم رو کنسل میکردم وبا یک پرواز یک استاپ میرفتم حتی اگر جریمه میدادم وهزینه میکردم.شاد باشد

فكر نكنم شامل هزينه اضافي اي بشيد من با قطر ايرلاين از تهران به شيكاگو و سنت لوييس اومدم هيچ هزينه اي اضافي به امريكن ايرلاين پرداخت نكردم و تهران چمدانها را تحويل دادم و در فرودگاه شيكاگو هم بعد از كارهاي اداري گرين كارت تحويل باجه دادم تا سنت لوييس تحويل بگيرم
در مجموع اين ايرلاينهاي امارات و قطر رو كه ميدونم ارتباط با برخي شركتهاي هواپيمايي آمريكايي دارند و اگر شما از ابتدا بليط كامل از تهران به مقصد نهايي رو بخريد بدون هزينه اضافي ديگه اي پروازتون انجام ميشه.
البته اون موردي كه دوستمون گفتن درسته ولي فقط زماني كه به تنهايي بليط اون ايرلاين رو بخريد و گرنه اگر يك پكيج كلي از قطر و امارات بخريد هزينه ديگري نداريد
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، behjat ، aaraam ، farrokh33 ، pari pariaaa ، sh_mm10 ، t_arian_n

پیام‌های این موضوع
RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - توسط SNSH - 2015-06-08 ساعت 06:09

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان