کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
(2015-12-05 ساعت 21:44)saeidfireboy67 نوشته:  دوستان نظرتون در مورد استارت در نیویورک چیست؟

دوست عزیز من اگر جای شما باشم اول با لیست کردن اولویتهام شروع میکنم ... مثل موارد زیر :

1_چجور شخصیتی دارم ؟ برون گرا یا درون گرا ... عاشق شهرهای شلوغ مثل تهرانم یا خلوت مثل شهرستانهای کشور ... آب و هوا و ...
2_چه تخصص هایی دارم و آیا شهر مقصد محیط مناسبی برای من و تخصصم هست که در صورت جا افتادن بتونم به شغل های رده بالاتری برسم ...
3_شرایط من ... خدایی نکرده مشکلات سلامتی"برای مثال با مشکل سینوزیت مزمن من شهرهای شمالی با آبو هوای شرجی و سرد برام مناسب نیست" ، داشتن همسر یا فرزند و هر مساله دیگری ...

نکته یک : در اکثر مواقع اولین شهری که میرید همون مکان زندگی همیشگیتون میشه پس خیلی باید در انتخابش دقیق باشید...
نکته دو : مثل همین کشور خودمون معمولا حقوق ها بسته به هزینه های زندگی متغیره ... مثلا در تهران یک کارشناس فروش گاها تا 1500 میلیون حقوق میگیره ولی در شهرستا 950 تومن ! به گفته دوستان در آمریکا هم کمو بیش این قانون برقراره ...
نکته سه : تجربه ها نسبت به هر شخصی متفاوته به این معنی که شما یک سوال کلی به این شکلو میتونید با توجه به شرایط دو شخص مختلف ، دو جواب کاملا متضاد هم بگیرید و در نهایت براتون مفید نخواهد بود ...
نکته چهار: اگر زیاد به ایران رفت و آمد میکنید هزینه پرواز رو مد نظر قرار بدید ! برای مثال هزینه پرواز دو طرفه از ایران به هیوستون تگزاس نزدیک 3 میلیون ارزونتر از پرواز مثلا به سیاتله ... "با توجه به مسافت و استاپهای بیشتر"

به سایتهای مختلف مراجعه کنید و منابع مختلفی رو مورد بررسی قرار بدید ، آمار بیکاری ، رشد اقتصادی اون ایالت ، اشباء نیروی کار یا تقاضا و ... رو از روی سایتهای رسمی پیدا و بررسی کنید و در نهایت عوامل دیگه مثل آب و هوا ، تعداد مهاجر و کلا مهاجر پذیری و قوانین مختص به اون ایالت در مورد موضوعات پزشکی و ... رو مورد بررسی قرار بدید ... میلیون ها جنبه برای تحقیق هست که باید دست به کار بشید !!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Joje mohajer ، Nataliea ، sheghi ، golia ، copol ، Rira_1982 ، ELNAZ21 ، آنارچ

پیام‌های این موضوع
ساکرامنتو - توسط hamed402 - 2015-07-16 ساعت 00:09
RE: برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟ - توسط online27H - 2015-12-07 ساعت 03:51
ايالت يوتا - توسط iran azad - 2010-11-15 ساعت 01:37
مقایسه شهر های آمریکا - توسط mohsen324 - 2009-11-28 ساعت 14:00
بهترین شهر آمریکا - توسط erfanslash - 2013-03-26 ساعت 15:26
RE: بهترین شهر آمریکا - توسط آنی - 2013-05-25 ساعت 15:33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان