کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-07-12 ساعت 16:55)sahar2016 نوشته:  
(2016-07-12 ساعت 16:10)ho_tasha نوشته:  
(2016-07-12 ساعت 14:57)joybar نوشته:  با سلام دوست عزیز ، با توجه که شما هم مثل من در دوره میانسالی بسر میبری .حتما باید با مطالعه بیشتری اقدام به این سفر کنی !اول اینکه این تصور که آمریکا از نظر اقتصادی و غیره بهتر از هر جای دیگری است صحیح نیست. شما اگر اینجا وضع با ثبات و نسبتا روبراهی داری با توجه به میانسالی بنظر بنده فکر مهاجرت انهم به آمریکا را از سرت به در کن . ولی اگر دوست داری و هزینه گزاف رفتن و برگشتن بمنظور یک سفر کوتاه و توریستی  برایت زیاد مهم نیست با این ویزا برو برای دیدن و اشنایی با واقعیات انجا .کاری که من کردم و تازه تا همین حد هم پشیمانم .بنظر بنده آمریکا فقط برای جوانان زیر سی سال انهم به شرط اینکه پیه سختی تا پنج سال را به خودشان بکشند مناسب است و صد البته بستگی به شرایط حال حاضرشان در ایران نیز دارد. اگر دوست داری پست های قبلی منرا که مربوط به زمانیکه حدود شش ماه پیش انجا بودم را مطالعه کن تا بعضی از حقایق برایت بیشتر روشن شود. با ارزوی پیروزی و موفقیت برای همه کسانی که در این راه قدم میگذارند.

با سلام .
ممنونم از جویبار عزیز که واقعاً شبیه اسمش جویبار است زلال و شفاف
خیلی خوب گفتین
ولی من میخوام نکته ای رو بگم ببینید من دیدم دوستانی که در 50 و 60 سالگی هستن رفتن و دارن سخت کار میکنن اما اونها برای خودشون کار نمیکنن و فقط برای اینکه بچه هاشون رو بتونن ببرن رفتن.
آمریکا اونقدر هم اقتصاد قوی و استواری نداره درسته که کشور جهان اول هست و پیشرفته هست ولی نظر من به نظر جویبار نزدیک هست که اونجا باید سخت کار کنی من همین الان دوستانی دارم که تو مهاجرسرا با هم بودیم در ابتدا که رفته بود چندین ماه پیش کلی با هم تلگرام صحبت میکردیم اما الان به دلیل مشغلیه کار یحتی یه پیغام هم به هم نمیدیم و میبینید که شما اونجا کار هست و خستگی ولی به هر حال خیلی از چیزهایی که داره از اینجا بهتر هست این واقعیت رو هم نمیشود کتمان کرد ولی بسیار یاز افرادی که میرن اگر در سن پایین باشن بهتر میتونن موضوعات رو هندل کنن ولی برای افراد پا به سن گذاشته این موضوع سخت تر خواهد بود.
در پایان امیدوارم بهترین انتخاب رو داشته باشین.
ولی دوستان عزیزی که این صفحه رو میخوان بخونن به نظرم باید قبل از اینکه به فکر رفتن بوده باشید از قبل فکراشو میکردین نه اینکه زمانی که ویزا رو گرفتین چون اینطوری احتمال یک فرصت برای کسی که میتونست و علاقه داشت از بین میره.
امیدوارم که از من ناراحت نشید.
موفق باشید.
با تشکر.

دوست عزیزی که از هواپیما پیاده شدی و خاک وطن رو بوسیدی اصلا درک نمیکنم منظورت چیه شاید حتما انقدر در رفاه هستی که بین مشکلات جوانان نا امید و معتاد جامعه با وضعیت روحی شما به اندازه یه قاره فاصله هست .شاید در جایی زندگی میکنی که مثل ما هر روز خبر ابتلای یه کودک بیگناه به سرطان رو نمیشنوی.شاید اصلا مریضهایی که پول درمان بیماری خودشون رو ندارن نمیبینی.شاید گذرت به مطبهایی که پزشکان در اونها از پول روستییان فقیر و افراد بی بضاعت جامعه کاخها برای خودشون ساختن رو ندیدی.دوست من شاید شما از یه سیاره دیگه اومدی و وضعیت اینجا رو نمیبینی شاید هم در سیاره دیگه از فرودگاه پیاده شدی.

دوست عزیز
من هم فکر میکنم شما خیلی از آمریکا برای خودت رویاپردازی کردی. مطمئن باش اگر من در رفاه خیلی زیاد بودم، حتما به آمریکا هم میرفتم، چون برای آدمهای سرمایه دار و ثروتمند، ایران و آمریکا هر دو بهشت هست و فرقی نداره، تازه اونجا بهشت زیباتری هم هست از بعضی جنبه ها...!
مسلما در کشور خودمون هزاران مشکل هست، اما رفتن به آمریکا صرفا چون آمریکاست، خیلی منطقی و عاقلانه نیست. به نظر من بر خلاف نظر عمومی، مجرد بودن و رفتن به مراتب سخت تر هست، مخصوصا در ماهها و روزهای اول. همینطور اینکه آمریکا به خاطر نداشتن بیمه بیکاری، نداشتن بیمه درمانی رایگان، نداشتن امنیت شغلی و... برای افرادی که نمی تونن پول خوبی با خودشون ببرن اصلا جالب نیست. بر اساس سایت هایی مثل zillow شما در ارزان ترین شهرهای آمریکا باید ماهی حدود 600 دلار اجاره خونه بدی. سیستم حمل و نقل عمومی هم که در آمریکا بسیار بسیار ضعیفه، پس باید به فکر خریدن ماشین هم باشی و...
پاسخ
تشکر کنندگان: mobydick ، golia

پیام‌های این موضوع
گواهینامه اینترنشنال - توسط ho_tasha - 2016-05-18 ساعت 14:19
RE: گواهینامه اینترنشنال - توسط babisondes - 2016-05-19 ساعت 01:06
RE: گواهینامه اینترنشنال - توسط پرسپولیس6 - 2016-05-19 ساعت 22:12
RE: گواهینامه اینترنشنال - توسط babisondes - 2016-05-20 ساعت 03:46
RE: گواهینامه اینترنشنال - توسط ho_tasha - 2016-05-21 ساعت 08:06
RE: گواهینامه اینترنشنال - توسط hamiham007 - 2016-05-24 ساعت 01:42
RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - توسط siyasiya - 2016-07-12 ساعت 23:34
پرداخت 165$ - توسط ho_tasha - 2016-08-02 ساعت 12:02
RE: پرداخت 165$ - توسط sepehr007 - 2016-08-02 ساعت 12:08
RE: پرداخت 165$ - توسط ho_tasha - 2016-08-02 ساعت 12:53
RE: پرداخت 165$ - توسط sepehr007 - 2016-08-03 ساعت 04:12
RE: پرداخت 165$ - توسط ho_tasha - 2016-08-03 ساعت 08:15
RE: پرداخت 165$ - توسط sepehr007 - 2016-08-03 ساعت 16:33
پرواز به سانفرانسیسکو - توسط ستوده - 2016-08-25 ساعت 17:33
RE: شمارش معکوس برندگان 2017 - توسط mandanaa - 2016-02-23 ساعت 03:50
RE: شمارش معکوس برندگان 2017 - توسط moj21 - 2016-02-24 ساعت 05:36

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان