کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
سلام به همه دوستان عزیز و همراهان مهاجر الان که دارم این سفر نامه رو برای آیندگان مینویسم خیلی امیدوار هستم که باقی دوستان که الان در گروه های تلگرام سرگرم مبادله تجربه هاشون هستن هم بیان و برای استفاده بقیه تجاربشون رو اینجا بنویسن البته نه اینکه مخالف گروه های تلگرام باشم ولی بنظرم اینجا مطالب منسجم تر و قابل فایل بندی هست بگذریم بریم سر اصل مطلب ....
خوب ،از کجا شروع کنم .آهان از اون روزی که برای اولین بار در لاتاری شرکت کردم و باخودم گفتم که حتما برنده میشم و شدم .میدونم که باور کردنش سخته ولی خوب دیگه . خلاصه شروع به پر کردن فرم 260 برای 3نفر خانواده ام شدم.بخاطر اینکه کیس من شماره اش بالا بود میتونستیم سرفرصت واکسنها رو بزنم خلاصه ما هم کارنت شدیم و مصاحبه مون افتاد اواسط جون از یکماه قبل ویزا بلیط و هتل رو رزرو کردم و مدارکی که لازم بود ترجمه کردم و خلاصه به سمت دوبی پرواز کردیم ما روز شنبه رسیدیم پس از رفتن به هتل و گذاشتن وسایل سریع به سمت nmcرفتیم خیلی از دوستان گفته بودن که برای بچه ها 4روز طول میکشه جواب رو بدن و من هم باخودم محاسبه کردم که سه شنبه شب جواب رو میگیرم که با کمال ناباوری گفتن چهارشنبه شب آماده میشه .خلاصه اونجا بجز هزینه های روتین برای بچه ام 2تا واکسن زدن که مجموعا شد 850درهم .یکی اش واریسلا بود و اونیکی...؟
خلاصه روز مصاحبه شد و ما هم طبق معمول با خانم م الف معروف ساعت 4/5صبح به سمت ابوظبی حرکت کردیم و انصافا دستشون درد نکنه چون جزو نفرات اول بودیم که وارد سفارت شدیم (خیلی ها که دیر تر اومدن مجبور شدن تا ساعت 10/5صبح بیرون بمونن چون سفارت خیلی شلوغ بود)
خلاصه چون ما بچه همراهمون بود جزو نفرات اول رفتیم مصاحبه ...آفیسر :خوب تبریک میگم اونجا کسی رو دارید .... چه کار میکنی ... چند بار لاتاری شرکت کردی...(با لبخند)عجب ...همسرم آخه ما خیلی خوش شانس هستیم ...آفیسر چند تا سوال هم از همسرم پرسید ...دوباره رو کرد به من در حالی که مدارکم را ورق میزد و تایپ میکرد تا رسید به کارت پایان خدمت ...آفیسر :خدمت هم کردی کجا سربازی رفتی ...من هم دوزاریم افتاد که ای پی خوردم و برگه ای به ما داد و گفت مدیکال رو با پست از دبی بفرستین ولازم نیست تا اینجا بیایین و اینکه این سایت رو هر هفته چک کنید ... خلاصه دست از پا دراز تر ولی امیدوار به آینده برگشتیم ( وضعیت ما در سایت من که AP -همسرم Ready- , و فرزندم هم به خاطر نبردن مدیکال مثل من .
فردا صبح یعنی روز 5شنبه صبح رفتم مدیکال رو گرفتم و سرکار خانم م الف ( مشاور امور مهاجرتی!! با حفظ سمت راننده )رو دیدم پس از احوال پرسی گفت که پست نبر قبول نمیکنه هر وقت کلییر شدی با خودت ببر سفارت اصلا از دوبی تا حالا کسی چیزی نفرستاده و من هم حرفش رو قبول کردم ./
قسمت دوم:
خلاصه برگشتیم وطن و به فرمایش آفیسر که گفته بود هفته ای 2بار سایت رو چک کنید روزی 2بار و این اواخر 10بار چک میکردیم . حالا از اونجایی که نقص مدرک هم داشتیم و بعضی از دوستان میگفتن که اگه نقص پرونده داشته باشی اصلا به کیست نگاه هم نمیکنن شروع کردم به ایمیل زدن به سفارت 2تا3بار ایمیل زدم وقتی دیدم جواب نمیدن تصمیم گرفتم مدیکال رو پیکاپ کنم با خانم م الف تماس گرفتم و ماجرا رو گفتم ایشون باز گفتن از توی دوبی نمیشه پست کرد و باید با پاسپورت برام بفرستی که من ببرم ابوظبی گفتم قیمت چند گفت ... هان!!!؟یکی از بچه های مهاجرسرا hotasha یا همون حسین آقای خودمون گفتن هر جور شده بفرست سفارت و میتونی اگه پست cscثبت نام کردی میتونی بارکد بگیری و با پست بفرستی .رفتم سایتCSC ، یه قسمتی داره که زده "کنسولگری از من خواسته مدارک بیشتری ارسال کنم" و خلاصه بارکد رو گرفتم و یه آژانس مسافرتی مطمئن پیدا کردم که با 40$ مدیکال رو برام پیکاپ کرد . همین که از آژانس مسافرتی اومدم بیرون و ایمیل رو چک کردم دیدم سفارت جواب من رو داده که "تو میتونی مدیکال رو وقتی که کلییر شدی بفرستی" و دیگه کار انجام شده بود.
یه چند روز بعد تو حال و هوای خاص اونایی که APشدن با خودم گفتم نکنه مدیکال درست به دستشون نرسیده باشه( البته وقتی بسته به پست تحویلداده میشه از طرف CSC براتون ایمیل میاد که شما میتونی با شماره air way bill بسته پستی روتو سایت Empost چک کنید که مثلا رسیده یا هنوز تو راهه و من هم کنترل کردم که رسیده به سفارت ) دوباره یه ایمیل زدم به سفارت که میخوام مطمئن بشم مدیکال بدرستی رسیده که اونا هم بعد یه هفته جواب دادن آره بابا رسیده بیخیال ولمون کن دیگه ...

قسمت سوم
بلاخره تویکی از اون روزهایی که سایت رو 10بار چک میکردم دیدم /شدیم و فرداش هم کلییر .حالا مردد مونده بودم پاسها رو پیکاپ کنم با توجه به پیدا کردن آژانس مطمئن و ارزون ( قیمت پیکاپ پاس به ابوظبی75$)یا اینکه خودم برم و ویزا هارو بگیرم و باتوجه به حساسیت قضیه تصمیم گرفتم خودم برم .بعد یکهفته متلاطم انتظار برای ویزای امارات همون روز بلیط و هتل رو رزرو کردم رفتنم شد ساعت 8روز یکشنبه و برگشتنم ساعت21 پنجشنبه .پروازتو فرودگاه دوبی نشست و بدو بدو من هم شروع شد وسایل رو سریع تحویل هتل دادم و با مترو رفتم ایستگاه الغبیبیه و از اونجا با اتوبوس 25درهم ابوظبی بعد سوار تاکسی 18درهم تا سفارت ساعت 13/50رسیدم . و رفتم داخل .نوبت من شد رفتم دم باجه و از اونجایی که برچسب Empost روی پاسها بود گفتن بفرمایید روز 4شنبه یا 5شنبه از پست تحویل بگیرید .و من هم خوشحال که دیگه این مسیر طولانی رو نمیام مثل بعضی از دوستان که پست ثبت نام نکرده بودن و بهشون برگه ای داده بودن که حضوری ویزاشون رو تحویل بگیرن .برگشتم دوبی تا روز 3شنبه که issueشدم و یه ایمیل که پاسها تحویل پست شد.چهار شنبه هم ایمیل رو چک کردم که زده بود بسته شا رسیده Empost من هم خیلی راحت سوار مترو شدم و رفتم پست . پاس خودم و فرزندم رو تحیل دادن ولی پاس همسرم رو گفتن باید اجازه نامه داشته باشی من هم گرفته بودم و دادم به متصدی پست بعد گفتن کپی پاسشون رو هم بده من هم کپی رو دادم ولی کپی پاس مربوط به قبل از امضا کردن همسر بود بدون امضا !! گفتن بایستی برامون ایمیل کنن . تو همین گیر و دار بود که نشسته بودم و داشتم ویزای خودم و بچه ام رو چک میکردم که دیدم شماره پاس با شماره مندرج توی ویزای بچه ام اشکال داره رفتم پیش متصدی و ایراد رو گفتم ایشون هم یه برگه که شماره تماس سفارت داخلش بود رو به من داد بعد بهش گفتم کپی پاس رو همسرم پیدا نکرده و بنده خدا وقتی دید این ایراد هم هست بیخیال شد و بسته ویزای همسرم رو هم داد .

قسمت آخر
قسمت نهایی دوی ماراتن من با دمپایی و لباس راحتی از پستخونه شروع شد سریع سوار متر شدم به سمت ایستگاه ابن بطوطه و سوار اتوبوس به سمت ابوظبی وقتی رسیدم ساعت 14 بود و من جزو آخرین نفرا رفتم داخل سفارت و مشکل رو گفتم و بهشون هم تاکید کردم فردا بلیط دارم خانم پشت باجه پاس رو گرفت وگفت ممکنه فردا حاضر بشه و ممکنه بیشتر طول بکشه و من یادآور شدم که فردا پنج شنبه هست و آخر هفته و ایشون گفت 90%فردا حاضره .حالا با بیم و امید که اگه بشه چی میشه برگشتم هتل و فردا صبح سایت رو چک کردم دیدم هنوز issue نشده گفتم بیخیال دیگه هرچه باداباد.اتاق رو تحویل دادم و وسایل رو تو هتل امانت گذاشتم و همون مسیر رو به سمت سفارت رفتم و حدود ساعت 13/30درب سفارت باز شد و رفتیم داخل نوبت من که شد آقای پشت باجه برگه رو از من گرفت و رفت و با ویزا برگشت و من تازه یه نفس راحت کشیدم .
پیشنهاد:
1-صداقت داشته باشید و راحت باشید منظورم اینه که خودتون باشید .با آفیسر با احترام ،لبخند و اعتماد بنفس صحبت کنید .جو مصاحبه خیلی مثبته .سعی کنید لباس مناسب برای مصاحبه بپوشید حالا نمیگم کت شلوار ،نه ،ولی مناسب باشه .وسیله اضافی هم با خودتون نبرید سفارت دم در اذیت میشید.
2-سعی کنید خودتون کارهاتون رو انجام بدید، هیچ چیز پیچیده ای وجود نداره بعضی از افراد سود جو مترصد تیغ زدن شما هستن مخصوصا در بدو ورود برای انجام مدیکالتون و خودشون رو بعنوان مطلع در کلیه امور مهاجرتی جا میزنند .
3-سعی کنید باز هم میگم سعی کنید از پیکاپ کردن خودداری کنید مطمئن ترین اون هم نامطمئن هست !چون اونها پاسها رو توسط مسافر میفرستن و نه با پست( هیچ پستی ارسال پاسپورت رو قبول نمیکنه)و ممکنه پاس شما توسط یه مسافر سهل انگار گم بشه یا دست یه آدم سوء استفاده گر بیوفته از کجا مطمئن هستم با مسافر جابجا میشه ؟چون به من همین ...پیشنهاد داد 8 تا پاس براش ببرم .و حتی بر فرض مطمئن هم که باشه اگه مشکلی تو ویزاتون باشه مطمئن باشید هیچ کس نمیشینه اونجا مشخصات شما رو با ویزاتون چک کنه .اتفاقی که برای من افتاد و به خیر گذشت .
4-مهمتر از همه زبان بخونید زبان بخونید زبان بخونید .این پروسه نفس گیر رو با خوندن زبان امیدوارانه طی کنید و خودتون رو برای مهاجرت آماده کنید.
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی - توسط golia - 2016-08-29 ساعت 19:30

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان