کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-03-07 ساعت 15:31)Hadi_20 نوشته:  بر می گردن  امروز  آمریکا  مثل دیروز و پریروزش  نیست  آمریکای  امروز  کاملا فرق می کند  و مناسب ترین  راه  برای سرمایگزاری  و مهاجرت  از دیده من  آمریکاست

درکمال احترام باید بگم حرفاتون اشتباهه.ببینید شما وقتی میرید کشور خارجی انتظار نداشته باشید که از سایر مهاجران آفریقایی و هندی و خاورمیانه ای تافته جدا درنظر گرفته بشید.بحث براومدن از پس فرهنگ و عقاید اونها نیست چون این مساله 2 طرفه است و وقتی طرف مقابل قبول نکنه شما هرکاریم بکنی بازم اتفاقی نمی افته.در این زمینه شاید محیط های دانشگاهی باز بهتر باشند به خاطر جو آموزشی که وجود داره.
همیشه نظرات افرادی که مهاجرت کردند رو جدی بگیرید و بخونید مخصوصا اونایی که با صداقت می نویسند چیزی که معمولا ایرانی های مهاجر بهش هیچ وقت اشاره نمی کنند و فقط از خوشی ها میگند.بحث من این نیست که کدوم راه بهتره کدوم کشور بهتره.بحث اینه که وقتی میرید یه کشور درجه 1 هیچ وقت انتظار رفتاری که با شهروند بومی اون کشور میشه رو نداشته باشید مخصوصا اگر شما از همون آدمایی باشید که همچین حسو نسبت به مهاجرای سایر کشورها در کشور خودتون یعنی ایران داشته باشید.
[/quote]

(2017-03-07 ساعت 16:57)Reza2018 نوشته:  
(2017-03-07 ساعت 02:40)khatarnak نوشته:  
(2017-03-07 ساعت 02:25)banafsh14 نوشته:  من با اجازه مدیران سایت و بدلیل اینکه برام خیلی مهم هست دوستان زیادی این رو بخونن تو بخشهای دیگری از سایت هم پست می کنم.

سلام می کنم به همه عزیزان

این اولین پست من بعد از خداحافظی دو سال پیش هست و امیدوارم مفید باشه.

پست اول

موضوع: بهترین راه و بهترین کشور برای مهاجرت

برای مهاجرت به فکر کشورهای دیگر هم باشید. تنها (تنها!) راه خوب برای داشتن یک زندگی خوب پس از مهاجرت تحصیل هست. برای تحصیل باید مثل یک دانشجوی مهاجر مدرک زبان و سایر چیزها رو آماده کنید اپلای کنید و …

الان آمریکا 16 تریلیون دلار بدهکاره و داره بیشترم میشه یعنی به ازای هر آمریکای 50 هزار دلار  بدهکاره و در اینده باید پس بده افراد پولدار که اینو نمیدند راحت فرار میکنند به بقیه کشور ها پس افراد عادی باید بددند و تو این پنجاه ساله درامد یک درصد پولدار جامعه چهار برابر شده ولی90% بقیه رشد سه درصدی داشتند اون نه درصدم تقریبا نیرو کار متخصند مدرک اثبات حرفام

سلام  با  تشکر  از  رضا و هادی  بابت  نظریاتشون  و با احترام  به این دو . و سایر دوستان

در  جواب  به  هادی  عزیز  

من نگفتم  که  من یا هر ایرانی  دیگر  تاقته جدا بافته  هستیم  وقتی  که میرید کسانی  هستند از مردمان  عادی شاید در محافل دوستانه جویا شن که اهل کجا هستید ؟  اها ایرانی ...  در طول  قرون  مختلف  و تاریخ  مهاجرت بوده  است من که با این مشکلی  ندارم
مشکل  من  با مهاجرت غیر  قانونی  هست  . اگر  شما  صد سال  پیش  غیر قانونی  مهاجرت  می کردید  الان برای خودتون شهروندی را هم  گرفته بودید

مشکل من الان حال حاضر هست  صد سال  پیش  حرف از  تروریست  در  کار نبود  نه القاعده  نه داعش  نه ...  هر حرکتی  هم که در اروپا  اتفاق  می افتاد  می گفتن فلان گروه

مثل  گروه فارک  یا نازیسم  فلان  حرکت را  انجام  داد  ...

بحث  من  این است که  متاسفانه  به دلیل  سیاستهای  نادرست  درهای  باز  انگلا  مرکل  و  دیگران  که  هرچی  ادم  بین شون  هم ادمهای خوب  و بد  هم  هست  سوار بر قایق میشن  یا  از دیوار  مرزی  عبور  می کنند  همین  مثیبت هم در ایران  هست  که چند هزار  کلیومتر  مرز  ایران با افغانستان  و پاکستان  داریم  
این  ادمها  که بیان  مسلما  نقش  خوب  و یا مخربی  دارن  که شاهدشم  بودیم

به نام  اسلام  در فرانسه المان  اسپانیا انگلستان  و...  جنایت  کردن  و ابرویی  از مسلمانان  بردن  این سیاست درهای  باز اروپاست  با این روند  اقتصاد  اروپا به کجا خواهد رسید ؟

مسلما  امنیت  و اقتصاد  مهمترین  هدف  ادمهای  بد  از هر نوعش  مثل  تروریستی  فرار  مالیاتی  و ...

بعد  اروپا  بهترین  مکان  با این شرایط فعلی  می تواند  اروپای  خوب  و یا قابل  زندگی باشد  

من  یک مسلمان  فرانسوی  هستم  وقتی یک  مهاجر  مسلمان  دست  به این اقدام  بزند  مسلما  روی  من  شهروند  فرانسوی  تاثییر  دارد .  بله  خیلی از ایرانیان  

مهاجرت  کردن  و باید هم از تجارب  انها  بهره برد .  اما  ایرانی  امروزی وقتی  پایش به اونور  اب می رسد  هموطنش  را تحویل نمی گیرد نه  اکثریت ان دسته کسانی  که

خودرا  شامل حال  فرهنگ  اون  کشورها  میدانند  .  

"براومدن از پس فرهنگ و عقاید اونها نیست چون این مساله 2 طرفه است و وقتی طرف مقابل قبول نکنه شما هرکاریم بکنی بازم اتفاقی نمی افته"  هادی  جان  

اتفاقا  وقتی  شما  از بس  فرهنگ  و عقاید  اونها  بر بیایی  اونها  هم  متقابلا  به  عقاید و فرهنگ  تو احترام  می زارن  

نمونش  جشن  سالیانه  نوروز  و گردهمایی  ایرانیان  در خارج هست  که با کلی دوست  خارجی  گرد هم  میایند .

نمونش  در کانادا و بریتانیا  هست :  که دو  ایرانی  وارده  مجلس  اوام کانادا  شدن ( پارلمان)

یا اون  شهردار  مسلمان  پاکستانی  که شهرداری لندن  شدن  .  پس  این  جا مشکلی  بر سر  عقاید  سیاسی - مذهبی  و...  نیست  یا فرهنگ  نیست  

شاید اون  اقای شهردار  خیلی  متعصب  و تندرو باشه شاید هم نباشه  ولی  چون  اونجاست  خودش را در  جمعی  که هست  وفق  داده  است

جو اموزشی  درست است  که  تاثییر دارد اما نوع برداشت  و نوع  عقاید  طرف  تاسیر  به سزایی  دارد  که  به ان محیطی  بستگی  دارد  که در ان  حضور دارد محیط  دوستان و سزشار از  ازادی  تاثیر بیشتری  نسبت به  نوع  اموزش  دارد  .  اروپایی  مغرورند  حتی  انها  هم  همتایان  اروپایی  خودرا  تحویل  نمی گیرن  بله  من ایرانی  مسلمان  برم اروپا

انتظار  داشته باشم  که یک  اروپایی  دست نوازش  روم بکشه  این من هستم که  باید  مثل خود او رفتار  کنم  و احترام  متقابل  را رعایت  کنیم احترام  و رعایت  قانون  در کشورهای ازاد  و پیشرفته  فرقی نمی کند اروپا باشد یا امریکا  مهمترین  اصل  هست
پاسخ
تشکر کنندگان: Hadi_20 ، Ashkan3832

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط khatarnak - 2017-03-07 ساعت 23:49

کاربران در حال بازدید این موضوع: 6 مهمان