کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-04-17 ساعت 18:03)shahin61 نوشته:  میترسم یادم بره کی باید برگردم و باطل شه..اونوقته که باید منم سال بعدیش شرکت کنم اینجا !!
اتفاقآ یکی ازم پرسید تو اینجا چکار میکنی ؟  گفتم تمرین برای سال بعد ! یهو میبینی درست دراومد !!
آقا فرزاد لطفآ یه شرح حال  هم از تگزاس و آستین ما  بزار جان برادر..میترسم کم کم مارو هم بکشونی نیویورک...غریب آشنا !

هیوستون (هوستون) شهری است در ایالت تگزاس از کشور ایالات متحده آمریکا.

این شهر از لحاظ جمعیتی (در محدوده شهری) چهارمین شهر بزرگ آمریکاست و جمعیتی بالغ بر ۵٬۲۷۰٬۰۷۷ نفر دارد.
پیشینه

هیوستون نام خود را از ژنرال سام هیوستون گرفته است که باعث شکست نهایی ارتش مکزیک و عقب نشینی آنان از تگزاس گردید.
‎‎ اقتصاد
هیوستن دارای بزرگ‌ترین مرکز درمانی دنیا به نام مرکز درمانی تکزاس ‎(Texas Medical Center)‎ می‌باشد [. خطوط متروریل (قطار شهری هیوستون) مرکز شهر را به مرکز درمانی تکزاس متصل میکند.

شهر هیوستون مرکز تأسیسات نفتی آمریکا و ششمین بندر دنیا از لحاظ حجم مبادلات بشمار می‌‌رود.

از شرکتهای بزرگی که در این شهر مرکزیت دارند میتوان سیسکو، کونوکو فیلیپس، سیتگو، و کامپک را نام برد.

مراکز علمی-فرهنگی

مرکز فضایی جانسون در شهر هیوستن واقع است. از دانشگاههای بسیار معتبر هوستون می‌توان دانشگاه‌های رایس، مرکز سرطان ام دی اندرسون دانشگاه تگزاس، دانشگاه هیوستون، و دانشکده پزشکی بیلور را نام برد.

در سال ۲۰۰۶ علی و گیتا صابریون، دو ایرانی مقیم شهر هیوستون در تگزاس مبلغ ۱۰ میلیون دلار به مرکز سرطان ام دی اندرسون دانشگاه تگزاس اهدا کردند.در سال ۲۰۰۷ این مرکز دانشگاهی برترین مرکز درمانی سرطان ایالات متحده در میان مراکز تحقیقاتی-درمانی آمریکا شناخته شد.

از دانشگاههای دیگر این شهر میتوان دانشگاه زنان تگزاس و مرکز علوم درمانی دانشگاه تگزاس در هیوستون را نام برد.

دانشکده پزشکی بیلور در رده‌بندی‌ ۱۰ دانشگاه برتر از ۱۵۰ دانشگاه علوم پزشکی در آمریکا در سال ۲۰۰۷ قرار دارد.

سیستم کتابخانه شهری کتابخانه عمومی هیوستون ۳۷ شعبه عمومی دارد.

مرکز هنرهای نمایشی هابی و پارک هرمان از جذبه های دیگر شهر می باشند.

تجربه ایرانی های ساکن هیوستون:

1. خوشالم که میبینم بلاخره دو نفر به فکر هیوستون افتادن...نمیدونم چرا همه میخوان اول کاری برن LA و NW یا حتی واشنگتن دی سی. شاید به خاطر تاثیر تبلیغات تلوزیونی و فیلمهای هالیوودی باشه!
من مجموعا ۵-۶ ماهی هیوستون زندگی/کار کردم. به نظر من یکی از بهترین شهرها برای کار و زندگی برای تازه واردین میباشد. چرا؟ چون که هیوستون به عنوان چهارمین شهر بزرگ آمریکا از جاذبه های شهر های بزرگ برخوردار میباشد ولی در عین حال از لحاظ گرانی اصلا قابل مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ مخصوصا LA و NW نیست. مالیات در تکزاس نسبت به ایالت های دیگه کمتر میباشد. به علت وجود ذخایر نفت و گاز و پالایشگاها در این ایالت هزینه بنزین کمتر میباشد. در کل از نظر سیاسی هم ایالت قدرتمندی هست بطوری که طبق قانون تنها ایالتی هست که هر زمانی میتواند اعلام استقلال و از ایالات متحده جدا شود...البته احتمال این اتفاق نزدیک به صفر هست و خود آمریکایی ها معتقد هستن این قانون تشریفاتی هست ولی باز نشان از قدرت سیاسی این ایالت داره. سیستم نقلیه عمومی در این شهر چندان پیشرفته و گسترده نیست برای همین هم داشتن ماشین ضروری هست. در کل کابو های شهر نشین تگزاس اسبا شون را با تراک های بزرگ عوض کردن و عاشق ماشین های بزرگ هستن و یه جمله معروف هست که میگنEverything ‎is bigger in Texas‎
مردمان هیوستن نسبت به دیگر شهر های بزرگ آمریکا مهربان تر و صمیمی تر هستن. این شهر از نظر بهداشت و سلامت جزو بهترین شهرهای آمریکاست. تیم های ورزشی خوبی دارد و میزبان مسابقات ورزشی پر هیجانی در طول سال هست. با مکانهای گردشگری مثل سن آنتونیو، فلوریدا، و غیره فاصله کمی داره (۳-۴ ساعت رانندگی که تو آمریکا زمان کمی حساب میشه). رستوران های متنوع و خوبی داره، از جمله تعداد زیادی رستوران و مغازه ایرانی. نزدیک به ساحل مکزیک میباشد، ساحل گلوستون نیم ساعت با ماشین از هیوستون فاصله داره. وجود فرودگاه بزرگ ‎IAH‎ و یه فرودگاه داخلی دیگه دسترسی هوایی به دیگر شهرها را بسیار آسان نموده،
البته از نظر امنیتی باید یه مقدار مواظب بود و در بعضی از مکانهای مرکز شهر بعد از ساعت خاصی رفت و آمد را محدود نمود که این موضوع در مورد بیشتر جاهای آمریکا صادق هست. من اگه دوباره برگردم آمریکا هیوستون جزو ۲ گزینه اولم برای شروع خواهد بود.

2.راستش من همسرم ‎5-6‎ سالی هست که داره در هیوستون زندگی میکنه، خود من هم قراره انشالله زمانی که رسیدم همونجا باشم. تمام موارد نقل شد از دوستان را از بابت وضعیت کار و زندگی و اقتصاد طبق شنیده ها و تجربیات زندگی همسرم تایید میکنم. البته باید در مورد امنیت در شب این را گفت که خود ما توی ایران خیلی جاها در طول روز امنیت جانی نداریم، مثلا ممکن هست توی یکی از جاهایی که در شهر حس میکنید خیلی امنیت داره وسط روز با چاقو و قمه آدم را زورگیر کنند و تمام پول و زندگیش را ببرند (برای خودم پیش اومده)، یا دم در خانه خودتون که فکر می کنید خیلی محله امنی دارید ضبط ماشین یا حتی خود ماشین را بدزدند. یا توی خیابان های خیلی شلوغ و پررفت و آمد کیف قاپی کنند.
این مسائل در همه جای دنیا هست، ممکن هست مقداری کم و زیاد داشته باشه.
ولی من در این مدت چند سال غیر از یک مورد که در مورد برادر همسرم بوده در هیوستون (زورگیری واسه سرقت پول) هیچ چیز دیگه نشنیدم.
از نظر ایرانی های مقیم در هیوستون هم باید بگم که غالب افراد از نظر اقتصادی و تحصیلات در رده های بالایی قرار دارند و جامعه نسبتا بزرگی هم دارند.
از نظر موقعیت کاری با یک جستجو خیلی سطحی می توانید وضعیت کار و اشتغال را متوجه بشید (البته خود من باید برم اونجا ببینم چه کاری گیرم میاد) اما ظاهرا میشه مشاغل خوبی دست و پا کرد.
واسه دوستانی که در زمینه های نفت و پتروشیمی تحصیل کردند و یا سابقه کار دارند این ایالت و این شهر مرکز این علم هست. چند نفری را من دیدم که رشته تحصیلی اونها مرتبط با این رشته بوده و وارد هیوستون شده اند.
از نظر قدرت خرید هم و وضعیت قیمت ها نسبت به سایر ایالت ها و شهر های بزرگ که من شنیدم مناسب هست .
برای ایرانی ها با هر نوع سلیقه و عقیده جای مناسبی هست، چون همه جور مکانی چه مذهبی و چه غیر مذهبی برای ایرانی ها فراهم هست.
تنها مورد قابل ایراد در هیوستون وضعیت آب و هموایی اون هست که شهر کاملا اقیانوسی هست (خیلی از روز ها گرم و شرجی)
امیدوارم اطلاعات کافی به دوستان داده باشم.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط ostokhan - 2017-04-17 ساعت 18:43

کاربران در حال بازدید این موضوع: 6 مهمان