کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-09-26 ساعت 15:50)ostokhan نوشته:  
(2017-09-26 ساعت 15:26)javadth نوشته:  
(2017-09-25 ساعت 09:20)babisondes نوشته:  اقا و خانوم
من دو ساله اینجام ، تو یک جمله بگم ، گشتم نبود نگرد نیست.
گول اسم اینجارو نخورین، لااقل اگه فکر مهاجرت دارین به کشورهای خوب مهاجرت کنین، من اینجا  دارم همه چیزو از نزدیک میبینم، بخدا خبری نیست، اسمش فقط بزرگه . از بس مهاجر از همجا اومده و فرهنگا قاطی شده که همه بی فرهنگ شدن.
چون سختی کشیدم و میکشم دلم واسه همه میسوزه که بخان ادامه زندگیشونو به فکر اینجا باشن، تو دنیا کشورهای بهتری هست . خدا بهتون رحم کنه اگه بفکر اینجایین.

زندگی حس غریبی است که یک مرغ مهاجر دارد

این روزا وقتی بیشتر فکر میکنم و مستندهای زندگی در آمریکا رو میبینم به این نتیجه میرسم که بله آمریکا یوتوپیا نیست و هزاران مشکل داره

توی همه شاخص های جهانی مربوط به کیفیت زندگی هم اکثرا از رتبه 10 به بعد رو داره ، اما انسان به امید زندس ، ادمایی که هنوز نرفتن و ندیدن چراغ امید توی دلشون روشنه ، آدمای قوی هستن که با همه تعاریفی که کسایی که رفتن تعریف میکنن بازم ناامید نمیشن و میخوان برن و زندگی جدیدی بسازن

این کشور خودش از 52 کشور و 1000 ملت تشکیل شده ، این انتخاب ماست که زندگی رو بهتر میکنه و اینکه هر کسی از زندگی دقیقا چی میخواد

تو همین ایران خودمون که آدم اینهمه اذیت میشه اگر یه دوچرخه برداره و بره دور مملکت رو بگرده یا یه کوله پشتی و هیچ هایکینگ کنه شاید اصلا اذیت نشه ، یا حتی برای همیشه خودش رو به بیخیالی بزنه

ولی برای بالا رفتن باید تلاش کرد بعضی وقتا باید دست یکی رو گرفت بعضی وقتا باید پای یکی رو کشید ، بعضی وقتا هم باید با لگد زد تو صورت یکی دیگه
متاسفانه از 200 کشور جهان 190 تاش اصلا مناسب زندگی برای افراد کمال طلب نیستش ، ادمی که کمالطلب باشه همه جا اذیت خواهد شد

داداش همه اینا رو که گفتی درست
ولی داری اشتباه میزنی
آیا به نظرت ایرانی جماعت معنای واقعی زندگی رو فهمیده که این همه در مورد زندگی نوشتی؟؟ زندگی واژهایست که برای ما تعریف نشده ست و مداوم تو فکر فردامون هستیم و از امروزمون غافل
از صبح خروس خون تا بوق سگ برو سگ دو بزن برای نهایتا 2 تومن. بعدش هم مثل سنگ بیفت و برو برای راند دوم که فرداست

این تازه برای خوش اقبال ها هستش که شاغلن. برای جماعت بیکاری مثل من که فقط نفس میکشیم و شب و روز رو میگذونیم. بهتره همش نزنم که بوش اینجا رو برمیداره.
البته کار کردن همه جای دنیا هست حتی بیشتر از ایرانن منتهای مراتب دیگه اینهمه استرس و عدم امنیت شغلی که از بیخ گوش همه میگذره رو اونا ندارن. فکرشون ازاده و آخر هفته تلافی خسشتگی طی هفته رو در میارن

اون شعر رو سهراب سپهری گفته - میتونی با دکلمه استاد خسرو شکیبایی از اینجا دانلود کنی https://goo.gl/Kxycb7

و اما بعد ...
آدم بدبخت همه جا بدبخته و آدم خوش بخت بالاخره گلیم خودش رو از اب بیرون میکشه

مثلا : در اینجا یه ادم درست و حسابی زحمت میکشه و به یه پول معمولی دست پیدا میکنه ولی یه ادم عوضی با روابط و زد و بند 100 برابر این پول رو درمیاره

این مسائل توی آمریکا هم هستش ، اونجام ادما تلاش میکنن و به جایی نمیرسن بعضی وقتا

شما خودت میگی نصف شرکت کننده های لاتاری فک میکنن لاتاری خونه و کار رو هم شامل میشه بعد خودت در مورد آمریکا همچین حرفی رو میزنی

امریکا صرفا توی شاخص فضای کسب و کار رتبه خوبی داره و میتونی به اندازه زحمتت پیشرفت کنی ،ولی از بقیه جنبه ها واقعا وضعش خرابه ، حتی همین کار پیدا کردن هم نیاز به توصیه نامه داره که ما توی ایران به شکل تغییریافته " پارتی بازی " انجامش میدیم .

آمار رو مطالعه کنن ، بیشترین دغده ساکنین کشورهای توسعه یافته مثل آمریکا از دست دادن شغل هستش . اونام مشکلات خودشون رو دارن

اگه بخوای میتونی یه ویلا توی شمال کشور بخری و تلویزیون و رادیو و اینترنت رو کنار بزاری و دقیقا مثل یه آمریکایی زندگی کنی

به قول گندالف : اینکه الان در چه موقعیتی هستیم و چرا این زمان و مکان به دنیا اومدیم مسئله نیست ، مسئله اینه چطوری از زمانی که داریم استفاده کنیم .
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، farrokh33 ، jalayevatan ، babisondes

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط javadth - 2017-09-26 ساعت 20:50

کاربران در حال بازدید این موضوع: 7 مهمان