کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-09-29 ساعت 13:00)ostokhan نوشته:  
(2017-09-29 ساعت 08:33)Norton1 نوشته:  لطفا سعی کنید اطلاعات صحیح تری ارایه نمایید یا اطلاعاتی که حداقل خودتان می دانید نه اینکه از سایت های دیگر نقل قول کنید.
1- اینکه بگوییم اجاره خانه صد دلار گران تر شده کاملا اشتباه است. اجاره خانه بنده بعد از 12 ماه 25 دلار زیاد شده. در واقعه بالارفتن اجاره خانه به نسبت مساحت آن و محله آن است. من در منطقه Happy Valley زندگی میکنم که فکر میکنم از Beaverton که شهلا خانم زندگی می کنند کمی گرانتر باشد. آپارتمان من 770 sqrf با washer and dryer هست. احتمالا صد دلار افزایش برای آپارتمان دوخوابه با دو حمام و دسشویی می باشد.

2- پورتلند اصلا سیستم حمل و نقل خوبی ندارد. من دوماهی ماشین نداشتم و مجبور بودم برای خرید و سرکار رفتن با اتوبوس و مکس بروم. میانگین انتظار برای اتوبوس فکر کنم 20 دقیق میباشد که نسبت به نیویورک و شیراز زیاد است و برای یک مسیر بسیار کوتاه 4 مایلی تقریبا 25 یا بیشتر توقف دارد که زمان زیادی را از شما میگیرد.
3- قیمت مواد غذایی همه جای آمریکا در فروشگاه های زنجیره ای یکسان میباشد که در برخی ایالت ها باید مالیات بر خرید بدهید. تفاوت در خرید و اجاره منزل می باشد.
4- بله اینجا مالیات بر خرید ندارد ولی باید استیت تکس را پرداخت کنید ولی در واشنگتون که مالیات بر خرید وجود دارد شما استیت تکس ندارید. در واقع تفاوت برای افراد کم در آمد احساس می شود که معافیت ها و برگشت های مالیاتی دارند.
5- واقعا عموما مردم خوبی دارد ولی اگر کار کنید و در اجتماع باشید حتما با ادم های بد هم که حالا منظور هر کس از بد و خوب پی باشه بر می خورید. بله اگر کسی تمام وقت در منزل هست یا در یک کارخانه کار میکند و با گروهی محدود سروکار دارد فکر نمی کنم برخورد بدی را مشاهده کند. ولی در این ایالت دموکرات به کسانی بر می خورید که طرفدار ترامپ هستند.
6- اصلا هوا در بیشتر ماها سرد نمی باشد. حداقل دز این یکسال و نیم که من اینجا هستم. این دو تابستان به شدت گرم بوده. الان هم اول پاییز هست هوای خنکی دارد. زمستان سرد است ولی نه غیر قابل تحمل برای کسی که در هوای شیراز بوده. در اینجا تفاوت چهار فصل را می شود به راحتی دید. البته اگر در روستاهای اطراف یا نزیدک دامنه کوه زندگی کنید احتمالا همیشه هوا سرد است.
7- این که اینجا جز ایالت های اروپا نشین هست نمی دونم از کجا امده. من از بدو ورود به اینجا مشغول تحصیل در CCC و الان هم در PSU هستم. دانشگاه جایی می باشد که معمولا انواع ادم ها را میبینید. اینجا کامینیوتی های کشور ها اروپایی کم داریم. و اروپایی نشین بودن جایی چه چیزی را ثابت می کند؟
8- اینجا جایی هست که از نظر جاده و اتوبان وضع زیاد خوبی نداره. و خودم هم یکبار از KXL News شنیدم که در این باره صحبت می کردند. البته جاده های محلی بستگی به محله دارد.
9- بله درست است اینجا امنیت خوبی دارد تا منظورتان از امنیت چی باشه. در هیچ کجای آمریکا فکر نمی کنم کسی با چاقو سر زده و بدون قصد و قرض قبلی وارد منزل شما شود.

موفق باشید. اول زبان دوم زبان سوم زبان. از همه چیز مهمتر زبان است. به کجای آمریکا بروید چندان فرقی ندارد چون اگر کار کنید, دخل و خرج به هم می خورد. با زبان بهتر می توانید درس بخوانید و کارهای تخصصی تری پیدا کنید. ما بقی جزییات اهمیت چندانی ندارد.

آقای نورتون تجارب شما از زندگیتون قابل احترامه
مطالب بالا نقل قولیست از افرادی مثل شما که در آنن شهر زندگی کرده اند و مسلما متفاوت از شما. هیچ یک از تجارب بالا قطعی نیست و صرفا میشه گفت نسبیه.
البته این پست رو گمون کنم از زیرخاکی درآوردین چون یادمه برای ماههای فوریه و مارچ بود. علی ایحال بگذریم. در کل میخواستم بگم مطالبی نیست که من از خودم نوشته باشم و یه نقل قولی از یک هموطن در اونجا بوده
موفق و پاینده باشی

بله زیر خاکی هست. چون وقت چندانی ندارم.
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط Norton1 - 2017-10-01 ساعت 00:50

کاربران در حال بازدید این موضوع: 8 مهمان