کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-12-19 ساعت 21:52)afshin4749 نوشته:  
(2017-12-19 ساعت 11:51)yami نوشته:  [quote='afshin4749' pid='766724' dateline='1513663291']
اصل اعتراض شما و هر کسی محترم است ولی در مستنداتتان کمی غلو شده یا صحیح نیستند

yami عزیز و نازنین ، از آنجا که سالهاست شما و آرش عزیز را میشناسم و تقریبا با نوع و زاویه دیدگاههای شما آشنا هستم و با احترام به عقاید شما باید چند موضوع را یادآور شوم ،
اول اینکه بنده داستان مهاجرت خانم ترامپ را بخوبی میدانم، میدانم که ایشان تحصیلات خود را نیمه تمام گذاشته و وارد دنیای فشن شده و از آن طریق و به واسطه ی شخصی وارد آمریکا شده و حتی میدانم که ایشان به هفت زبان زنده ی دنیا صحبت میکنند!!! برعکس آن چیزی که دیگران ایشان را فاقد هرگونه هنر میدانند!! حتی بار اول درخواست آقای ترامپ را برای ازدواج رد میکند و بار دوم ایشان را میپذیرند. پس بی اطلاع از ایشان نیستم. موضوع بر سر احترام به خواست دیگران است که خب شاید برای ایشان خیلی هم قابل درک و احترام نیست ( ترامپ ) که البته در برخی موارد هم باید به آن احترام گذاشت !! فارغ از اینکه قانون چه میگوید و مردم چه میخواهند ، خود ما در کشور خودمان تحمل یکسر بیچاره ی آوره را که از کردستان عراق و کشور افغانستان به ایران پناه آورده بودند را نداشتیم ، حالا چه رسد به این کشور که هفتاد و دو ملت را در خود جای داده !! اما مشکل از آنجایی حادث میشود که ایشان انگشت بر مواردی میگذارند که لااقل 30 درصد مردم این سرزمین مشمول آن هستند و کما اینکه اجداد خودشان هم این سرزمین را متصرف شده اند !! بحث اینجاست که شاید اگر سه نسل به عقب برگردیم ، خود همین جنابان هم مهاجرند پس نباید انگشت بر روی کلمه ی مهاجران آن هم از نوع بدشان گذاشت چرا که خودشان هم کم بدی نکردند !! کشتند و بردند و متصرف شدند !!
دوم اینکه خیر چینی ها بسیار و بیش از آنچه که تصور میشود به راحتی وارد این کشور میشوند و برعکس این هندی ها هستند که به سختی وارد این خاک شده ویزا میگیرند !! آن هم فقط بخاطر ارزان بودن و البته متخصص بودن !! تفاوت این دو دسته در فقر و ثروت است !! اگر دقت کرده باشید اکثر آدمهای چینی دارای اتومبیلهای گران قیمت و منازل آنچنانی خصوصا در اورنج کانتی کالیفرنیا هستند!! اصلا هم اعتنایی به آمریکاییها ندارند در حالی که در سرزمینشان زندگی میکنند !! اگر شما یک چینی را دیدید که از محصولات آمریکایی استفاده میکند، سلام بنده را بهشان برسانید !! من با هر دو دسته در حال کارکردن هستم و این نقل قولها تنها از زبان خود آنهاست که بنده خدمت شما و دیگران عرض میکنم و نه اینکه از خودم چیزی را تولید کنم.

سوم اینکه با نظر شما زیاد موافق نیستم !! شما به لحاظ اینکه در اینجا تحصیل کردید و بارها در گفتگوهای شما و آرش به آن اشاره شده ، نباید اینطور در مورد دیگران قضاوت کنید و تحصیلات آنها را بی ثمر خطاب کرده و یا اینکه شغل آنها را زیر سوال برده و آنها را متهم به پوسیدن در آن بکنید !!! زندگی برای یک مهاجر همیشه و حتی تا آخر عمر دشوار خواهد بود !! نباید به صرف اینکه خودما در حال حاضر موقعیت نسبتا خوبی داریم شان دیگران را زیر سوال ببریم چون گاهی پیش میآید که خود ما هم یکهویی از خر مراد سقوط میکنیم و مجبور میشویم کارهایی بکنیم که حتی روی بالش و خواب ناز هم نمیشد که تصورش کنیم !!
بنده هم در اینجا درس خواندم و متاسفانه بر خلاف انتظارم شغلی را که میبایست بدست آورم ، بدست نیاوردم و حتی چندین بار هم کارهای به قول اینها چیپ انجام دادم و فقط یک وام گردن کلفت به گردنم افتاد و حالا هم آن را دارم به زحمت پرداخت میکنم ، تصور هم میکنم با داشتن دو فوق لیسانس و یک لیسانس چیزی کم نداشته باشیم آن هم از نوع رشته های پر بازار و دکان ، همسرم هم همینطور ایشان پس از گذشت دوسال از بیکاری به تازگی شغلی پیدا کرده که مایلها از خانه دور است و ما فقط پایان هفته با هم هستیم !!! هر دو هم همینجا درس خوانده ایم به قول شما ......... بگذریم هرچند شغل و رشته ی تحصیلی هر دوی ما جزء پر درآمد ترین و پر خریدار ترین شغلها در آمریکاست !! ولی چون مهاجریم ، آنها را باید یدک بکشیم. خیلی خوب میدانید که پارتی بازی حرف اول را میزند و به قول خودشان "نتورک کانکشن" وگرنه اگر بخواهید بصورت عادی شغل پیدا کنید باید کلی بگردید و عاقبت هم یا با درآمد پائین و یا در مسافتی دور که هیچ تنابنده ای آنجا نمیرود را باید انتخاب کنید !! درصد کمی از مهاجران میتوانند شغلهای مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند ، مگر کسانی که برای همان موضوع وارد این کشور شده اند یعنی ویزای کار و تخصص!! ویزای گرین کارت لاتاری بر پایه ی تنوع نژادیست نه تخصص و تحصیل که اگر چنین بود باید چیزی شبیه کشور کانادا میشد.
بنده به نوبه ی خود هرگز نه جایگاه و نه شغل کسی را نکوهش نمیکنم چرا که این رفتار فقط وفقط از ما ایرانیها در اینجا سرمیزند !! اگر همه ی ما به نوعی تلاش کرده و میکنیم که از کشورمان خارج شویم ، فقط و فقط بخاطر شرایط حاضر و بی عدالتیهای موجود است نه چیز دیگر. چرا که در 40 سال پیش مردم فقط اینجا را بعنوان سیر و سیاحت انتخاب میکردند و نه زندگی !! از 38 سال گذشته تا کنون همه ی ما به اجبار عاشق اینجا شده ایم دوست عزیز نه به انتخاب. خود بنده اگر چنین نبود ، غلط میکردم خاک و خانواده را ترک کنم و به جایی بیایم که مجبور به انجام کارهایی شوم که نه دل به آن رضا دارد و نه روحم تحمل آن را !!

واقعا در کشور آمریکا پارتی بازی وجود داره من که نمی تونم باور کنم.می تونم بپرسم رشته تحصیلی شما چیه؟مگه میشه به خاطر مهاجر بودن کسی رو رد کنند؟
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط Hadi_20 - 2017-12-20 ساعت 03:52

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان