کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
@afshin4749@ عزیز،

مایل نبودم وقت بگذارم، اما احساس کردم رد شدن از این موضوع نادیده گرفتن لطف شماست.

اجازه بدید دوستان سال اولی لاتاری و امثالهم که هنوز در پی اوهام و رویای امریکایی هستند به اون امیدوار باشند. بعضی مواقع هر چه بیشتر توضیح بدید شرایط بدتر هست و اونهایی که به هوپ! امیدوارند نخواهند پذیرفت صحبت شما رو چراکه اصلا درک درستی از کار ندارند و فکر میکنند نیمچه کاری که در ایران میشود برابر با سختی کار و زندگی آمریکاست. هنوز یک برج بیل نداده اند و نمیدونند کم شدن سی درصد از حقوق و پرداخت ماهیانه بیمه و اجاره و وام و داشتن حداکثر چند روز مرخصی شناور در سال دقیقاً به چه معناست.

متاسفانه مردمی داریم که چشم به روی حقایق بسته اند و به دنبال آرزوهای خودشون هستند! دریغ از اینکه حقایق وسیله رسیدن به آرزوست! بنابراین نظرم این هست که سطح خودتون رو بالا نگه دارید و همیشه اینجا باشید و ما رو راهنمایی کنید، به شخصه متوجه نیت خیر خواهانه شما شده ام و از انچه که در اینجا پیش آمده عذر خواهی میکنم.

صرفاً امیدوارم که اون روزی برسه که "ایرانی" به حقیقت وجودی خودش پی ببره و متوجه بشه هزار سال در غربت هم اونجا رو خونه خودش نمیکنه و وطن، پرشیای عزیز یعنی چه، اون روز هست که میتونیم مانند ش.ا.ه فقید سعی در آبادانی کشور داشته باشیم.

@javadth@ عزیز،

در جامعه امریکایی خرید یک خانه با اعتبار بالا هم مستلزم پرداخت سود بسیار زیادیست. باید اونجا باشید تا پی ببرید چقدر کار سختی هست پرداخت سود در جامعه ای که بهره بانکی وجود نداره و ریسک از دست دادن کار هست و عدم پرداخت یک صورت حساب برابر با افزایش چشم گیر هزینه ها و انباشت بدهی ها و پرداخت سودهای بیشتر هست.
بنابراین من هم جمله @ostokhan@ عزیز، "کسی اینطرف هیچی نشده اونطرف هم هیچی نمیشه" رو تایید میکنم و معتقدم اگر کسی در ایران پالون رو هم روش نمیندازند نباید به دنبال این باشه که در امریکا حلوا حلواش کنند. هرچند منکر شرایط بد کشوز نیستم و فساد ساختار یافته اون که باعث ناراحتی همه "ایرانی" هاست ...، اما برای "کننده" کار هست و امکان پیشرفت؛ نه کسی که صرفاً مدرک دکترا رو از ترس سربازی گرفته و حالا هم منتظره تا زیر دستش کاغذ بگذارند امضا کنه و بردارند!!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، afshin4749

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط milade - 2018-02-16 ساعت 12:06

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان