کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
(2010-11-08 ساعت 09:03)abe8512000 نوشته:  
(2010-11-08 ساعت 01:21)conquer نوشته:  
(2010-11-07 ساعت 10:40)abe8512000 نوشته:  
(2010-11-07 ساعت 08:14)conquer نوشته:  خوب دوستان خسته نباشید
ببینم اینجا از دوستان و ایرانیهای عزیز کسی پیدا میشه به ما کمک کنه؟
من لوس انجلس کانتی هستم و مهندس کامپیوتر هستم سخت افزار از تهران و از سیسکو هم CCNA دارم. نزدیک 5 سال هم سابفه کار به عنوان IT Manager دارم در سازمانهای بزرگ و شرکت تولیدی. در مورد امنیت اطلاعات ISMS , ISO27001 و ... هم مطالعه داشتم و مدارکی هم از ایران دارم. در راه اندازی سرور و رفه عیب شبکه و شبکه های وایرلس و ... هم تجربه دارم. Help Desk , Customer support اینام که خوب دیگه مشخصه. زیانم هم خوبه دوره Advance رو همینجا گذروندم و زبان فنی هم روونم.
اما برای کار پیدا کردن مشکل دارم! البته مدت زیادی نیست اینجام اما شدیدا به درآمد نیاز دارم چون تنهام و همسرم ایران منتظره تا براش اقدام کنم بیاد و همه زندگی آینده به کارم وابسته هست.
از دوستان میخوام اگه هر کاری مرتبط یا غیر مرتبط در این اطراف سراغ دارند, دریغ نکنند.

دوست عزیز شما شرایط خوبی برای کار دارید یا توجه به مدرک ccna (اگه اکسپایر نشده باشه و بین اللملی باشه )و سابقه کارتون بنابراین فقط یک کم اعتماد به نفس می خواد و جستجو:
شما ابتدا به سایت http://www.indeed.com برو در قسمت what عبارت network را بنویس و همچنین در قسمت where عبارت Los Angeles, CA یا حالا هر جایی که دوست داری را بنویس و اون وقت می بینی یک لیست چند صفخه ای کار در مورد شبکه بهت می ده !
وبعد رزومت را از طریق سایت براشون بفرست تا بهت تلفن بزنن یا ایمیل بدن که از چند هفته تا چند ماه (بسته به شرایط) طول می کشه!
برای مثال :
http://www.indeed.com/jobs?q=Network+&l=...eles%2C+CA

البته شما می تونی همچنین به سایت محلی http://www.losangelesrecruiter.com که مخصوص کاریابی در لوس انجلس هم است بری!

توجه شود در مورد جستجو از طریق این سایت ها نوشتن رزومه ی خوب و حرفه ای و استاندارد و داشتن معرف یا رفرنس نیز علاوه بر تخصص بسیار موثر است

آقا خیلی ممنون وقت گذاشتی
خوب من خودم کامپیوتری هستم و تقریباً شاید 200 تا سایتی عضوم و تو این کار استاد شدیم. سایت دومی رو نمیدونستم که یاد گرفتم! Smile
برای آموزش دیگران هم بگم . رزومه خیلی مهمه پول بدین براتون مینویسن ولی چون من نداشتم خودم روش کار کردم که خیلی هم وقت برد.
امااااااا این قضیه ارتباطات و معرف اینجا هم نقش اساسی داره.
مثلا من که کسی رو ندارم و نمیشناسم و دوستی هم ندارم (البته امیدوارم از این طریق پیدا کنم) معرف و رفرنس ندارم. تا حالا چند تا مصاحبه هم رفتم ولی بعد که میبینن سابقه کار اینجا ندارم و رفرنس و معرف هم ندارم به مرحله بعد نمیرسه Sad حالا دنبال job agency ها میگردم برم صحبت کنم.
دوستانی که هنر نوشتن دارند در این زمینه اطلاعات مفید به دیگران منتقل کنند Smile
باز ممنون میشم دوستان کمک فکری بدن ..حالا جنسی و مالی هم قبول میکنیم Smile

-----
دو نکته کلی برای دوستانی که تازه از ایران به آمریکا می روند و دنبال کار می روند و سابقه کار اولیه در آمریکا ندارند و همچنین معرف هم اونجا ندارن:
1- این افراد باید هنگام ارسال رزومه یک نامه تحت عنوان Cover letter همراه با رزومه خود نیز به شرکت صاحب کار بفرستن و در آن توضیح بدهند که تازه از خارج از آمریکا اومده اند و به همین دلیل سابقه کار داخلی و معرف ندارند و سپس تمام نقاط قوت خود که در ارتباط با وظایف خواسته شده از طرف شرکت است نیز به صورت خوب(دهن پرکن) شرح بدهند!

2- سعی کنید از طریق دوست و آشنا در آمریکا یک معرف متخصص در زمینه کاریتون پیدا کنید و اگه نشد یک معرف غیر مرتبط با رشته که یک پست مهم در یک شرکت در آمریکا هم دارد معرفی کنید خیلی خوب است تا شما را از نظر اخلاقی حداقل تایید کند!
البته اگه در نهایت نتونستید این کار هم بکنید سعی کنید حداقل یک معرف با رتبه کاری بالا و مسلط به انگلیسی در ایران پیدا کنید و شماره تلفن و ایمیل و مشخصاتش را بدید تا در صورت لزوم باش تماس بگیرن!

البته این نکته هم یادآور بشم که هر در درجه اول در مصاحبه کاری تخصص و روابط اجتماعی مهم است و بعد مسائلی مانند رفرانس و سابقه کار داخلی، پس سعی کنید در مصاحبه سوالات تخصصی را علمی و حساب شده پاسخ بدهید و همچنین قبل از مصاحبه سوالات عمومی مصاحبه را نیز از اینترنت دانلود کنید و جواب هایی براش آماده کنید تا تو مصاحبه دیگه نخواهید روش فکر کنید !

به نظر من اگه تو مصاحبه تخصص و روابط اجتماعی خوبی ارائه بدید دیگه کاری به مسائل دیگه ندارند و قبولتون می کنند!!!Smile

خوشحالم میبینم بچه های باسواد و مهربون برای دیگران وقت میزارن...
در مورد Cover Letter دیگه تقریبا همه شرکتها میخوان از آدم و نکته اینکه تازه وارد آمریکا شده ایم و کمی در مورد تخصص نوشتن خیلی خوبه ..که کم و بیش نوشتم.
آما در مورد معرف و کسی که بتونه آدم رو معرفی بکنه , خوب بعضی ها مثل من فک و فامیل و دوست آشنا ندارن و تو محیط هم ایرانی اینجا کمه یا به هر
حال پیدا کردن و ارتباط ایجاد کردن با یک نفر (غیر ایرانی) تو یک فروشگاه یا Mall کار راحتی نیست. البته برای من که یه عمری پشت میز و کامپیوتر بودم.
سایت یا community برای ایرانی های این سمت وجود داره ؟ برای پیدا کردن دوست و هم رشته ای و هم محله ای و ...؟
پاسخ
تشکر کنندگان: abe8512000 ، maaref ، SH1A2R3 ، maria2000

پیام‌های این موضوع
سوال - توسط henious - 2011-06-26 ساعت 19:24
RE: برای من در آمریکا چه شغلی هست؟ شرایطتون را بنویسید و راهنمایی بگ - توسط conquer - 2010-11-09 ساعت 02:53
پیدا کردن کار در آمریکا - توسط k99717 - 2011-06-24 ساعت 15:14
کارگری - توسط ebi1368 - 2012-04-05 ساعت 18:51
RE: کارگری - توسط sunset - 2012-04-05 ساعت 23:08
مهندس عمران یا متخصص شبکه ؟ - توسط novin32 - 2012-09-16 ساعت 09:59
RE: مهندس عمران یا متخصص شبکه ؟ - توسط ranebr - 2012-09-20 ساعت 20:58
مدارك مورد نياز براي اشتغال - توسط zimzim - 2013-03-08 ساعت 15:01
رشته تغذیه و اپیدمیولوژی - توسط ماری ماه - 2013-04-22 ساعت 09:45
بهترین ایالت برای کار - توسط U2010 - 2013-10-18 ساعت 15:25
RE: بهترین ایالت برای کار - توسط U2010 - 2013-10-18 ساعت 15:28
RE: بهترین ایالت برای کار - توسط mahbube - 2013-10-18 ساعت 15:51
آمریکا از خیال تا واقعیت ! - توسط fatima96 - 2015-01-22 ساعت 01:52
RE: آمریکا از خیال تا واقعیت ! - توسط yami - 2015-01-22 ساعت 05:18