کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد
من نميخواهم بگويم كساني كه تجربه تلخ و سختي از هندوستان دارند درست نميگويند . نميگويم واقعيت ندارد ولي لازم است افرادي كه قصد خروج از كشور را دارند بدانند كه بالاخره همه كساني كه از كشور خارج ميشوند يك هدف تنها ندارند . هر كس با ديدگاه شخصي خود اقدام ميكند . به نظر من هند كشوري است كه هدر مقايسه با كشور هاي ديگر همونطور كه اين دوستمون گفتند مثل دوره سربازي آدم ميتونه بهترين تجربه خارج از كشور را بدست بياورند . هزينه پايين و نزديك به ايران - رنكينگ نسبتا" بالا در مقايسه با ايران - بقول ايشان 72 ملت - نزديكي تقريبي فرهنگي - آزاد فكر كردن مردم آن از نظر ارتباط با مردم بيگانه - عدالت اجتماعي در مقايسه با ايران ( دقت كنيد در مقايسه با ايران يعني جمعيت و وسعت ايران در مقايسه با جمعيت و وسعت هندوستان ) جذابيت هاي بومي - و .... خلاصه درسته كه مثل خونه خودمون نميمونه ولي من دوست دارم براي اينكه بعد از مهاجرت قدر اونو بدونم يه تجربه در هند داشته باشم . درسته كه لحجه بقول دوستمون افتضاح دارن ولي به نظر من اين بي انصافيه - ما در ايران حتي فارسي خودمون به هزار جور لحجه حرف ميزنيم و حتي خودمون براي خودمون جوك درست ميكنيم من به اين كاري ندارم ولي اينكه تو خيابون راه بري و 99 درصد مردم نتونن حتي به زور انگليسي صحبت كنند بهتره يا جايي كه مردمش با افتخار ميخوان به زبان زنده و رسمي دنيا يعني انگليسي صحبت كنند . ما تو كشورمون فرهنگستان علوم داريم كه مدام داره تيشه به ريشه زبان پارسي ميزنه و جاشو با اصطلاحات نا مانوس عربي به بهانه ..... پر ميكنه و اصطلاحات من در آوردي را جايگزين فكس و تلفن و موبايل و كامپيوتر ميكنه . حرف در اين زمينه هم زياده ولي يه نكته رو خارج از پرانتز يا داخل پرانتز بگم : ما مدام گير ميديم به خليج فارس كه چرا گفته ميشه خليج عربي چون از اول مال خودمون بوده ولي فراموش ميكنيم كه همين چيزايي كه حق اختراع و ثبتش مال خارجي هاست زود اسمشونو عوض ميكنيم و براش به اسم خودمون اسم ميذاريم بگم؟ تلفن : دورگو
فكس : دورنما
كامپيوتر:رايانه
موبايل: همراه
مترو : قطار شهري
و ....
ارتباطي به موضوع نداشت فقط ميخواستم بگم ما وقتي خودمون اينقدر مشكل داريم درست نيست كه به ديگران گير بديم و از اونا ايراد بگيريم
بياييد احترام به هم را بياموزيم و ايرادهاي ديگران را قبل از اينكه ايرادهاي خود را برطرف نكرديم بزرگ نكنيم .
به اميد روزي كه ما در عمل و نه در حرف به پيشينه فرهنگي خود افتخار كنيم
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، maryam_goli ، Ali Sepehr ، Seattle2015 ، سمبل ، shimoda ، mehrdadd56

پیام‌های این موضوع
RE: چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد - توسط fati_comando - 2009-11-26 ساعت 10:53
RE: چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد - توسط رامین راد - 2010-12-01 ساعت 21:22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان