کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه برندگان ۲۰۰۹ در ابوظبی
با عرض سلام به همه دوستان
سفرنامه محمدرضا و بیتا
بعد از یک سال دوندگی و در گیری فکری و هزارن مسئله که خودتون در رابطه با لاتری بیشتر از من آشنا هستین انتظار ما تمام شد و حاصلش در زیر تقدیمتان شده

شنبه 10 ابریل به دبی برواز کردیم.ما از طریق آژانس "آفتاب ساحل آبی" مراحل رزرو بلیط و هتل رو انجام داده بودییم و جمعا برای شش روز یک میلیون و دویست برداخت کردیم. هتل ما "لوردز" بود و هتل غیر ایرنی با توریستهای روس و آلمانی و غذای به سبک این کشورها که خیلی به مذاق ما خوب نیومد.
امور آزمایشات بزشکی رو دو روز قبل از مصاحبه انجام دادیم که حدود هفتصد و بنجاه هزار تومان شد. چون به خانمهای زیر 28 یه واکسن گرون میزنن(واکسن ضد سرطان رحم)...تازه تمام ما واکسنها رو انیستو باستور زده بودیم.
روز مصاحبه با یه آقای سریلانکایی به ابوظبی رفتیم .واقعا منصف بود چون رفت و برگشت با سه ساعت انتظار از ما بانصد درهم گرفت در صورتی که من تحقیق کردم تاکسی با معیار تاکسیمتر هفتصد درهم میگرفت.برای شما در بایین شماره اون اقا رو میذارم و بهتون توصیه میکنم حتما با این اقا برید.
بعد از چک امنیتی مقابل درب سفارت وارد سالن اصلی شدیم.البته یک شماره بهمون داده بودن و منتظر نشستیم تا شمارمون اعلام بشه. بعد از نیم ساعت شمارمون اعلام شد و کنسول از من که برنده اصلی بودم ترجمه لیسانس و ازدواج و شناسنامه و فرم اسبانسر و باسبورت رو گرفت. حتی به اصلشون هم نگاه نکرد. از خانمم هم همین مدارک رو گرفت و گفت بشینین.
بعد از بیست دقیقه دوباره شمارمون اعلام شد و این بار یک خانم ایرانی بسیار بسیار خوش مشرب اومد و بلافاصله به ما تبریک گفت . در ضمن گفت من تو کیس شما هیچ نکته منفی نمیبینم و با ویزای شما مشکلی ندارم ولی برید فردا بیاید ویزاتونو بگیرین . تمام حضار تبریک گفتن و ما با شادی اومدیم بیرون.
فردا بعد از گرفتن ویزا من متوجه یک اشکال در اسپل اسمم شدم. دوباره ویزا رو پس گرفتن و گفتند برید دوباره فردا بیایید. تصور دوباره به دبی برگشتن و طی دویست کیلومتر آزار دهنده بود . ما اون شبو با استرس و کمی نگرانی سپری کردیم.صبح فردا ولی همه چیز به خوبی گذشت و ما ویزا رو گرفتیم.
دوستان یک سری نکات رو در نظر بگیرید:
حداقل بانصدهزار تومان اضافه از چیزی که تخمین میزنید با خود ببرید.
اگر میتونید ماشین اجاره کنید چون ما نزدیک چهارصد هزار تومان کرایه دادیم. تازه خیلی جاها بود که ندیدیم.
مرحل گرفتن ویزا خیلی راحتتر از اون چیزی هست که فکر میکنید
تمام افرادی که کار دولتی دارن با اف بی آی چک مواجه میشن.
شماره راننده سریلانکایی(احمد محمد قسیم) : 00971502150758
شماره "آفتاب ساحل آبی": 02188533533
هر سوالی باشه در خدمتم
خداحافظ

با درود و سپاس از گردانندگان سایت و شما عزیزان
شماره کیس: 136XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
کنسولگری:Abu Dahbi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول;28May 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:10Feb 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Waiting
تاریخ مصاحبه:14Apr2009