کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند
msnazi جان من تو این مدت متوجه شدم که ایرانیها فقط سعی میکنند که از هم فاصله بگیرند ولی دوستی خودشون را حفظ کنند و در صورت امکان کمک هم می کنند. اتفاقا ایرانیها اینجا هر چقدر هم بد باشند، بدتر از بقیه نیستند و میشه ازشون کمک خواست. در مورد مسائل مالی هم نیازی به توضیح نیست که آدم به چشمش هم نباید اعتماد کنه و این موضوع ربطی به ملیت نداره. مثلا طرف میاد هرچی پول داره میده به کسی که هیچی ازش نمیدونه که مثلا براش یه بیزنس درست کنه... خوب .... هیچی ولش کن.
فقط دو تا مشکل در مورد ایرانیهاوجود داره: 1- چشم و هم چشمی و 2-متوقع بودن
در مورد 1 میشه گفت که من در هیچ قومی مثل ایرانیها ندیدم که بر اساس محل زندگی، ابعاد خونه، ماشین مورد استفاده و مانند اینها، دیگران را رتبه بندی کنند. مثلا اگر شما یک خونه خیلی بزرگ داشته باشید، خیلی بهتر از اینه که استاد دانشگاه UCLA باشید. اگر در جایی هم تحصیلات مهمه، معمولا در مورد پزشکان و جراح هایی هست که با علمشون به پول زیاد رسیدن!
در مورد 2 هم کافیه اینطوری بگم، اگر برای کسی کار بدون منت انجام بدی، اون کار وظیفه شما محسوب میشه و در دفعات آینده هم باید این کار را تکرار کنید. اگر کار فنی باشه، که روزی 40 بار به روشهای مختلف بهتون ایرادات کار را گوشزد میکنند و شما را در تمام موارد خرابیهای بعدی هم مقصر میدونند! ضمنا وظایف آموزش استفاده از دستگاههایی که براشون نصب کردین هم به طور ناحدود بر عهده شماست. اگر کار غیر فنی باشه، حتی اگر یک لطفی مانند پیدا کردن خونه و ماشین و این حرفها باشه، پشت سرتون حرف میزنن که چقدر خوردین و بردین و به جای بهشت براشون جهنم درست کردین و از این حرفا....
با این حال مرام ایرانی و اون نوکرم و چاکرم و اول شما بفرمایید، قسمتی از فرهنگ ماست که من یه جورایی دوستش دارم.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: حمایت از کسانی که کسی را در امریکا ندارند - توسط payam_prz - 2009-10-23 ساعت 23:42

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان