کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد
Big Grin
(2009-11-25 ساعت 13:29)parpar نوشته:  
(2009-11-25 ساعت 05:52)payam_prz نوشته:  و علاوه بر موضوعات بالا، عرض کنم که من ده روز در دوشنبه تاجیکستان بودم و به عقیده من مردمی بسیار پاک و ساده هستند و مشکل بزرگشون فقر و بیکاری و جنگهای داخلی گذشته و حکو.مت فاسدشون هست.
همانطور که در کشور خودمون هم اتوبوس جهانگردامون را یک سری چما.قدار چپ می کنند، اما مردم ایران به طور کلی مردم خوبی هستند...
به طور کلی من با این موضوع که کسی بگه من از فلان قشر بدم میاد، مشکل دارم. مخصوصا ما ایرانیها که خون خالصی نداریم و ترکیبی از روس، مغول، عرب، یونانی و کرد و طوایف دیگر هستیم. من خودم به شخصه از جماعت پاکستانی، روس، عرب، هندی، آلمانی، فرانسوی، سیاهپوست و ایرانی بدیهای زیادی دیدم، ولی به نظر من خیلی از اونها در خیلی شرایط بهتر از من هستند و من هم در خیلی موارد بیشتر از اونها بد بودم.
سعی کنید مال خود را بچسبید و همسایه را هم دزد نکنید. همیشه به این فکر باشید که اگر آدمهای بد نبودند، باز هم کسانی بر طبق برخی معیارها در زیر بقیه خوبها قرار می گرفتند، که این بار ممکن است خود ما باشیم!
دوستانی که در مورد رفتار هندیها صحبت میکنند، بفرمایند رفتار خودشون در ایران با افغانیها چطور بوده؟

(ویرایش شد توسط ادمین)
------------

اقای payam_prz شما چقدر منو میشناسی؟ من بهترین رفیقم افغانی بوده؟ میبینی چشم بسته همتون غیب میگین؟ اگر باور نداری ادرس FB بهت میدم تا ببینی دوستان ده ساله من کیا بودن؟ شما جهان بینیتون چقدره؟ و افراد رو خوب نمیشناسید؟

اینو با توجه به این جمله خنده دارتون میگم:
"دوستانی که در مورد رفتار هندیها صحبت میکنند، بفرمایند رفتار خودشون در ایران با افغانیها چطور بوده؟"

شما خودت چطور بودی!؟ چرا الان این جمله زیر رو تکرار کردی؟:
"من خودم به شخصه از جماعت پاکستانی، روس، عرب، هندی، آلمانی،فرانسوی، سیاهپوست و ایرانی بدیهای زیادی دیدم"
پس یعنی همشون بدن! کلا جملات شما تضاد داره! خنده داره! خودتون هم نمیدونید چی دارید میگید؟ از یک طرف ما رو نفی میکنی از اون طرف خودت جمله اونها بدن رو میذارین!

در جواب ناظم باید بگم من موندم هند چون در باتلاقی فرو رفته بودم که باید ادامه میدادم! از پولها و وقتی که گذاشته بودم نمیتونستم صرفنظر کنم! این جمله رو در ارتباط با این جمله ناظم گذاشتم:
"در ضمن چرا شما که میگید هند تهی است 5 ساله ولش نمی کنید و به بنگلور سفت چسبیدید؟"

((میدونید من کاری به رفتار مردم و دولت هند ندارم حرف حساب من اینه: "هند واسه درس خوندن واسه دانشجو مثل جهنمه! مگر اینکه با هندیها نگردی و فقط بری پیش دوستای ایرانی خودت در هند! که توی ایران هم همین کار رو میشه کرد!"))

من از این شاکیم که اقای ناظم فکر میکنه که متفکرانه اینجا رو بنا کرده و نمیدونه چه ضرری به دانشجوهای بیچاره میزنه! اینجا رو اطلاع رسانی میکنه ولی با دید مثبت که هند هیچ جای مثبتی واسه دانشجو نیست! و نداره! جز بیسوادی و مدرک بیخودی! و حیف وقت!

من هر چی نمیخوام بنویسم متاسفانه جوری مینویسید که باید جوابتون رو بدم! راهی نیست!

عجب بحث الکی شده اینجا.من کاری به اینکه کی به کی یا کجا توهین کرده ندارم.اما نظرات ایشون رو تایید می کنم که کشور هایی مثل هند برای تحصیل یا زندگی اصلا مناسب یک ایرانی نیست و فقط برای یه سفر توریستی جای خیلی خوبیه
پاسخ
تشکر کنندگان: blue honey

پیام‌های این موضوع
RE: چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد - توسط r-g - 2014-08-01 ساعت 05:37
RE: چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد - توسط fati_comando - 2009-11-26 ساعت 10:53

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان