کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آداب و رسوم هندی ها
روز دوشنبه 23 Feb در حیدرآباد تعطیل رسمی بود. این روز فستیوال Mahashivaratri(شب شیوا) است.به عقیده هندوئیسم در این روز lord shiva با Parvati ازدواج می کنه .هندوها در طول این روز چیزی نمی خورند و فقط غروب این روز می تونند میوه بخورند.از غروب نیز شروع به جشن و رقص می کنند تا صبح.و نباید در طول شب بخوابند و کل شب را بیدار هستند(البته ما را هم نذاشتند که بخوابیم چون همه روی پشت بام خانه ها بودند و داشتند می رقصیدند).

برگرفته از وبلاگ ایندیا 302
این چند وقتی که هند بودم هر روز از جلوی یک سری از این چادر های کنار خیابان رد میشدم که توش داشتند مجسمه هایی با ابعاد بزرگ یا کوچک می ساختند که بعضی ها شاید به ۲ تا ۳ متر هم می رسیدند .همیشه برام سوال بود که اینها را کی می خره ؟؟؟ و کجا می ذاره؟؟؟

چهارشنبه تعطیل رسمی بود.به خاطر جشنی به نام گانش .و من تازه فهمیدم چرا این مجسمه ها را می ساختند.

طبق اعتقادات هندوها یا همون هندوئیسم.اونها ۵ خدا دارند(به نامهای برهما-شیوا-ویشنو-دورگا - گانش) که گانش فرزند بزرگ شیوا هست.هندی ها به این خدا LORD GANESH میگن.مجسمه هایی که ازش ساخته شده .این خدا سری مانند فیل با بدنی مثل انسان داره و ۴ تا دست داره و معمولا سوار بر یک موش کوچیکه.که در هر کدوم از دستهاش چیزی داره (داس- طناب-شیرینی) که هر کدوم معنای خاصی را دارند.یک دستش را هم به صورت صاف نگه داشته که به معنی بخشندگی این خداست.

جشن گانش از روز تولد گانش شروع میشه و به مدت ۱۰ روز این این مجسمه ها را که خریدن ( با توجه به این که وضعیت مالی چطور باشه میتونه بزرگ یا کوچک باشه) در خانه نگه می دارند و روش گل می ریزن و عود روشن می کنند غروب روز دهم اون را به رودخانه یا دریا می برند و به آب می اندازند تا به جایگاه اصلی خودش به آسمانها برگرده.هندوها اعتقاد دارند درشبی که این مجسمه ها را به آب می ندازند نباید به ماه نگاه کنند چون براشون بد شانسی می یاره.

بعضی از افراد با هم پول می ذارند و یک مجسمه بسیار یزرگ که شاید تا ۳ متر برسه را می خرند و در طول این ۱۰ روز به فقیران نهار و شام می دهند و دعا می خوانند.

متاسفانه نتونستم امروز عکسی از این مراسم بگیرم چون دوربینم را فراموش کرده بودم.ولی براتون چند تا عکس از اینترنت گرفتم که گذاشتم.

نمی دونم چقدر این اعتقادات براتون مسخره به نظر می رسه ولی من معمولا سعی می کنم همه چیز را اون جوری که هست قبول کنم .مهم این نیست که این مسایل چقدر مسخره به نظر برسه .مهم اینه که عده ای بهش معتقدند چه درست و چه غلط. اینجا کشور عجایب است .

برگرفته از وبلاگ ایندیا 302
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، rs232 ، usa.lover ، seravin ، Linspire ، رامین راد ، maryam_goli ، msar

پیام‌های این موضوع
آداب و رسوم هندی ها - توسط Ali Sepehr - 2009-10-12 ساعت 18:51
RE: آداب و رسوم هندی ها - توسط rs232 - 2009-10-13 ساعت 11:38
RE: آداب و رسوم هندی ها - توسط usa.lover - 2009-10-13 ساعت 22:38
آداب غذا خوردن در هند - توسط Ali Sepehr - 2009-11-21 ساعت 18:24
RE: آداب و رسوم هندی ها - توسط ashool - 2010-02-18 ساعت 07:19
RE: آداب و رسوم هندی ها - توسط maryam_goli - 2010-11-11 ساعت 00:59

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان