کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه برای مصاحبه در سفارت آمریکا حاضر شویم؟ (از نظر پوشش)
دوستان من, اول اینکه شما از دوربینهای مختلف در سالن انتطار در دیدرس هستید. بنابراین فکر نکنید اگر با دمپایی برید اونجا دیده نمیشد! در ضمن هر چیزی قاعده و قانون خودش رو داره. اگر واقعا شما تصمیم دارید در امریکا زندگی کنید باید یاد بگیرید که برای یک دیدار رسمی باید لباس رسمی پوشید. مطمئنا اگر با زیرشلواری و دمپایی هم برید کسی به شما چیزی نمیگه ولی شما خارج از قاعده عمل کردید و نشون دادید که همخوانی با جامعه امریکا ندارید.
در امریکا همه معمولا لباس خیلی راحت میپوشند و کسی به لباس دیگری هیچ اهمیتی نمیده. ولی موقعی که یک دیدار رسمی و یا یک مصاحبه کاری و یا رسمی دارند, دو طرف لباس رسمی میپوشند. به درست یا غلط بودنش کاری ندارم ولی این چیزیه که در امریکا وجود داره و اگه شما اینکار رو نکنید طرف یا فکر میکنه که بی احترامی کرده اید و یا اینکه فکر میکنه شما فرهنگ زندگی در امریکا را ندارید.
من هم اول این مسئله رو نمیدونستم و زمان مصاحبه هم شوهر یکی از فامیلهای دورمون که در سفارت امریکا در بلژیک کار میکرد به من گفت که بهتره لباس رسمی بپوشم چون اون امریکاییها رو بهتر از من میشناخت. ولی بعد که خودم وارد محیط کار امریکا شدم تازه فهمیدم که چرا به من گفته بود که لباس رسمی بپوشم.
این یک رسم و یک سنت در میان امریکاییها است. حتی دو تا دوست قدیمی وقتی با همدیگه یک جلسه رسمی برگزار میکنند لباس رسمی میپوشند ولو اینکه در مواقع دیگه با زیر شلواری جلوی هم ظاهر شوند.
البته مصاحبه کننده ها هم به این مسائل و فرهنگ ما آشنا هستند و میدونند که مثلا زدن کراوات در ایران رایج نیست. برای همین لباس رسمی شما را نشانه احترام گذاشتن به خودش میداند.
بهرحال من از پوشیدن لباس رسمی پشیمان نیستم و اون رو به همه شما توصیه میکنم. ولی در ضمن ریلکس و آرام هم باشید.
قربون شما Smile
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: چگونه برای مصاحبه در سفارت امریکا حاضر شویم - توسط rs232 - 2009-11-10 ساعت 11:51
usa - توسط mohammad.roshan - 2014-11-14 ساعت 23:55
از هر دری، سخنی ... (غیر مهاجرتی) - توسط nora - 2013-04-14 ساعت 00:05

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان