کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرین کارت آمریکا و مهاجرت به کانادا
سپتامبر 2009 تصمیم گرفتیم برای مهاجرت از طریق تخصص به کبک کانادا اقدام کنیم. و با توجه به اینکه همسرم مدرس زبان فرانسه است، و شغل بنده نیز High Demand بود، و همینطور از لحاظ امتیاز لازم برای مهاجرت مشکلی نداشتیم،(امتیاز ما بالای 80 بود) قابل پیش بینی بود که بدون مشکل خاصی (صرف نظر از زبان فرانسه برای من) این پروسه طی شود. فایل ما از طریق یک وکیل آمریکایی به سفارت کبک - دمشق ارسال شد و دسامبر 2009 فایل نامبر به ما اعلام شد. همسرم متقاضی اصلی بود. اوایل خرداد ماه هم وکیل بعد از 5-6 ماه از زمان اعلام فایل نامبر کبک، تاریخ مصاحبه ما را اعلام کرد: نیمه دوم تیرماه.
و دقیقا یک هفته بعد از اینکه تاریخ مصاحیه کانادا را تایید کردیم، و بلیط رفت و برگشت به دمشق هم اوکی شد، لاتری برنده شدیم!!

الان سوال و نگرانی من اینجاست: مسافرت سوریه قبل از مصاحبه لاتری است. و در پاسپورت ثبت می شود. آیا افسر مصاحبه کننده لاتری می پرسد منظور از مسافرت به سوریه چه بوده؟ اگر پرسید و بگویم که برای مهاجرت به کبک بوده، امکان دارد به بهانه ایی مثلا مالی و اسپانسر و یا دقیقا به همین دلیل که پروسه مهاجرت به کشوری دیگر رو در جریان داشتم, کیس من را کلا رد کنند؟
اگر کلا قضیه مهاجرت به کانادا را لو ندهم (عنوان کنم ویزای سوریه توریستی بوده) آیا کلیرنس لاتری این مساله رو می تونه بهش پی ببره؟
اصولا آیا سفارت ها اجازه دارند اطلاعات من رو بدون اجازه به هر سازمان دیگری ارائه کنند؟
مثلا من فقط برای سوشیل سکیوریتی نامبر به وزارت خارجه اجازه داده ام که اطلاعات من را به تامین اجتماعی ارائه کنه. آیا اونها اطلاعات من رو بدون اجازه من به پلیس چک کانادا میدهند؟ و همینطور بر عکس در مورد کلیرنس؟

پیشاپیش از کمک و همفکری شما سپاسگزارم.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
مهاجرت همزمان به دو کشور آمریکا و کانادا: مشکلات قانونی - توسط User - 2010-06-30 ساعت 22:32
مهاجرت کانادا و اقامت امریکا - توسط amhota - 2011-11-29 ساعت 01:30

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان