کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کالج-کلیات
نکته1: با توجه به اینکه خودم مقیم شیکاگو هستم تمام نوشته را را با محوریت شیکاگو می نویسم.
نکته 2: هزینه کالج برای مقیم در ناحیه کالج یا برای خارج از ناحیه اما در ایالت ایلینوی و یا برای خارج از ایالت ایلینوی بسیار متفاوت می باشد.

نکته 3: منظور من در این نوشته از کالج در اصل سیتی کالج می باشد و از دفترچه های راهنما و سایت ترومن کالج برای این نوشته ها استفاده می کنم.
WWW.TRUMANCOLLEGE.EDU

در شیکاگو هفت سیتی کالج وجود دارد که سایت اصلی آنها:
http://www.ccc.edu/
می باشد و در این سایت می توانید اطلاعات کاملی راجع به سیتی کالج ها پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز
برای این کالجها شرط ثبت نام؛ داشتن مدارک زیر می باشد:
1- گذرنامه
2- گرین کارت
3- شماره تامین اجتماعی (SSN)
4- کارت شناسایی ایالت (ID CARD)

مدرک تحصیلی:
در صورت همراه نداشتن مدرک تحصیلی و یا حتی در صورت نداشتن هیچ مدرکی (قابل توجه دوستانی که با مدرک زیر دیپلم و با سابقه کاری گرین کارت می گیرند) از شما امتحان تعیین سطح گرفته و در صورت رسیدن به حد نصاب لازم شما می توانید واحدهای دانشگاهی بگیرید و در صورتی که در بعضی از دروس یا در تمام دروس پایین تر از حد نصاب باشید با توجه به نمره شما،[/u] واحدهای مناسب پییش نیاز را خواهند داد.
برای آزمونهای تعیین سطح و نمونه سوالات تاپیک جداگانه ای باز می کنم.[u]
برای کسانی که به تازگی با گرین کارت وارد شده اند و شهروند (سیتیزن) آمریکا نیستند برای واحدهای پیش دانشگاهی نیز کمک هزینه تحصیلی تعلق می گیرد.
برای کمک هزینه تحصیلی (FINANCIAL AID) تاپیک جداگانه ای باز می کنم.[u]

با توجه به اینکه از خود من هیچ مدرکی نخواستند و فقط مرا به سمت آزمونها هدایت کردند من اطلاعی در باره ارائه مدارک ندارم.
البته خوشبختانه این موضوع به نفع من تمام شد چون من ترجمه مدارکم را با خودم نیاورده بودم و به جای ارسال مدارک به ایران برای ترجمه و دریافت مجدد آن که زمان بر و هزینه بر بود فقط دو آزمون دادم. که اولی برای تعیین سطح گرفتن واحدها و دومی برای گرفتن کمک هزینه بود.

IN STATE:
برای سیتی کالجها شرط اقامت به مدت 15 روز وجود دارد که با گرفت کارت شناسایی ایالت این شرط به خودی خود براورده شده است و همچنین با داشتن این کارت نیازی به ارائه قبوض، اجاره نامه و یا سایر مدارک اقامتی نخواهید داشت.

در صورتی که در ناحیه ای که سیتی کالج قرار دارد مقیم باشید هزینه ها بسیار ارزان است و در صورتی که در همین ایالت ولی خارج از ناحیه کالج مورد نظر باشید هزینه ها بیشتر می شود برای نمونه اگر شما ساکن یکی از شهرهای اطراف همین ایالت مثل اوانستون یا اسکوکی و ... باشید و بخواهید در سیتی کالج های شیکاگو ثبت نام کنید شما خارج از ناحیه حساب خواهید شد.

و در صورتی که مقیم ایالت دیگری باشید و بخواهید در اینجا ثبت نام کنید هزینه خیلی بیشتر می شود. بنابراین در انتخاب پورت ورودی دقت نمایید.

زمان ثبت نام
ثبت نام این ترم (بهار) در 15 ژانویه به پایان رسیده و کلاسها از فردا 18 ژانویه شروع می شود. شروع ثبت نام ترم بهار از 15 نوامبر می باشد.
حذف و اضافه از 18 ژانویه تا 22 ژانویه.
میان ترم: 16 مارس
تعطیلات میان ترم: 18 تا 24 آوریل.
پایان کلاسهای ترم بهار: 14 می.
شروع ترم تابستان: 6 ژوئن

---------------
دوستانی که به تازگی وارد این ایالت شده و یا بزودی وارد خواهند شد و ترم بهاره را از دست داده اند بهتر است خودشان را برای آزمونهای تعیین سطح آماده کنند و در اولین فرصت آزمونها را پاس کنند. لازم است اشاره کنم که برای بعضی از دروس تخصصی نیز آزمون تعیین سطح جداگانه ای وجود دارد که می توانید در صورت نیاز به گرفتن آنها بدون رعایت پیش نیاز آزمون مربوطه را پاس کنید.

پاسخ

پیام‌های این موضوع
کالج-کلیات - توسط kavoshgarnet - 2011-01-18 ساعت 10:34
RE: کالج-کلیات - توسط WIKIMAN - 2011-01-18 ساعت 15:22
RE: کالج-کلیات - توسط kavoshgarnet - 2011-01-19 ساعت 07:48
RE: کالج-کلیات - توسط Never - 2011-01-18 ساعت 18:52
RE: کالج-کلیات - توسط maxsupermax - 2011-01-19 ساعت 18:53
RE: کالج-کلیات - توسط kavoshgarnet - 2011-01-20 ساعت 07:59
RE: کالج-کلیات - توسط loveusa2010 - 2011-05-26 ساعت 23:59

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان