کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه برای ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا
(2015-11-17 ساعت 09:41)simia نوشته:  با عرض سلام به همه اعضا محترم!
من حدود شش ماه پيش ويزاي توريستي ام رو از سفارت امريكا در فرانكفورت المان گرفتم .
قبلا دو تا ويزاي شينگن تو پاسپورتم داشتم.يك تيم چهارنفره با دريافت ميلغي اين ويزا رو براي من تضمين كردو قبل از سفر به المان براي مصاحبه ، به من گفت كه بايد اسناد مالكيت و حساب بانكي و مدارك شغلي كامل داشته باشم ، نساز به دعوتنامه نبود. باتوجه به شرايطم و سنم و مجرد بودن يا متاهل بودن توضيح داد كه مدارك به چه ميزان بايد محكم باشه .وقتي رفتم المان چند روز قبل يك خانم و اقا با من تماس گرفتند و قرار ملاقات گذاشتند . اونها رو در هتلي در فرانكفورت ملاقات كردم. هردو بسيار مسلط و باتجربه تمام اتفاقات و سوالات احتمالي و پاسخهايي كه بايد ميدادم با توجه به مداركم به من گفتند و پيشنهاد كردند در نزديكترين هتل به سفارت اقامت كنم البته منظورشون شب قبل از مصاحبه بود.
روز بعد سر ساعت خانمه امد دنبالم و منو برد داخل سفارت، وقتم ساعت ده بود ولي منو ساعت ٨ صبح برد. دم در همه ميشناختنش البته به دليل اينكه كارت مترجمي داشت و زياد رفت و امد ميكرد به سفارت. وردودي سفارت تقريبا همه چيز رو گشتند و بعد رفتيم تو.
سالن بزرگ با سقف بلند و گيشه هاي زياد . دم در پاسپورت رو گرفتند و يك شماره دادند.نوبتم افتاد به يك خانم مسن الماني، طبق سفارش با ترجمه خانم مترجم بهش توضيح دادم كه زبان انگليسي و الماني بلد نيستم. البته هردو رو بلد بودم.
درباره شغل ، خانواده، سفرهاي قبلي و منبع تانين پول سفر از من پرسيد.
هيچ مدركي از من مطالبه نكرد. اين موضوع رو شب قبل بهم گفته بودند و البته مشخصات خانم مصاحبه كننده هم هموني بود كه به من توضيح دادند.
ازم رزومه شخصي خواست كه نداشتم، گفت برو بنويس و به ادرس سفارت ايميل كن. و ديگه چيزي نپرسيد.
روز بعد رزومه رو با كمك همون خانم و اقاي مارجم نوشتم و ايميل كردم. بلافاصله جواب امد كه اين اينيل به بخش مريوطه فوروارد شده و ظرف پنج يا شش روز كاري جواب ميدهند.و البته اين پنج شش روز به يكماه تبديل شد و بالاخره ايميل مربوطه امد كه پاسپورت رو بفرست.
همون تيم پاسپورت رو بردند و با مهر ويزا اوردند كه فرصت سه ماهه براي وردو به امريكا داده بودند.
اميدوارم همگي موفق باشيد.

سلام
بسیار ممنون میشم اگه اطلاعات نماس مشاورین خود را برای بنده نیز ارسال فرمایید.
با تشکر
REZAAEE.M@GMAIL.COM
پاسخ
تشکر کنندگان:

پیام‌های این موضوع
RE: سفرنامه و تجربه مصاحبه برای ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا - توسط shahaab - 2016-12-25 ساعت 17:59

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان