کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تصاویر قتل‌عام دلفینها توسط اروپاییان
(2011-07-01 ساعت 20:40)mohsen324 نوشته:  تو این دنیا هیچکس به طور واقعی به فکر حیوان ها نیست.

شاید بهتر باشه بگیم به طور کامل....این مثالی که شما زدین هم کاملا درسته...نگهداری از حیوانات در خونه هم از خودخواهی ما انسان ها نشات می گیره...یه عده از ما گوشت می خوریم چون از طعمش لذت می بریم و اینجور توجیه می کنیم بدنمون احتیاج داره.یه عده مون هم اونا رو تو خونه هامون حبس می کنیم و می گیم حیوانات خونگی از هم نشینی با انسان لذت میبرن.درباره اینکه ایا لذت میبرن یا نه من نمی دونم چون حتی از درک احساسات هم نوعان خودم که باهاشون زبان مشترک هم دارم گاهی عاجزم اما اینو می دونم که متاسفانه پت ها امکان زندگی ازادانه در طبیعت رو ندارن و می میرن.به طور مثال من با نگهداری پرنده همیشه مخالف بودم چون پرنده ها می تونن آزادانه زندکی کنن اما درباره پرنده ای که در اسارت به دنیا اومده و همه عمرش در کنار انسان ها احتیاجاتش رو مرتفع کرده،چطور؟ ایا آزاد کردنش درسته؟ خیلی از طرفداران حقوق حیوانات و محیط زیست نظرشون اینه که آزادی مهم تر از زندگیشونه اما من هنوز جز این دسته نیستم هرچند خودم هم همیشه سعی می کنم اصولی که بهش اعتقاد دارم رو رعایت کنم و پت نگه ندارم اما خیلی وقتا هم شرایطی پیش اومده مجبور شدم این کارو بکنم.در حال حاضرم گربه ای که دارم مجبور به خریدش شدم.چون تو تهران یه پت شاپ به قیمت خیلی بالا گذاشته بودش و هیچ کس با اون قیمت نمی خریدش و حیوون دچار عفونت و انواع بیماری شده بود و اگه بیشتر اونجا می موند مرگش حتمی بود.متاسفانه یا خوشبختانه هم الان تو یه کشوری هستم که به حقوق حیوانات خیلی توجه داره و تنها بودن پت ها بیشتر از 12 ساعت در اون جرمه.برای گربه ام هم در مخصوص گذاشتیم و هر وقت بخواد میره و میاد به غیر از شب ها موقع خواب خودمون که دیگه درش رو قفل می کنیم چون اینجا نصفه شبها انواع و اقسام حیوانات از جنگلها به قسمتهای مسکونی سرک می کشن و منم دلم نمیخواد صبح با جنازه گربه ام روبه رو شمBig Grin البته طی روز هم چند تا شکایت داشتیم چون این پیشی ما زیاد خوش اخلاق نیست و گویا با گربه های همسایه ها دست به یقه شده بودهBig Grin
من کلا با خرید پت مخالفم چون به نظرم وقتی می خریم سودجوها رو تشویق به تکثیر بیشتر و در نهایت اسارت بیشتر می کنیم و همیشه هم به دوستام که میخوان پت بیارن پیشنهاد میکنم از شلترها پت بگیرن.چون همون جور که میدونین بیشتر شلترها به دلیل فضای محدود خیلی وقتا مجبور میشن یه سری حیوانات رو بخوابونن بنابراین اگه کسی اونا رو به خونه اش ببره خیلی بهتر از اینه که اینجوری کشته شن.این نظر منه نمی دونم شاید اشتباه باشه.همون طور که قبلا هم گفتم فقط در نوع و شدت فرق می کنه و قیاس کشتار حیوانات با نیت سیر کردن شکم، یا صرف به جا اوردن یه سنت ،یا نگهداری اونا در خونه خیلی درست نیست چون هم در نوع اشتباه و هم در شدتش با هم تفاوت های اساسی دارن.شاید کشتار حیوانات برای سیر کردن شکم بشر به نوعی قابل توجیه باشه اما کشتار میلیونی هر ساله گوسفندها در یه مکان خاص!!!! فقط با هدف قربانی کردن و بعد مصرف نکردن گوشت و در نتیجه فاسد شدن در حالیکه میلیون ها ادم گرسنه در دنیا وجود داره هیچ توجیهی نداره.برای من فقط نتیجه مهم نیست بلکه نیت هم اهمیت داره
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، frozen mind ، mavarfan ، OverLord

پیام‌های این موضوع
RE: تصاویر قتل‌عام دلفینها - توسط hamid123 - 2011-06-30 ساعت 18:58
RE: تصاویر قتل‌عام دلفینها توسط اروپاییان - توسط یه مهاجر - 2011-07-01 ساعت 21:17

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان