کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط In-State شدن + پیش نیازهای علمی زبانی ورود/پذیرش در کالج
دوستان عزیز

با توجه به اهمیت مسئله این استیت شدن این تجربه ام رو در این تاپیک جداگانه مینویسم.
امروز که مدارک این استیت بودن رو با افتخار فراوان بردم کالج. خیر سرم یک عالمه کاغذ ماغذ که به حساب خودم همشون نشون میدادن همش فلوریدا بودم و از اینجا جم نخوردم!
همون اول همشون رو زدن کنار و یک برگه داد دستم و گفت فقط این مدارک قبوله! گفتم یعنی چی همه جا فیش یوتیلیتی یا اجاره نامه و چیزهای مشابه قبوله؟ گفت نمیشه. خلاصه بعد از کلی کمک که بمن کرد گفت با این اوصاف دو تا مدرک تو بیشتر نداری که مورد قبوله! گواهینامه ات که می 2011 در فلوریدا صادر شده و رجیستریشن ماشینت که آخر آگوست 2011 صادر شده. تاریخ این استیتی رو هم از اونی که دیر تره میتونم قبول کنم! پس ایشالا اول سپتامبر بیا اینجا شرایطت رو از اوت او استیت به این استیت عوض کن! خوشبختانه هم کلاسهات از 17 سپتامبر شروع میشه و برای واحد گرفتن و اینا مشکلی نخواهی داشت.

*** بنابرین توصیه من به تمامی تازه واردین اینکه که اگه حتی یک دهم درصد به ادامه تحصیل در آینده فکر میکنن به محض ورود به آمریکا و اسکان در شهر یا ایالتشون به یکی دو کالج و دانشگاه سر بزنن و از اونا فرم مدارک قابل پذیرش برای این استیت بودن رو بگیرن تا در اسرع وقت نسبت به اخذ حداقل دو عدد از اونها (معمولا دو سری مدرک هست. یکی از سری یک بگیرید و دیگری از سری دو) اقدام کنین.خلاصه اقدام فوری من برای گرفتن گواهینامه اینجا حسابی به دادم رسید وگرنه همینجوری شش ماه این استیتیم دیر شد! حساب کنین اگه گواهینامه به وقت نمیگرفتم چی میشد!!

*** با توجه به اینکه از دیپلم ادامه تحصیل میدم با توجه به داشتن گرین کارتم و احتمالا رشته تحصیلیم که پارامدیک (فوریتهای پزشکی) هست، بجای تافل قرار شده امتحان ACT Compass ESL بدم که 25 دولار خرجشه و همون تو کالج بصورت کامپیوتری میگیرن.
برای ورود به رشته هم علیرغم اینکه میگن پذیرشم قطعی شده و کارت دانشجویی هم گرفتم و رشته ام جزو رشته های با پذیرش محدود نیست اما باید امتحان PERT بدم که البته مخصوص فلوریدا هست و احتمالا جاهای دیگه چیز دیگه ای هست. مثل ACT یا SAT هست و موادش هم مهارتهای زبان انگلیسی و ریاضیات (لعنه اله علیه اجمعین) هست در حد جبر دبیرستان (ریاضیات رشته علوم انسانی قسمت جبر).
اینم قبول بشم تو کالج دوباره سه واحد (Intermediate Algebra (god damn upon it هست که اونم میشه گفت در حد جبر دبیرستان (رشته تجربی و ریاضی) هست و از همین الان بساط ناله و عزاداری رو پهن کردم که من ریش سفید از کجا این لامصب رو بخونم Sad
پاسخ

پیام‌های این موضوع
شرایط In-State شدن + پیش نیازهای علمی زبانی ورود/پذیرش در کالج - توسط yami - 2012-05-23 ساعت 02:49

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان