کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط In-State شدن + پیش نیازهای علمی زبانی ورود/پذیرش در کالج
(2012-06-04 ساعت 00:39)نخجیر نوشته:  سلام دوستان

ماقراره اواخر جولای به کالیفرنیا و احتمال زیاد به لوس انجلس بریم.خیلی دوست دارم رشته پرستاری بخونم.ممکنه از شرایط پذیرش و شهریه اون کمی اطلاعات بدین...از کی میتونم شروع کنم.چقدر باید انگلیسی بلد باشم..چقدر پول باید داشته باشم..بازار کارش چطوره..
و اینکه ایا ریاضیات هم جزو دروس خواهد بود یا نه..اگر مثبته ایا توی فرصت باقیمونده در ایران به فکر کلاس ریاضی باشم یا نه..چون دانش ریاضی بنده صفره.. نمیدونم کمکی میکنه یا نه..
ممنون از راهنماییتون

آقاجان! من دیگه در مورد شرایط کاری پرستاری (شیفتهای 12 ساعته و مسولیت بیش از 20 بیمار و تقریبا 90 زمان کاری در حال قدم زدن و سرپا بودن و کلا کارش سختر از کار پرستارها در ایران هست) توضیح بیشتر نمیدم ولی در مورد تحصیلاتش.
شما هم میتونی کالج خصوصی ازینایی که همه جا هست بری و هم کالج دولتی. معمولا اول مقطع کاردانی ارائه میشه و بعد اگه طرف خواست کارشناسی. کارشناسی شو هم بعضی کالجهای خصوصی بصورت آنلاین ارائه میدن که من کلا در کف اینم که مگه میشه پرستاری رو هم آنلاین یاد گرفت؟؟؟
بهرحال کالجهای خصوصی که گرونتر هم هستن معمولا دیپلم ایران رو قبول دارن و با یک امتحان زبان مختصر ممکنه به رشته راهتون بدن ولی کلا بستگی به کالجش و تعداد متقاضی داره. کالجهای دولتی همشونو نمیدونم اما کالجی که من میرم و استیت کالج هست و به نوعی نیمه دولتی حساب میشه، بعلت متقاضی زیاد پرستاری و بهداشتکار دهان دندان جزو رشته های با پذیرش محدوده! یعنی شما ثبت نام میکنی، یک تعداد واحد شیمی و زیست شناسی و آناتومی بر میداری و با توجه به نمره ای که گرفتی و احتمالا فاکتورهای دیگه از بین کسانی که نمره 2.5 از 4 یا بیشتر آوردن در درسها به تعداد لازم بر حسب نمره بر میدارن و بقیه باید برن کشکشون رو بسابن ولی اگه نمره هاشون بالای 2.5 باشه میتونن برای سال یا ترم بعد دوباره متقاضی بشن بدون امتحان دادن و اگه متقاضی کمتر بود و به اونا نوبت رسید پذیرش بشن. هزینه اون واحدها هم که شما میدی. یک کارنامه ای هم بهتون میدن که همون کالج یا کالج دیگه ای رفتین اون واحدها بلکه حساب بشه. تحصیل در رشته های مرتبط در سطح پایینتر هم مزیت حساب میشه. مثلا تا جایی که میدونم کسی که مدرک بهیاری داره برای پرستاری راحتتر پذیرش میشه تا کسی که با دیپلم دبیرستان اومده.
آخر سرم که فوقش دیپلمتون رو گرفتین باید امتحان ایالتی پاس کنین که پرستار شناخته بشین.
اطلاعات مربوط به رشته پرستاری کالج من در این لینک کامل هست:
http://www.palmbeachstate.edu/x3223.xml?id=82
در ضمن ریاضی بازم جبر داره. در سطح دبیرستان باید بلد باشین وگرنه پذیرش بشین هم باز یک عالمه پیش نیاز بهتون میدن که هم وقتتون میره و هم هزینه تون.
زبانتون هم باید خوب باشه. مثلا قراره با پیرپاتالها و کسی که زیر ماشین رفته صحبت کنین هاااا!!!
ضمنا بازار کارش بد نیست اما درصد هایر و فایر ش زیاده. یعنی هم زیاد استخدام میکنن و هم راحت اخراج میکنن بخاطر عدم نیاز یا کوچترین اشتباه. بخاطر اشتباه هم که باشه دیگه بعید کس دیگه ای استخدامتون کنه و شما هم به خیل افرادی که در اینجا به هر دلیلی مجبور شدن مدرکشون رو گذاشتن در کوزه اضافه میشین! بی تعارف.
اگه این استیت بشین که فعلا نیستین و تازه میخوان بیایین مگر اینکه برین ایالتی که قانون این استیتی نداره، بطور متوسط واحدی 100 دولار محاسبه میشه. کالج ما که اینجوریه. وام هم حداکثر بهتون 10000 چوق دانشجویی میدن که با بهره باید برگردونین و 5000 چوق هم بلاعوض. سالیانه البته! اگه هر ترم حداقل 12 تا 14 واحد بردارین.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: شرایط In-State شدن + پیش نیازهای علمی زبانی ورود/پذیرش در کالج - توسط yami - 2012-06-04 ساعت 05:43

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان