کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حفظ فرهنگ ایرانی یا انطباق با فرهنگ آمریکایی؟
سلام !

من همین الان از غیبت کبری برگشتم و با ورق زدن مهاجرسرای عزیز به این صفحات رسیدم. از خوندن نظرات برخی از دوستان خیلی تعجب کردم . کسانی که سعی در حفظ فرهنگ ایرانی در امریکا دارند ! ایا این دو نکته رو در نظر نمیگیرن :

نخست : برای بچه هایی که در سن زیر 15 سال میرن امریکا بهترین فرصت و بهترین راه حل برای موفقیت و پیشرفت معقول در جامعه امریکا یاد گرفتن زبان و فرهنگ و زندگی امریکایست و والدینی که سعی کنن جلوی این اصل بایستند و بچه ها رو با اصول رایج ایران مقید کنن ؛ حرکتشون محکوم به شکست است و باعث میشه که ارتباط خوبشون رو هم با بچه ها از دست بدن . به نظر من باید بچه ها رو راهنمایی کرد تا بتونن به سلامتی مسیر فرهنگی ایرانی به امریکایی رو طی کنن و به موفقیت برسن.

نکته دوم : مگه این فرهنگ ایرانی همونی نیست که داریم ازش فرار می کنیم ؟؟!!! حالا بیان این پرسش که در امریکا حفظش کنیم یا نه از پایه غلط نیست ؟؟!!!!

مگر اینکه کسی باشید که مثل من فقط بخاطر دیسکو و بار بخواهید برید امریکا و از مشکلات فرهنگی این مملکت هم در رنج نباشید ؟؟؟!!!! Big Grin ( تازه وارد تر ها قبل از هرگونه قضاوت به نوشته های قبلی اینجانب مراجعه فرمایند . !!! )

شاد باشید و از ورود مجدد من به مهاجر سرا لذت ببرید ...
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، shani ، storagemeter ، nahid.t ، laili ، GBUSA ، hamed. ، parsush ، soheilbadami ، el333 ، farshadsh ، Dr Sara ، lighter ، msar ، maryam.azad

پیام‌های این موضوع
RE: حفظ فرهنگ ایرانی یا انطباق با فرهنگ آمریکایی؟ - توسط saied-k - 2012-08-26 ساعت 21:54

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان