کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوال در رابطه با ویزای مهاجرتی از طریق ازدواج
سلام دوستان یک سوال داشتم. من سال ۲۰۰۹ گرین کارت گرفتم دسامبر ۲۰۱۰ پاس سفید گرفتم و سال ۲۰۱۱ توی ایران ازدواج کردم. 
از طریق گرین کارت برای همسرم اقدام کردم درسم هم چون در ایران تموم نشده بود پاس سفید گرفته بودم که موعدش دسامبر امسال تموم میشه. 
من نوامبر اومدم اما پلیس گمرک دم مرز امریکا که مدارک رو چک می کنه ازم پرسید کی آخرین بار اومدی امریکا منم گفتم فوریه ۲۰۱۲ اومدم برای ۱ ماه الآن هم حداقل دو ماه می خوام بمونم. 
اومدم پاسپورت سفیدمو نشون بدم که گفت اونو بذار تو کیفت با اون کاری ندارم!!! هر چی هم بهش گفتم من ایران درسم تموم نشده بود و برای همین پاسپورت سفید گرفتم گفت نه تو اینجا زندگی نمی کنی. 
آدرسی هم که توی فرم نوشته بودم در امریکا آدرس خواهرم بود برای همین گفت تو فقط میای خواهرت رو ببینی. منم گفتم نه اما چون همسرم ایران هست من مجبورم گاهی به ایران سر بزنم تا اونم کارش درست بشه. 
تاریخ ازدواجم رو پرسید که گفتم سال ۲۰۱۱ بوده گفتش که تو اون موقع گرین کارت داشتی اما اینجا زندگی نمیکردی خب واسه چی برای شوهرت تقاضا گرین کارت کردی؟ 
گفتم هم چون ایران درسم تموم نشده بود هم همسرم نمیتونست بیاد زیاد نمیموندم اما اون که کارش درست بشه دیگه بطور مستمر اینجا هستیم.
خلاصه گرین کارتم رو بهم داد اما گفت من برات نوتیفیکیشن گذاشتم. 
حالا من تصمیم گرقتم برای اینکه بهانه دستشون ندم این دفعه برای ۶ ماه اینجا بمونم و ۴ ماه برم ایران دوباره برگردم. 
می خواستم ازتون سوال کنم که اون نوتیفیکیشنی که گفت میذارم آیا میتونه روند کارهای مهاجرتی شوهرمو مختل کنه؟ یا روز مصاحبه براش مشکل ایجاد کنه؟
با توجه به اینکه من تو اون تاریخ پاس سفید معتبر داشتم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

پیام‌های این موضوع
سوال در رابطه با ویزای مهاجرتی از طریق ازدواج - توسط flowerm1368 - 2012-12-19 ساعت 04:43

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان