کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چرا مهاجران ايراني از هم گريزانند؟
ممنون از "یه مهاجر" که این مطب مفیدی رو به اشتراک گذاشت. من طرفای DC زندگی میکنم و توی این 9ماهی که اومدم با فرهنگهای مختلفی از همه جای دنیا برخورد داشتم، جالبه که شباهتهای جالبی از نظر فرهنگ اجتماعی بین ما و بخشی از آمریکای جنوبی و آفریقا وجود داره که آدم رو بیشتر متوجه ابعاد فرهنگی خودش میکنه.
نکات مثبت هم وجود داره ولی به نظر من آزاردهنده ترین فرهنگی که متأسفانه در بین ما ایرانیها وجود داره قضاوت کردن و نسخه پیچیدنه. یعنی دوست داریم بگیم فلانی خوبه یا بده و در مورد شخصیتش از روز اول نظر میدیم. و فکر می کنیم عقل خودمون از همه بیشتره و به بقیه می گیم چیکار بکنن چیکار نکنن، فکر می کنیم فقط یک راه درست وجود داره و اون هم همونی هستش که ما میگیم.
من خودم خیلی برام آموزنده بود که وقتی به یک آمریکایی میگی برنامت چیه برای آینده، هجان زده میشه و میگه خیلی خوبه و حتما موفق میشی. حس خیلی خوبی دست میده به آدم. حالا شما به هم وطنت جرأت نمیکنی بگی، چون از همون اول آیه یأس میخونه توی گوشت و میگه این کارو بکن اون کارو نکن.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: چرا مهاجران ايراني از هم گريزانند؟ - توسط itex - 2015-02-21 ساعت 20:30

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان